• %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BIST 100
  1.365,27
  % -0,87
 • BITCOIN
  454970,465
  % 2,08
 • ETHEREUM
  18874.49
  % 10,61

Ertelemeli Kredi Veren Bankalar

Ertelemeli Kredi Veren Bankalar

Kredi her zaman tüm tüketicilerin önemli ihtiyaçlarını karşılayan bir para olmuştur. Her ne kadar istemesek de krediye muhtaç kaldığımız dönemler illa ki gelmiştir. Özellikle de ev, araba alımlarında kredi hayat kurtaran bir gerçek olduğunu söyleyebiliriz. Kredi hayatımızda bu kadar önemli yer tutarken bir başka kavram daha hayatımıza girmiştir. Ertelemeli kredi kavramı. Ertelemeli kredinin mantığında yatan ise aldığınız kredinin ödemesini daha sonra yapabilmenizdir. Bu yazımızda sizlere hangi bankaların ertelemeli kredi verdiğini ve ertelemeli kredinin faydalarının neler olduğunu hatta genel olarak faiz oranlarından bahsedeceğiz.

Ertelemeli Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Bazı bankalar müşterilerini düşünerek verdikleri krediyi ödeme vadesi uzun bir şekilde veriyorlar. Bu nasıl oluyor hemen açıklayalım. Bugün aldığınız kredinin ödemesini 3 ay 4 ay sonra başlıyorsunuz. Hemen ödemeyi gerçekleştirmiyorsunuz. Bu bazı kredi kullanıcıları için oldukça önemli bir durum. Çünkü hemen eleinize para geçmeyecek ve uzun zaman sonra para elinizde bulunacaksa size en iyi gelecek olan ertelemeli kredidir. Maalesef ki her banka ertelemeli kredi imkanını sizlere sunmaz. Sadece bazı bankalar bu imkanı verebilir. İşte o banka isimlerini sizlere gösterelim.

Ertelemeli Kredi Veren Bankalar

ING Bank ertelemeli kredi veren bankalar arasında yer almaktadır. İhtiyaç kredisini 3 ay ertelemeli bir şekilde vermektedir. Akbank, Finansbank, TEB, Halk Bankası da ertelemeli ihtiyaç kredisi veren bankalar arasında yer alır ve ertelemesi de 3 ay olmaktadır. Bunlar haricinde Vakıfbank 4 ay boyunca erteleme yapabilen bir bankadır. KOBİ kredisini 4 ay boyunca erteletebilir. Halk bankası da erteleme kredisi olarak Konut kredisini kullandırtabilir.

Ertelemeli Kredi Veren Bankaların Faiz Oranları

Ertelemeli kredi veren bankaların faiz oranları normal faiz oranlarında seyretmektedir. ING bankasından başlayarak tüm bankaların faiz oranlarını söyleyelim. ING Bankası 48 ay vade limitiyle birlikte %1,69 faiz oranına sahip bir kredi verir. Akbank faiz oranı ise %1.85 olmaktadır. QNB Finansbank faiz oranı ise %1.68 olmaktadır. TEB Bankasının %1.60 olmaktadır. Halk Bankasının faiz oranı ise %0.98 olmaktadır. Vakıf bankın ise faiz oranı bulunmamaktadır.