• %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BIST 100
  1.408,14
  % 0,03
 • BITCOIN
  452576,287
  % -7,69
 • ETHEREUM
  17769.27
  % -7,44

Bankadan Satılık Ev, Araç ve Arsalar

Bankadan Satılık Ev, Araç ve Arsalar

Bankaların ellerinde birçok gayrimenkul bulunmaktadır. Haliyle bankalar bunları bir şekilde ellerinden çıkarıp nakde dönüştürmek istemekteler. Bankadan satılık ev, arsa, araç gibi ifadeleri birçok internet sitesinde görmüş ya da duymuşsunuzdur. Birçok banka bunları ellerinden çıkarmak için uygun fiyatla satmakla kalmıyor birde uygun kredi desteği dahi sağlıyorlar. Ülkemizde birçok insan bankalardan satılık ev, araç ya da arsa almak için sürekli fırsat kollamakta ve araştırmalar yapmaktadır. Çünkü bankalar aracılığı ile icradan satışa çıkarılan bu tür gayrimenkulleri çok daha uygun fiyata alabilmektedirler.

Bankadan Satılık Ev Nasıl Alınır?

Birçok kamu bankası ellerinde bulunan konutları kendi resmi sitelerinden yayınladıkları ilanlar ile satışa çıkarmaktadır. Örnek verecek olursak Vakıfbank’ın satılık gayrimenkullerini görmek istiyorsanız, resmi sitesine girerek ana sayfasından aşağıya doğru inmelisiniz. Ana sayfanın en sonunda satılık gayrimenkul ve araçlar yazısını rahatlıkla görebilirsiniz. Bankadan satılık ev için buraya tıklayarak giriş yapabilir ve incelemelerde bulunabilirsiniz. Yine bunların haricinde devletin kendi resmi internet sitesinden de araştırma yapabilmektesiniz.

İlan Gov Tr sitesine girerek yukarıda yazılı kurum harici ilanlar kısmına girmeniz yeterli olmaktadır. Bu sayede bütün kamu bankalarına ait satılık dükkan, arsa, daire ve arsa gibi ilanlara kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Özellikle insanlar bu tür ilanları piyasa koşullarının çok altında alabilme şansına sahip oldukları için takip etmektedirler. Belirli bir süreliğine ilana verilen daireler, icra ihaleleri düzenlenerek satışa çıkarılmaktadır. Bu ihalelerde genel olarak en yüksek fiyatı verenler daireyi almaya hak kazanmış oluyorlar. Bankadan satılık ev ve araçlar için genel olarak bu şekilde bir satış mantığı söz konusu olmaktadır.

Bankadan Satılık Evler

İcradan satışa çıkarılan evlerin vatandaşlar açısından en büyük avantajı piyasa değerinin çok altında bir rakamdan satışa sunulması olmaktadır. Bu sebeple ev hayali kuranlar için bankalar aracılığı ile satışa çıkarılan evler çok cazip olmaktadır. İcradan satışa çıkarılan daireler ile normal şekilde satışa çıkarılan daireler arasında ortalama %50 gibi bir fiyat farkı olmaktadır. Eğer icradan ev almayı düşünüyorsanız icra ilanlarını sürekli takipte olmalısınız. Ancak yine icradan satılık ev noktasında da dikkat edilmesi gereken belirli noktalar bulunmaktadır. Ev hakkında itiraz olup olmadığı, evin tapusunda aile şerhi olup olmadığı ve emsal daire fiyatları ile satış fiyatı arasında uçurum olup olmadığı gibi durumlar çok önemlidir.

Ziraat bankası satılık gayrimenkuller için tıklayınız.

Yapı Kredi Satılık gayrimenkuller için tıklayınız.

Bankadan satılık Araç

Bankalara borçlanıp da borçlarını ödeyemeyenlerin ipotek göstermiş olduğu araçları bankalar tarafından haczedilmektedir. Sonrasında bankadan satılık araç adı altında bu araçlar ihale yoluyla satışa çıkarılmaktadır. Satış noktasında devlet garantisi dahi olan bu yöntemde 2. El araç almak çok daha avantajlı ve güvenli olmaktadır. İcradan satış için yapılan ihaleler tamamen devlet kontrolünde olup, oldukça kazançlı olmaktadır. Ancak bu tür ihale usulü araçları satın alabilmeniz için ihale usulünün belli bir yüzdesini teminat olarak yatırmanız gerekmektedir.

İhalelerin tamamı gerekli güvenlik önlemleri altında ve kameralar eşliğinde yapılmaktadır. Kesinlikle ihalelere fesat karıştırma gibi bir durum söz konusu olmayıp, olduğu takdirde hapis cezasına kadar uzanan ağır yaptırımları olmaktadır. Bu şekilde alınan araçlarda eğer sonradan bir arıza ya da maddi sıkıntı oluşursa, kişi davanın feshini isteyebilme hakkına sahip olmaktadır.

Vakıfbank Satılık Araçlar İçin tıklayınız.

Bankadan Satılık Arsa

Eğer bankadan satılık arsa almayı düşünüyorsanız, bankaların satılık arsa ilanlarını kesinlikle yakından takip etmelisiniz. Satışlar açık artırma usulü ile gerçekleştirilmektedir. Bu sayede ihalelerde en yüksek fiyatı veren kişi arsayı almaya hak kazanmış olmaktadır. Bankalar üzerinden alacağınız arsalar sizlere ekonomik açıdan büyük avantajlar sağlamaktadır.