• %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BIST 100
  1.366,67
  % -0,77
 • BITCOIN
  450257,300
  % 0,73
 • ETHEREUM
  17638.99
  % 2,07

Geri Ödemesiz Hibe Kredi Nedir Ve Nasıl Alırım?

Geri Ödemesiz Hibe Kredi Nedir Ve Nasıl Alırım?

Devlet yatırımcıları ve iş kurmak isteyen kişileri desteklemektedir. Bu desteklerini ise KOSGEB’i kurarak gerçekleştirmişlerdir. Mantıklı ve gelir getirecek iş imkanını sunan kişilere devlet KOSGEB üzerinden eğitim verir. Ayrıca geri ödemesiz hibe kredisi imkanından da yararlanmasını sağlamaktadırlar. Geri ödemesiz bir şekilde hibe verileceği zaman iş kurmak isteyen kişilerden de bazı talepler de bulunulmaktadır. Bu taleplerin gerçekleşmesi halinde ancak geri ödemesiz hibe kredisi verilebilmektedir.

Geri Ödemesiz Kredi Nedir?

Geri ödemesiz kredinin tanımını ise şu şekilde yapabiliriz. Devlet sizlere işinizi kurmanız adına bir para vermektedir. Verilen bu para karşılığında ise işinizin kurulması beklenir. Siz işinizi kurduktan sonra bile bu parayı geri ödemezsiniz. Bu şekilde işinize çok iyi bir destek almış olursunuz. Geri ödemesiz krediyi devlet ve bazı vakıflar vermektedir. Bu vakıflar devlete bağlı kuruluşlardır ve devletle birlikte işlem görmektedir. Ülkemiz üzerinde geri ödemesiz hibe kredisi verilecek olan kişiler genelde aynı grup içerisinde yer alan kişilerdir. Bu gruplar genel olarak çiftçiler, öğrenciler ve esnaflar olmaktadır. Bu grup içerisinde yer alanlar iş kurmak istediklerinde geri ödemesiz hibe kredisine sahip olma imkanları bulunmaktadır.

Geri Ödemesiz Kredi Nasıl Alınır?

Paragrafın başlangıcında bahsettiğimiz gibi geri ödemesiz hibe kredisi verilirken bazı şartlar sunulmaktadır. Bu şartların sağlanması karşılığında esnaflara, öğrencilere ve çiftçilere karşılık beklemeden geri ödemesiz kredi sağlanır. Öncelikle geri ödemesiz kredi almak için KOSGEB’e başvurmanız gereklidir. KOSGEB de belirtilen yasaklı olan kuruluşlarda çalışmıyor olmanız ve kendinize ait herhangi bir iş yeriniz bulunmuyor olması da diğer önemli bir ayrıntı olmaktadır. Tabi ki KOSGEB 18 yaşından büyük olan kişilere hibeyi sağlamaktadır. Bu önemli şartları sağladıktan sonra geriye kalan iş planıdır. İş planında kurmak istediğiniz işinizi iyi anlatmalısınız. İşinizle ilgili iyi çalışma yapıp, bu belgenin KOSGEB görevlileri tarafından onaylanır hale getirilmesini sağlamanız çok önemlidir. Daha sonra girişimcilik belgesi almaya hak kazanacaksınız. Girişimcilik belgesini aldıktan sonra geri ödemesiz kredi hibesine başvurabilir ve karşılıksız hibenizi alarak işinizi kurmaya başlayabilirsiniz.

YORUMLAR YAZ
  • Gelir Belgesiz Şartsız 10 Bin TL Kredi Veren Bankalar – Banka Kredi Bilgi Sistemi2 sene önce
  • […] Geri Ödemesiz Hibe Kredi Nedir Ve Nasıl Alırım? hakkında detaylı bilgi için tıklayınız. […]