• %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BIST 100
  1.345,15
  % 1,10
 • BITCOIN
  436923,588
  % -2,86
 • ETHEREUM
  20440
  % 4,19

Aynı Gün Kaç Bankadan Kredi Çekilebilir?

Aynı Gün Kaç Bankadan Kredi Çekilebilir?

Günümüz bankaları işin açıkçası insanların işini kolaylaştırma adına birçok imkân sunmaktadır. Özellikle birçok girişimcinin merak ettiği soru ise; aynı gün içinde kaç bankadan kredi çekilebilir ya da böyle bir imkân mevcut mudur sorusu olmaktadır. Dediğimiz gibi bankalar imkânı olan herkese birçok kolaylıklar sunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de eğer düzenli ve yeterli bir gelire sahipseniz, kredi puanınız da yüksek ise aynı gün içerisinde 2-3ya da 5 bankadan bile kredi çekebilme imkânına sahip olabilmektesiniz.

Burada elbette ki siz başvurunuzu yaparsınız ve başvurunuzun kabul edilip edilmeme olasılığı bankaların takdirine kalmıştır. Ama eğer şartlarınızı uyuyor ve banka sicil geçmişinizde sorunsuz ise sizlere pek fazla bir sıkıntı çıkarmamaktalar. Birden fazla banka için kredi başvurularınızı aynı günde yapabilirsiniz, bunda hiçbir sakınca bulunmamaktadır. Fakat burada bir önemli nokta var ki, bankalar birbirleri üzerinden işlemleri görebilmekte ve sizin aynı gün başka bankalara yaptığınız kredi başvuruları diğer bankalar tarafından da görülebilmektedir.

Aynı gün içinde kaç bankadan kredi çekilebilir düşüncesiyle birden fazla bankalara yapacağınız kredi başvuruları sonucu yasal takibe düşme riskiniz bulunmaktadır. Dediğimiz gibi burada sizin ekonomik durumunuz bankaların sizlere olan yaklaşımını belirlemede oldukça etkili olmaktadır. Fakat yapacağınız başvuruların kesin onaylanıp onaylanmayacağı yönünde bir beyanı buradan vermemiz sağlıklı olmayacaktır.

Tüm Bankalara Aynı Gün Kredi Başvurusu Yapılabilir Mi?

Tüm Bankalara Aynı Gün Kredi Başvurusu Yapılabilir Mi?

Kredi çekebilme adına bankalara başvuruda bulunan bireylerin bazı şartlara sahip olmaları gerekmektedir. Öncelikle böyle bir düşüncesi olan kişilerim kredi notları bir kere yüksek ve geçmiş banka sicilleri de oldukça temiz olmalıdır. Düzenli bir gelirinizin olduğunuz da bankalara sunabilir ve ispatlarsanız birden fazla bankadan kredi çekerek kendinize daha fazla finansman sağlayabilirsiniz. Aynı gün içinde kaç bankadan kredi çekilebilirsorusunun cevabı aslında tamamen sizin ekonomik durumunuz ve banka kredi puanınız ile doğrudan ilgili olmaktadır.

Yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi belki iki banka için sorun olmaz fakat daha fazla banka için kerdi başvurusunda bulunursanız bir ihtimal kredi başvurularınız reddedilebilir. Hatta reddedilmekle de kalmayıp belki hakkınızda yasal takip işlemi dahi başlatılabilir. İşin açıkçası bankalar çok basit bir mantıkla şunu düşünecektir, zaten tüm kredileri ödeyebilecek kadar parası varsa neden kredi çeksin gibi bir mantığa bürünebilirler. Birçok banka sizlere sadece Findeks Sistemi üzerinden inceleme yapıyoruz dese de aslında neredeyse tamamı sizin ekonomik geçmişinize de bakmaktadır.

