İlk kez kredi çekmek isteyen gençler yada daha önce hiç kredi çekmemiş tüm vatandaşlar için ilk kes kredi çekme şartları nelerdir ve Garanti bankası ilk kredim faiz oranlarını araştırdık.

Garanti Bankası İlk Kredim Faiz Oranı

Bankalar müşterilerine kredi ya da kredi kartı kampanyası sunarken müşterinin kredi skoruna bakmaktadır. Kredi skoru düşük olan ya da kredi skoru olmayan kişilerin kredi ya da kredi kartı talebine olumsuz yanıt vermektedir. Çünkü bankalar tahsil edemeyeceği krediyi vermek istemeyecektir. Kredi notu düşük olan kullanıcılar kefil ya da ipotek ile istedikleri krediyi çekebilseler de kredi skoru bulunmayan ve ilk kez kredi çekmek isteyen müşterilere bankalar genellikle olumsuz cevap vermektedir.

1 Ocak 2019 yılı ile Garanti Bankası ilk kez kredi kullanacak olan bireylere uygun faiz oranı ile kredi imkânı sağlamaktadır. Gerekli belgelerin temin edilmesi durumunda kredi skoru sıfır olan kişiler garanti Bankası İlk Kredim ile uygun faiz oranları ile kredilerini çekebilecektirler.

Garanti Bankası İlk Kredim İçin İstenilen Belgeler

Garanti Bankası İlk Kredim İçin İstenilen Belgeler

  • Gelir Belgesi
  • Kefil
  • Kimlik fotokopisi
  • Son altı ay kalmak şartı ile ikametgâh belgesi

İstenilmektedir. Gerekli belge ve şartlar yerine getirildiği takdirde Garanti Bankası şubesine gidilerek ilk kredim başvurusunda bulunabilinecektir.

Garanti Bankası İlk Kredim Kampanyasında ilk kez kredi kullanımı yapacak bireylere banka 25 bin TL ye kadar kredi imkânı sağlamaktadır. Vade imkânı ise 48 aya kadar olmaktadır.

Garanti Bankası İlk Kredim Faiz Oranları

Garanti Bankası ilk kez kredi kullanımında bulunacak kişiler 10000 ile 25 000 TL arasında kredi imkânı sağlamaktadır. Krediye uygulanacak faiz oranı ise çekilen kredi tutarıyla orantılı olacaktır. Faiz oranları 1,71 ile 1,81 arasında değişmektedir.

Garanti Bankası İlk Kredim faiz oranı hesaplama

10000 TL kredi çekecek bireylere uygulanacak faiz oranı 1,81 şeklinde olmaktadır. Vade sayısı ise 48 ay olarak belirlenmiştir. Vade sayısının düşürülmesinde herhangi bir faiz değişikli olmamaktadır. Ayrıca banka 10000 L kredi kullanımında 177 TL dosya masrafı almaktadır.

15.000 TL kredi kullanımında bankanın uygulamış oldu faiz oranı 1,71 şeklinde olmaktadır.48 ay vade imkânı vardır. Dosya masrafı olarak ta 266 TL tahsil edilmektedir. Garanti Bankası ilk kredim kampanyasında kredi kullanmak isteyenlerin başvurabileceği kredi olarak 2018 yılı itibari ile göz önüne gelmektedir.

25.000 TL kredi kullanımında banka 1,56 faiz oranı uygulamakta ve dosya masrafı olarak 381 TL tahsil etmektedir. Garanti Bankası ilk kredim kampanyasından faydalanmak isteyenlerin ihtiyaçları doğrulusunda uygun faiz oranı ile faydalanabilecekleri bir kredidir.