• %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BIST 100
  1.402,11
  % 1,72
 • BITCOIN
  515986,198
  % 1,29
 • ETHEREUM
  18956.25
  % 5,13

Halk Bankası Günlük Para Çekme Limiti (ATM ve EFT Limiti)

Halk Bankası Günlük Para Çekme Limiti (ATM ve EFT Limiti)

Ülkemizde hizmet veren birçok banka Halk Bank ile de ülkemizin her yerindeki ATM’lerinden ve şubelerinden parasal işlemlerinizi halledebilmektesiniz. Birçok müşteri Halk Bankası günlük para çekme limiti ne kadar ya da bu limit artırılabilir mi gibi soruların cevaplarını merak etmektedir. Bankaların bizlerin hizmetine sunmuş olduğu ATM’ler sayesinde para çekme, para yatırma, EFT, fatura ödemeleri, harç ve vergi ödemeleri gibi daha birçok işlemi kolaylıkla yapabilmektesiniz.

Bankalar belli dönemlerde ihtiyaca binaen para çekme limitlerinde güncellemeye gidebilmektedirler. Halk Bankası’da 2018 yılında para çekme limitini güncellemiştir. Bu yapılan güncellemeler dahilinde sizde paranızı çekebilir ya da yatırabilirsiniz. ATM’ler bütün vatandaşların ortak kullanımına sunulan cihazlar olduğu için günlük işlem limitlerinde belirli kısıtlamalara gidilmiştir. Aksi takdirde bir kişi gelip içerideki paranın tamamını çekebilir ve diğer vatandaşların mağduriyet yaşamasına sebep olabilir. Bu yüzden Halk Bankası günlük para çekme limiti belirli bir düzeyde tutularak bütün vatandaşların istifade etmesi amaçlanmıştır.

Halk Bankası Günlük ATM Para Çekme Limiti

Eğer Halk Bank müşterisi iseniz ve acil nakde sıkıştıysanız, bankanız kapalı da olsa sizler için 7/24 hizmet veren ATM’ler aracılığıyla hesabınızdaki paranızı kolaylıkla çekebilmektesiniz. Böylesi durumlarda ATM’ler sizler için tam bir kurtarıcı rolü üstlenmektedir. Fakat ATM’ler ile günlük çekebileceğiniz miktar sabit olup onun üzerine çıkamazsınız. Nihayetinde bankalar kapalı olduğundan sizin durumunuzda olan birçok vatandaşın ihtiyacı karşılansın diye bu cihazlarda belli bir işlem kısıtlamasına gidilmiştir.

Halk Bankası Günlük ATM Para Çekme Limiti, Halk Bankası Günlük EFT Limiti, Halk Bankası Günlük Faiz oranları hakkında genel bilgi.

Peki o zaman Halk Bankası günlük ATM para çekme limiti ne kadardır diye merak edenlerdenseniz, 1500 TL tutarında para çekme hakkınız olduğunu belirtelim. Bunun altında istediğiniz tutarı çekebilirsiniz fakat banka ATM’si size 1500 TL’nin üzerinde bir tutarı aynı gün içerisinde ödemeyecektir. Eğer sizin daha fazla bir paraya ihtiyacınız var ise bunu ya banka şubesinden karşılamalısınız ya da bir sonraki günü bekleyerek yine ATM’den çekmelisiniz. Yine birçok kişi tarafından merak edilen bir konuda sanki aynı şubenin ATM’sinden aynı gün verilmiyormuş gibi algılanmasıdır.

Hangi şubeye giderseniz gidin aynı hesapla yapacağınız işlemde sonuç değişmez, çünkü sizin ATM’lerden çekeceğiniz günlük para limiti 1500 TL ile sınırlandırılmıştır. Yeniden para çekebilmek için gece 24:00’ı beklemelisiniz. Bu saatte ATM güncellenir ve sonrasında tekrardan para çekimi yapabilirsiniz. Burada bir diğer önemli konuda illa tek seferde 1500 TL çekeceksiniz diye bir şey yok, örneğin aynı gün 1000 TL çektiyseniz yine 500 TL daha çekebilirsiniz. Toplamda Halk Bankası günlük ATM para çekme limiti 1500 TL hakkınız bulunduğunu unutmayınız.

Halk Bankası Günlük EFT Limiti

Birçok banka kendi iç kriterlerine göre günlük EFT miktarları belirlemektedir. Günün belirli saatleri arasında gerçekleştirilebilecek olan EFT işlemleri limit olarak da belirli bir miktarda tutulmuştur. EFT işlemlerinizi banka şubelerinde ya da internet bankacılığınızdan yapabileceğiniz gibi ATM’lerden de yapabilmektesiniz. Genel olarak Halk Bankası EFT işlem ücretleri yapacağınız ödemenin türüne göre farklılıklar gösterebilmektedir. Halk Bank ATM’lerinden yapacağınız EFT işlemleri ile mobil bankacılıktan yapacağınız EFT işlemlerinde farklı fiyat tarifeleri uygulanmaktadır. Halk Bankası günlük EFT limiti 250.000 TL olarak belirlenmiştir.

Halk Bankası Günlük Faiz

Halk Bankası mevduatlarınızı değerlendirebileceğiniz en önde gelen bankalardan bir tanesi olmaktadır. Bunun haricinde yine kredili mevduat hesabınız sayesinde telefon, su, elektrik faturaları ile kira, kredi taksiti gibi sürekli ve düzenli olarak yaptığınız talimatlarınızı güvenle ödemektedir. Eğe bu ödemeler için düzenli ödeme talimatı verdiyseniz, hesabınızda yeterli limit bulunmaması halinde ödemeleriniz aksatılmadan zamanında ödenir. Size ait açık hesabınızdan örneğin 100 TL harcandığında günlük sadece 8 Kuruş faiz ödersiniz. 8 Kuruşluk faiz fiyatına BSMV ve KKDF oranları da dâhildir.