• %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BIST 100
  1.328,14
  % -0,18
 • BITCOIN
  443691,569
  % -1,72
 • ETHEREUM
  20134
  % 7,71

Belediyelerin Ev Hanımlarına İş İmkânı Sunmaktadır. (Detay Bilgi)

Belediyelerin Ev Hanımlarına İş İmkânı Sunmaktadır. (Detay Bilgi)

Günümüzde belediyeler artık hemen her kesimi ülke ekonomisine katkıda bulunmaya teşvik ediyor. Bu sebeple özellikle de ev hanımlarına yönelik birçok projelere imza atmaktadırlar. Belediyelerin ev hanımlarına iş imkânı sağlayan projesi son yılların en popüler projelerinden bir tanesi olmaktadır. Belediyeler bu sayede hem kendilerine ek bir kaynak üretmektedirler, hem de ailelerin ev ekonomisine çok ciddi katkılar sunmaktadırlar.  Artık neredeyse yerel belediyelerin tamamı bu hizmeti sunmaktadır.

Bu noktada istekli olan ev hanımlarının tek yapmaları gereken şey bağlı bulundukları belediyeye başvurmak olmaktadır. Başvuru esnasında belediye size bir forum doldurtacak ve sonrasında sözleşme formunuzdaki anlaşma şartlarına göre işe başlamış olacaksınız. Belediyelerin size sağlayacakları işler zaten sizin yörenize ait takı, tasarım ve özel yiyecekler üzerine olmaktadır. Bu yüzden çok fazla zorlanmayacak ve gayet rahat bir şekilde yapabileceksiniz. Şunu rahatlıkla söyleyebiliriz ki belediyelerin ev hanımlarına iş imkânı sağlaması neticesinde en az 600 TL kazanabilirsiniz.

Ev hanımları bankadan kredi çekebilir mi? Sorusunun yanıtı için tıklayınız.

Eğer kendinize iyi bir ekip kurar ve istikrarlı olursanız 6-7 bin TL’ye kadar kazanabilme imkânınız olmaktadır. Eğer bir ev hanımı olarak sizin de böyle bir düşünceniz var ise, bu yazımızı dikkatle okumalısınız. Sonrasında çok fazla vakit kaybetmeden bir an evvel belediyenize ister doğrudan isterseniz de internet adresi üzerinden başvurunuzu gerçekleştiriniz. Bazen insan kendini tutamıyor ve ister istemez soruyor; madem belediyeler böyle bir şey yapabilmekteydi, daha önce neden yapmadı?

En sonunda bizim ülkemizde de yavaş yavaş belediyecilik anlayışı değişmiş bulunmaktadır. Artık ekonomik olarak birçok sıkıntı yaşayan aileler, bu proje kapsamında biraz daha rahat nefes alabileceklerdir. Belediyelerin ev hanımlarına iş imkânı projesi, ev hanımlarına yönelik bir projedir. Bu sayede ev hanımları da kendi paralarını kazanarak en azından kendi ve çocuklarının ihtiyaçlarını eşlerine yük olmadan karşılayabileceklerdir. Yapacakları işler ise daha çok el dokumaları, uzun raf ömrüne sahip yöresel gıdalar ve daha başka ürünler olabilmektedir.

Belediyeler Ek İş İmkânları da Sağlamaktadır

Artık tamamen değişen belediyecilik anlayışı sayesinde belediyeler sadece evlere iş vermekle kalmamaktadır. Aynı zamanda ekonomik durumu iyi olmayıp, ek gelire ihtiyacı olan erkeklere de birçok iş fırsatı sunmaktadır. Günümüzde birçok belediye bu tür durumda bulunan kişilere kendi kontrolündeki özel işletmelerde yarı zamanlı ya da tam zamanlı olarak iş imkânı sunmaktadır. Sigorta, ulaşım, yemek ve ikramiye de dâhil olacak şekilde belediyeler ek iş imkânı sağlamaktadır.

Ev hanımlarına kredi Veren Bankalar ve Ev hanımlarına kredi koşulları hakkında detaylar için tıklayınız.

Hazır bu konulardan bahsediyorken güzel ilimiz Tunceli’nin eski Ovacık Belediye başkanının projelerinden bahsetmeden geçmek olmaz. Kendisi şuanda Tunceli merkez belediye başkanı oldu. Belediyecilikte çığır açan Fatih Mehmet Maçoğlu, Tunceli ilimizin birçok yöresel lezzetlerini pazarlamayı çok iyi başarmıştır. Bu sayede yöre halkına ve belediyeye oldukça iyi gelirler sağlamayı başarmıştır.

Belediyelerin Ev Hanımlarına Sağladığı Ek İş İmkânları İçin Aranan Şartlar

Belediyelerin Ev Hanımlarına Sağladığı Ek İş İmkânları İçin Aranan Şartlar

Görüldüğü gibi bu proje ile hem dar gelirli aileler gelir elde etmekte hem de belediyeler kazanmaktadır. Belediyeler için çok önemli bir proje olan bu yöntem bizce hemen her yerdeki belediyelerimizde hayata geçirilmelidir. Belediyelerin ev hanımlarına sağladığı ek iş imkânları için aranan şartlar ise oldukça basit şartlar olmaktadır.

 • İlk olarak başvuru yapacak olan bayanın hiçbir surette herhangi bir yerde çalışmıyor olması gerektiğidir. Fakat bazı belediyelerde nadiren istisnai durumlarda yaşanabilir.
 • Bunun yanında belediye size sigorta yapacağı için yine yaşınızın en az 16 ve üzeri olması gerekmektedir.
 • Belediyeler sizin evli ya da bekâr olmanız gibi durumlarla ilgilenmemektedir. Bunun yanında yine tahsil durumunuzda belediye için aranan şartlardan değildir.

YORUMLAR YAZ
  • Özlem üstün2 sene önce
  • Ev hanimiyim ankara da yasiyorum evde paketleme işi istiyorum

  • Esra2 sene önce
  • Samsun’da ikamet ediyorum ev hanımıyım bir çocuk annesiyim paketleme işi yapabilirim hızlı ve titiz çalışırım

  • emine kayra2 sene önce
  • evde is imkani

  • Ev Hanımı Bankadan Kredi Çekebilir mi? – En İyi Kredi, Banka Faizleri, En Uygun Tüketici Kredisi2 sene önce
  • […] herkesin cevabını merak ettiği soru olan; “Ev hanımları bankalardan kredi çekebilir mi” sorusuna cevaben evet çekebilir diyoruz. Yaptığımız […]