Aynı gün birden fazla bankaya kredi başvurusu yapma işlemi neticesinde, bankalar kendilerinin haricindeki bankalara da başvuru yapıldığını fark edeceklerdir. Bu sebeple de muhtemelen kredi başvurunuz reddedilecektir. Bu sebeple eğer bir ikinci ya da üçüncü bankaya kredi başvurusunda bulunmaya gittiğinizde bunu ilk başta banka yetkililerine söylemeniz çok daha uygun olacaktır. Günümüzde insanlar artan ihtiyaçları sebebiyle ister istemez nakit paraya ihtiyaç duymaktadırlar. Esasında birçok kişi bankalardan ihtiyaç kredisini de bu yüzden çekmektedir.

Dediğimiz gibi birçok banka sizin o anki gelirinize ve giderinize bakmaktadır. Eğer sizin kayıt dışı bir geliriniz varsa bunu bankaya bildirebilir ve kredi limitinizin daha yüksek olmasını sağlayabilirsiniz. Kayıt dışı gelirden kastımız kira geliriniz, tarla ürün geliriniz ya da daha başka gelirler olmaktadır. Aynı gün içinde kaç bankadan kredi çekilebilirsorunuzun birden fazla olması için bankalara gerekli teminatı göstermeniz çok daha etkili olacaktır.

Eğer ikinci ya da bir üçüncü kredi çekecekseniz aşağıdaki kriterleri göz önünde bulundurmalısınız.

 • Çekeceğiniz kredinin tutarı
 • Bir önceki krediye kalan borç miktarınızın ne kadar olduğu
 • Toplam kredi miktarınızın size tanınan limiti geçmemesi
 • Ek gelirlerinizin doğru hesaplanması ve ödeme gücünüz
 • Vade süresi ve faiz oranları sizin için önemli olmaktadır.

Aynı Gün Kaç Bankadan Kredi Çekebilirim

Aynı gün içerisinde birden fazla kredi çekmek isteyebilirsiniz.  Bu durumu kullanmak için evvelde belirttiğimiz üzere iki unsurda finansal geçmişinizin kusursuz bir izlenim oluşturmuş olması gerekmektedir. İlk unsur hiç şüphesiz kredi notudur. Kredi notunuz belirli bir düzeyin muhakkak üstünde olmalıdır. İkinci unsur ise hesabınızda ki aktif para trafiğidir. Her ay hesabına 2000 lira yatan adama bu krediyi vermezler. Doyurucu bir para trafiği gerekir.

Aynı anda 2 bankadan kredi çekilebilir mi sorusunun bir diğer cevabı da gelir düzeyinizdir. Resmi olarak kanıt çatısı altında değer kazanmayan bir geliriniz varsa iki krediyi aynı anda alamazsınız. Bu durumda yüksek gelirin belgelenmesi gerekir.

Tüm Bankalara Aynı Anda Kredi Başvurusu

Aynı günde kaç kredi alınır sorusundan tutun da ben her bankadan kredi almak istiyorum diyenlere varıncaya kadar bu garip kredi hocasına birçok soru geliyor. İlk olarak şunu belirtelim. Bankalar bir kişiye kredi onayı verirken aklınıza gelmeyecek verileri denetler ve araştırır. Bu neticede sözde sadece kredi notuna bakarak kredi verdiklerini söylerler ve krediyi sunarlar. Bu süreçte eğer bankanız bir başka bankada süregelen kredi başvurunuzu fark ederse kredi notunuzu ve diğer finansal araştırma neticelerini tekrar masaya yatırmak isteyecektir.

Kredi Bilgi Sisteminden inciler; eğer böylesi bir düşünceniz varsa çalıştığınız bankaları bu konuda bilgilendirmelisiniz. En azından ikincil kredi odağınız olan bankaya konuyu iletmeniz gerekir. Bu olanak sunulmaktadır ancak bu olanaktan faydalanmak için kredi notunuzun ve diğer finansal yetilerinizin bankalar tarafından yeterli olarak görülmesi gerekir.

YORUMLAR YAZ
  • PTT İle Anlaşmalı Bankalar Hangileri? – En İyi Kredi, Banka Faizleri, En Uygun Tüketici Kredisi2 sene önce
  • […] hizmetlerine kadar çok daha geniş bir alanda hizmet vermeye başlamıştır. PTT ile anlaşmalı bankalar hangileri sorusu ise birçok vatandaşımız tarafından cevabı merak edilen sorulardan bir tanesi […]