• AMERIKAN DOLARI
  8,1024
  % -0,05
 • %
 • ÇEYREK ALTIN
  748,24
  % 0,00
 • YARIM ALTIN
  1.496,48
  % 0,00
 • € EURO
  9,7013
  % -0,03
 • BIST 100
  1.378,37
  % 0,18
 • BITCOIN
  513316,474
  % 4,98
 • ETHEREUM
  18521.78
  % 5,74

Bir Evim Güvenilir Mi? Bir Evim Avantajları Var Mı?

Bir Evim Güvenilir Mi? Bir Evim Avantajları Var Mı?

Ülkemizde insanlar için en önemli hedeflerden bir tanesi kira derdinden kurtulmak olmaktadır. Bunların yanında yine yatırım amaçlı olarak da en çok tercih edilen ev alma yöntemidir. Bir Evim Güvenilir mi sorusu işte tam bu noktada devreye giriyor. İnsanlar bankaların yüksek faizinden dolayı ev almaya korkuyorlar. Bu sebeple de farklı arayışlar içerisine girmekteler. İnsanların ekonomik durumları sebebiyle peşin alma gibi bir imkanları da olmayınca, kendilerine farklı yollar aramaya başlıyorlar.

Gerçekten özellikle son yıllarda bankadan kredi çekip ev almak nerdeyse ev fiyatının en az iki ya da üç katını ödemek anlamına geliyor. Tabi ki bu durumu herkes kabullenememekte, işin açıkçası günümüz faiz oranlarıyla çok akıllıca da gözükmemektedir. Bankaların haricinde farklı sistemlerle çalışan ve ev alabileceğiniz şirketlerde bulunmaktadır. Örneğin Bir Evim, Emin Evim gibi kuruluşlar sizlere ev alma noktasında birçok kolaylıklar sağlamaktadır. Bu şirketleri ilk kez duyan insanlar Bir Evim güvenilir mi, ev almak mantıklı mı gibi soruların cevabını merak etmekteler.

Bu gibi şirketler tamamen kendilerine göre bir sistem oluşturmuş ve bu sistem doğrultusunda insanları ev sahibi yapmaktadır. Bu gibi şirketlerin belirli şartlarını sağladığınızda sizlerde bunlar aracılığıyla evinizi alabilirsiniz. Sizler için Bir Evim’i araştırdık ve nasıl ev sahibi olunacağını kaleme aldık.

Bir Evim Nedir?

Günümüzde insanları bankalara mecbur kılmak istemeyen ve kendi şartları sağlandığında insanları ev sahibi yapan bir firmadır. Bu firma sayesinde faiz, kira ödemesi, vade farkı ya da farklı başlıklar altında ekstra bir ücret ödemeden ev sahibi olabiliyorsunuz. Bir Evim nedir diye merak ederek araştırı sonrasında bu şirket aracılığıyla ev, arsa ya da farklı gayrimenkul alan birçok kişi bulunmaktadır. Sistem size parayı vermekte ve siz Türkiye’nin istediğiniz herhangi bir yerinden evinizi alabilmektesiniz.

Bu sistem özellikle düşük ve orta gelirli aileler için bulunmaz bir fırsat olmaktadır. Bu sistemde iki farklı yöntemle ev alabilmektesiniz.

 • Bunlardan ilki sıra tespiti yapılarak sunulan tasarruf yöntemi olmaktadır.
 • İkincisi ise, konut değer endeksinin hesaplanmasıyla oluşturulan tasarruf yöntemidir.

İnsanlar bu yöntemler ile faiz ödemeden kolay bir şekilde ev sahibi olmaktadırlar. Sistem size herhangi bir ek maliyet çıkarmamaktadır. Farklı vade sayıları olmakla birlikte en fazla 120 ay vade seçeneği olan sistemde en az 20, en fazla 480 kişilik gruplar oluşturulmaktadır. Bir Evim güvenilir mi, sorumuzun cevabını araştırırken yine bu sistemle %0 faizle ev alınabildiğini de öğrenmiş olduk. Hiçbir faize bulaşmadan her bütçeye uygun vadelerle evinizi alabilmektesiniz. Ayrıca sadece ev değil araba da alabilme imkanınız bulunmaktadır.

Bir Evim’in Avantajları Nelerdir?
Bir Evim’in Avantajları Nelerdir?

Bir Evim’in Avantajları Nelerdir?

 • Bir Evim ile ev alanlar birçok açıdan avantajlı olmaktadırlar. Öncelikle bu avantajlardan ilki olarak size herhangi bir ek maliyet getirmemesi olmaktadır.
 • Sizlere 20 ile 480 kişi arasında değişen farklı tasarruf grupları imkanı sunmaktadır. Bu sayede evinizin taksit seçeneğini kendi bütçenize göre ayarlayabilmektesiniz.
 • Sistem sayesinde faiz bulaşmak istemeyenler tek kuruş faize bulaşmadan evini alabilmektedir. Yine faiz uygulaması olmadığı için evinizi bankalara nazaran çok daha uyguna alabilmektesiniz.
 • Yapılan birçok kullanıcı yorumlarına ve bu sistemle ev alan kişilere göre Bir Evim’in avantajları gerçekten başka bir yerde bulunamayacak türden olmaktadır.
 • Borcunuzu erken bitirmek istediğinizde ara ödeme yapabilmektesiniz.
 • Bu sistemde kredi kullanmadığınız için kredi notu gibi bir puanında hiçbir önemi olmamaktadır. Yani bankalarca verilen sicil notunuz önemli olmamaktadır.
 • Firmanın sıra tespiti noter huzurunda yapılan kura ile belirlenmektedir.

Makalemizde Bir evim güvenilir mi ve birevim avantajları var mı konularına değindik. Bir evim ile alakalı yaşadığınız sorunları lütfen yorumda belirtiniz.