• %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BIST 100
  1.345,15
  % 1,10
 • BITCOIN
  419510,532
  % -7,96
 • ETHEREUM
  19234.29
  % -10,43

Garanti Kredi Kartı Yapılandırma

Garanti Kredi Kartı Yapılandırma

Bankalar ile herhangi bir ilişiği olmayan kişi neredeyse yok gibidir. Hatta birçok kişi bankalar üzerinde kredi çekmekte ya da bankalarca kendisine verilen kredi kartını kullanmaktadır. Garanti kredi kartı yapılandırma işlemi yapmak isteyen birçok vatandaş bu işlemi nasıl yapacağını bilememektedir. Bu konuda yaşanan sıkıntıları giderebilme adına yazımızda kredi kartı yapılandırması nasıl yapılmaktadır anlatmaya çalıştık. Kredi kartı borcunun ödenmemesi kart sahipleri açısından birçok sıkıntılara sebebiyet vermektedir.

Garanti Kredi Kartı Yapılandırma Faiz oranları

Eğer sizin de Garanti Bankası Money, Bonus, Bonus Amerikan, Platinum, Gold ya da flexi kartlarından herhangi birine sahipseniz ve borcunuz varsa yazımızı dikkatle okuyunuz. Kredi kartınıza olan borcunuzu aylarca ya da yıllarca ödememenizin sizlere hiçbir faydası olmamaktadır. Bu sebeple en kısa sürede bankanız ile iletişime geçerek borcunuzu ödeyebileceğiniz bir hale dönüştürmeniz sizin yararınıza olacaktır. Aksi halde yapılandırma yapılmayan borçlarınız temerrüde düşecek ve takibe alınacaksınız.

Garanti kredi kartı yapılandırma faiz oranları 12-18-24-30-36 ay için faiz oranı % 1,99 oranında olurken, 42 ve 48 ay vadelerinde faiz oranı % 1,89 olmaktadır. 54-60-66 ve 72 ay vadeleri için ise faiz oranı %1,69 olmaktadır.

Garanti Bankası Kredi Kartı Yapılandırma Erken Ödeme

Genel itibariyle bütün bankalar için geçerli olan tek bir kural vardır. Buda zamanında ödenen borçlardan dolayı herhangi bir sıkıntı yaşamayacağınız olmasıdır. Ancak vaktinde ödenmeyen kredi kartı borçları bütün bankalarda sıkıntı doğuracağı gibi Garanti Bankası içinde sıkıntı oluşturacaktır. Hatta bazı durumlarda insanlar borçlarını aylarca ya da yıllarca ödememektedir. Haliyle borçları katlanarak birikmeye devam etmektedir. Halbuki yapmaları gereken tek şey borçlarını ödeyemeyecek durumda olduklarında doğrudan bankaları ile iletişime geçerek borçlarını ödeyebilecekleri durumda yapılandırmalarıdır. Kredi kartı borcunuzu yapılandırdıktan sonra durumunuz düzeldiğinde yine erken ödeme yapabilmektesiniz.

Garanti Bankası Kredi Kartı Yapılandırma Erken Ödeme

Yine bunun yanında borcunuzu zamanında ve düzenli ödeyebilmek için ek masraflarınızı kısmalı ve borçlarınızı biran evvel bitirmelisiniz. Bu şekilde belki Garanti kredi kartı yapılandırma işlemine dahi gerek duymayacaksınız. Aksi durumda borç ödenmediğinde takibe düşülecek ve  bütün banka sistemlerince görülecek ve size ileride sıkıntı oluşturacak kredi notunuzda düşmektedir. Garanti Bankası kredi kartı borcu yapılandırma noktasında müşterilerine çok büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Borcunu ödeyemeyen kullanıcılarının borç yapılandırma talepleri sisteme düştüğü anda anında yetkili birimlerce gerekli işlemler başlatılmaktadır.

Garanti Kredi Kartı Yapılandırma ve Yorumlar

Eğer Garanti Bankası kredi kartı borcunuz var ve bu borcu ödeyemiyorsanız ilk yapmanız gereken kendinize en yakın banka şubenize gitmeniz olacaktır. Bu sayede borcun artmasını, faizin binmesi, takibe düşme, kredi notu düşürülmesi gibi istenmeyen durumların önüne geçmiş olursunuz. Bankada bulunan temsilciler size yazılan istenmeyen durumların oluşmaması için en doğru yolu göstereceklerdir. Garanti kredi kartı yapılandırma noktasında Garanti bankası kredi kartı departmanı yetkilileri ile görüşebilirseniz bu sizin için çok daha avantajlı olacaktır.

Bu sayede alışveriş yaptığınız kredi kartınızın size fazla gelen taksitlerini çok daha kolay bir şekilde yapılandırabilirsiniz. Yine yapılandırma işlemi başvurusu için 444 0 333 numaralı Garanti Bankası müşteri hizmetleri temsilciliğinden de yardım alabilirsiniz. Yine bütün Garanti Bankası şubeleri sizlere kredi kartı borcunuzun yapılandırılması noktasında yardımcı olacaklardır.

Garanti kredi kartı yapılandırma noktasında yine banka müşterilerine kredi kartı borcu yapılandırma noktasında 72 aya kadar yapılandırma hakkı tanımaktadır. Bunda ise kredi kartı borcu olanların borçlu kartı kapatılarak tamamen yeni bir kart verilmekte ve olan borçların da kredi verilerek ödenmesi sağlanmaktadır. Verilen kredi ise 72 aya kadar yapılandırılmakta ve borçlarını bu şekilde ödemeleri sağlanır.

Yine birçok vatandaş Garanti Bankası kredi kartı yapılandırma noktasında sorunlar yaşadığını belirtmektedir. Bazı vatandaşlar borçlarını yapılandırdıktan sonra erken ödemek istediklerinde indirimden yararlanamadıklarını belirtmektedir.  Garanti kredi kartı yapılandırma ve yorumlar kısmında kimisi de borcunu yapılandırmak istediğinde 2 yıl gecikmeye düşmeden yapamıyoruz gibi durumlarla karşılaştığını belirtmiş.