• %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BIST 100
  1.408,14
  % 0,03
 • BITCOIN
  453901,252
  % -9,60
 • ETHEREUM
  17899.93
  % -10,47

Halk Bankası Kredi Yapılandırma

Halk Bankası Kredi Yapılandırma

Halk Bankası ülkemizin en büyük kamu bankalarından bir tanesidir. Kullanıcı sayısı oldukça fazla olan banka kullanıcılarına birçok imkânlar sağlamaktadır. Son günlerde bankadan kredi çekenler Halk Bankası kredi yapılandırma hakkında bilgiler araştırmaktadır. Özellikle banka üzerinden yüksek faizle kredi çekenler şimdilerde faiz oranlarının düşmesiyle birlikte kredi borçlarını yeniden yapılandırmanın yolunu araştırmaktalar. Ancak burada dikkat edilmesi gereken husus yeniden dosya masrafı, dask, hayat sigortası gibi ek masraflar işin içine girdiğinde borcunuzun düşüp düşmediği olmaktadır.

Yine çekmiş olduğu kredileri ödeyemeyen vatandaşlarında hesabını iyi yaparak yeniden yapılandırdıklarında taksit miktarlarının düşüp düşmeyeceğinin iyice araştırılmasıdır. Gerçi hala yapılandırma konusunda tam net bir bilgi olmasa da yaptığımız araştırmalara göre edindiğimiz bilgileri sizlerle paylaşacağız. Halk Bankası kredi yapılandırma hakkında daha detaylı bilgileri size en yakın Halk Bank şubelerinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Yine kredi yapılandırma bilgilerinizi bankanızla birebir görüşerek gerçekleştirebilirsiniz. Halkbank kredi yapılandırma işlemi sonrasında taksit miktarlarınızda azalacağından ödemelerinizde kolaylaşacaktır.

Halk Bankası Kredi Yapılandırma Hesaplama

Halk Bankasından konut ya da taşıt kredisi çeken müşteriler faizlerin düşmesiyle birlikte kredi borçlarını yeniden yapılandırma yoluna gitmek istemekteler. Bunun için haliyle kredi çeken her vatandaş borçlarını yeniden yapılandırmanın yollarını ve kar durumlarını araştırmanın yolunu aramaktalar. Kredisi başka bankadan çekip Halk Bankası’na transfer etmek isteyen vatandaşların hesaplamalarını çok iyi yapmaları gerekmektedir. Çünkü bütün yapılandırılan kredilerde geri ödeme oranı düşecek gibi bir durum söz konusu olmayabilir. Çünkü yeniden eklenecek olan dask, hayat sigortası ve dosya masrafı gibi durumlardan dolayı hesabınızı çok iyi yapmalısınız.

Halkbank kredi yapılandırma hesaplama faiz oranları % 1.02 olarak belirlenmiş olup, bu oran hakkında daha net bilgiyi Halk Bankası şubelerinden edinebilirsiniz. Kredi faiz oranlarının %0.99’lara kadar düşmesiyle birlikte bankalarda yapılandırma faizlerini bunun üzerinden gerçekleştirmek zorunda kalmışlardır.

Halkbank Kredi Yapılandırma Şartları

Halkbank Kredi Yapılandırma Şartları

Halk Bankası tarafından duyurulan kredi borcu yapılandırma duyurusu yüzbinlerce müşterisi tarafından oldukça olumlu karşılandı. Ancak hemen her bankada olduğu gibi Halk Bankası’nda da borç yapılandırabilmek için istenen bazı şartları bulunmaktadır. Bu konu ile ilgili en net bilgiyi Halk Bankası şubelerinden öğrenebilirsiniz. Ancak biz vatandaşlarımız için yaptığımız araştırmalar neticesinde aranan şartlar ile ilgili bilgileri sizlerle buradan paylaşacağız. Halk Bankası kredi yapılandırma şartları;

 • Son 6 aydır kişinin düzenli bir işte çalışıyor olması
 • Maaş bordrosu imzalı ve kaşeli olmak suretiyle
 • İkametgâh Belgesi
 • İmza sirküsü
 • E-Devlet onaylı SGK döküm Cetveli istenilmektedir.

Eğer kredi kartı borcu yapılandıracaksanız bunlara ek olarak sizlerden kredi kartınıza ait son ayın ekstresi istenilmektedir. Tabi burada bankanın maaşlı müşterisi olmanız durumunda çok daha az evrak talep edilebileceği gibi dışarıdan gelen bir müşteri iseniz fazlası da talep edilebilmektedir. Bu durum tamamen bankanın inisiyatifinde bulunmaktadır.

Halk Bankası Kredi Kartı Yapılandırma

Özellikle Halk Bankasını kredi kartı yapılandırma durumu en çok merak edilen ve araştırılan konulardan bir tanesi olmaktadır. Çünkü yüz binlerce müşterisi bulunan bankanın, borcunu ödemekte zorlanan kullanıcıları dört gözle Halk Bankası kredi kartı yapılandırma ile ilgili müjdeli haberlerini beklemektedir.

Bankanın yapmış olduğu açıklamaya göre kredi kartı borçları %1.10 faiz oranı ile 60 ay vadeye kadar yapılandırılmaktadır. Bu haber üzerine bankaya kredi kartı borcu olup da ödeme güçlüğü çeken birçok vatandaş borç yapılandırmak için başvuruda bulunmanın yollarını aramaktadır. Kredi kartı borcu yapılandırma süresi hemen her bankada olduğu gibi 90 günle sınırlı olmaktadır. Sürenin aşımında yasal takip süreci başlatılmaktadır.