• %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BIST 100
  1.345,15
  % 1,10
 • BITCOIN
  414834,635
  % -8,75
 • ETHEREUM
  18970.21
  % -11,41

Borç Transfer Kredisi Nedir?

Borç Transfer Kredisi Nedir?

Bankalar tarafından verilen kredi ve kredi kartlarına ait borçlar bir süre sonra ödenemez duruma gelebilir. Yani müşteriler borçlarını ödemekte ciddi zorluk çekebilir ve bazı taksitlerde gecikmeler yaşanabilir. Böyle durumlarda borç transfer kredisi nedir sorusunun cevabı bu durumda olan müşterilere çok ciddi bir kolaylık sağlar ve borçlarını nispeten daha rahat şartlarda ödemelerine imkan verir.

Borç Transfer Kredisi Nedir ve Ne Gibi Faydalar Sağlar?

Borç kapatma ya da transfer kredisi adından da anlaşılacağı gibi müşterilerin borçlarını farklı bir kredi ile kapatmalarını sağlar. İhtiyaç kredisi ile kapatılan borçlar yeni alınan kredinin şartlarına göre ödenmeye başlar. Böylece vade ve taksit miktarı da değişmiş olacaktır. Söz konusu durum ise müşterilere önceye göre çok önemli bir kolaylık ve avantaj sağlamış olur.

Borç Transfer Kredisi Nedir?

Borç transfer kredisi nedir sorusunun cevabı ile müşteriler birden fazla kredi ve kredi kartını borcunu tek bir yere toplayarak sadece bunu öderler. Böylece borç sayısı bire inmiş olur.

Borç Transfer Kredisi Nedir ve Bu Krediyi Veren Bankalar Hangileridir?

Yukarıda da bahsedildiği gibi borç transfer kredisi bir anlamda ihtiyaç kredisidir. Bankalar bu kredi ile diğer borçların ödenmesini sağlar ve müşteriler de bu kredinin borcunu öderler. Dolayısıyla da bu krediyi pek çok banka verir. Akbank, Vakıfbank, İş Bankası, Garanti Bankası, QNB Finansbank ve Yapı Kredi gibi çok sayıda banka tarafından bu kredi verilmektedir.

Borç Transfer Kredisi Nedir, Koşullar ve Diğer Hususlar Hakkında

Bankaların birçoğu tarafından verilen bu kredilerin koşulları bankalara göre farklılık gösterebilir. Borç transfer kredisi nedir konusunda bankalar tarafından uygulanan vade benzer olsa da faiz oranları farklılık gösterir. Bankalar kendi politikalarına göre faiz oranları belirler ve tüketicilere bu oranda kredi sağlarlar.

Bu krediyle ilgili bilinmesi gereken hususlardan bir tanesi de müşterilerin mutlaka ödeme planını kendi bütçelerine göre yapmasıdır. Bu plan yanlış ayarlanırsa kullanıcılar ödemelerinde ciddi sorun yaşar ve bu kredi bir süre sonra kişilerin ciddi sıkıntılar yaşamasına neden olur. Bundan dolayı kişilerin bütçesi ile ödeme planı uyumlu olmalıdır.