• %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BIST 100
  1.408,14
  % 0,03
 • BITCOIN
  477508,471
  % -4,98
 • ETHEREUM
  18386.02
  % -8,65

Hangi ATM’ler Döviz Bozuyor?

Hangi ATM’ler Döviz Bozuyor?

Hemen herkesin bildiği gibi döviz büroları sadece mesai saatleri içerisinde açık olmaktadır. Bu sebeple birçok kişi mesai saati dışında mağduriyet yaşamaktadır. Bu sebeple hangi ATM’ler döviz bozuyor sorusu birçok kişi tarafından cevabı aranan sorulardan olmaktadır. Çünkü insanlar bazen yanında hiç Türk parası kalmadığında ve yakınlarda da döviz bürosu olmadığında ya da kapalı olduğunda dövizlerini bozdurmak istemektedirler. Tüm sıkıntılar bunlar olmayıp bazen ani döviz yükselişlerinde bu bürolar dolu olmaktadır.

İnsanlar uzun sıralar beklemek yerine döviz bozan ATM’ler sayesinde işlemlerini beklemeden yapabilmektedirler. Bankacılık sektöründeki gelişmeler ve yenilikler her geçen gün artarak devam etmektedir. Bankalarda yaşanan bu olumlu gelişmeleri en kısa sürede müşterilerine yansıtmaktadır. ATM’ler artık sadece para gönderme, para çekme, fatura ya da vergi borcu ödeme hizmeti vermekle kalmıyor. Tüm bunların yanında artık birçok ATM dövizde bozmaktadır. Hangi ATM’ler döviz bozuyor sorusuna cevaben, günümüzde artık birçok bankanın ATM’si kartsız döviz bozma işlemi gerçekleştirmektedir.

Döviz Bozan ATM’ler Hangileridir?

Birçok banka rakipleri ile yarış içerisinde oldukları için hemen hepsi ATM’lerini olukça yeni teknolojiler ile yenilemektedir. Bu sebeple hemen her bankanın ATM’si kolaylıkla dövizlerinizi bozacaktır. Bu sebeple hangi ATM’ler döviz bozmaktadır diye çok fazla bir araştırma yapmanıza gerek kalmamaktadır. Banka ATM’lerinin ya da döviz bürolarının haricinde yine dövizlerinizi PTT aracılığıyla da rahatlıkla bozdurabilmektesiniz. Hemen her tür dövizinizi rahatlıkla PTT şubeleri aracılığıyla bozdurabilmektesiniz.

Döviz Bozan ATM’ler Hangileridir?

Hemen her banka şubesi de yine dövizlerinizi kolaylıkla bozacaktır. Eski tip ATM’ler genellikle dövizlerinizi bozacak teknolojiye sahip olmamaktadır. Ancak yeni teknoloji ürünü olan ATM’lerin tamamı döviz bozan ATM’ler arasında yer almaktadır. Yine bununla birlikte bankalar aracılığıyla kendinize isterseniz döviz hesabı a açtırabilmektesiniz. Bu şekilde internet bankacılığınız üzerinden de rahatlıkla al sat yapabilirsiniz. Böylece döviz bürolarında ya da bankalarda sıra bekle derdinden de kurtulmuş olursunuz.

ATM’den Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır? Tıklayınız.

Hangi ATM’ler Döviz Bozuyor?

Hemen her alandaki teknolojik yenilikleri kendilerine en iyi şekilde uyarlayan kurumların başında hiç şüphesiz ki bankalar gelmektedir. Bu sebeple kesinlikle döviz büroları kapalı, dövizlerimi nasıl bozduracağım diye üzülmeyin. Çünkü hemen her banka ATM’si sizlere 7/24 döviz bozma hizmeti sağlamaktadır. ATM’ler aracılığıyla dövizlerinizi iki farklı yoldan bozdurabilmektesiniz. Bunlardan ilki elbette ki döviz hesabınızın bulunduğu bankanın internet bankacılığı hizmetini kullanarak bozdurmak olmaktadır. Bir diğeri de banka ATM’lerini kullanarak bozdurmak olmaktadır.

Döviz bozan ATM’ler hangileri konusuna geçmeden eğer döviz hesabınız olan bankanıza ait internet bankacılığı kullanıyorsanız çok şanslısınız. Çünkü dövizinizi kolaylıkla bozup TL’ye çevirebilir ve banka ATM’nizden kolaylıkla çekebilirsiniz. Şayet böyle bir döviz hesabınız yok ise yapmanız gereken işlem dövizinizi kart gerektirmeden ATM’ler aracılığıyla bozdurmanız olmaktadır. İşte sizler için dövizlerinizi bozdurduğunuzda son kuruşuna kadar alabileceğiniz bazı banka ATM’leri;

 • TEB,
 • Ziraat Bankası,
 • Yapı ve Kredi Bankası,
 • Akbank,
 • Halk Bankası,
 • Türkiye İş Bankası,
 • ING Bank,
 • HSBC,
 • Odeabank şeklindedir. Ancak diğer bankaların da teknolojilerini yenileyerek döviz bozan ATM’ler sıralamasına girmiş olabileceğini şimdiden buradan belirtmek isteriz.

Burada yazdığımız bankalara ait ATM’lerin neredeyse tamamında döviz bozma işlemi için özel ayrı bir kasa bölmesi olmaktadır. Bu sayede dövizlerinizi rahatlıkla bozmakta ve bozuk paranıza kadar alabilmektesiniz. Başta Dolar, Euro ve İngiliz Sterlini olmak üzere daha birçok yabancı parayı bozdurabilmektesiniz. Bizim döviz bozduracaklara tavsiyemiz mümkün mertebe sizlere bozuk paralarınızı dahi verecek olan ATM’leri tercih etmeniz olmasıdır.