• %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BIST 100
  1.377,23
  % -2,20
 • BITCOIN
  446682,313
  % -2,69
 • ETHEREUM
  17315.14
  % -4,57

İnternet Bankacılığı Şifremi Unuttum

İnternet Bankacılığı Şifremi Unuttum

Günümüzde neredeyse bütün insanlar parasal işlemlerinin tamamını bankalar üzerinden gerçekleştirmektedir. Bankalarda müşterilerinin rahatı adına her geçen gün kendilerini güncellemekte ve yenilemektedir. İnternet bankacılığı şifremi unuttum sorunu yaşayanların sayısı azımsanmayacak kadar çoktur. Bankalar bunun içinde elinden geldiğince müşterilerine yardımcı olmaktadırlar. İnternet bankacılığı günümüzün en büyük buluşlarından bir tanesidir. Çünkü insanlar bu uygulama ile banka şubelerinde saatlerce işlem sırası bekleme derdinden kurtulmuş bulunmaktadır. Fakat ister istemez bazı problemlerde yaşanabilmektedir.

Bu tür problemler içinde bankalar çok hızlı ve güvenilir çözümler sunmaktadır. İnternet bankacılığı şifresini unutanların sayısı bir hayli fazla olunca, ister istemez bu konu ile ilgili olarak sizlerin işini kolaylaştıracak bir yazı hazırladık. Bazı bankaların internet bankacılığı şifresini unutanlar için sağladığı çözüm yolları neler hep beraber bakalım.

Garanti İnternet Bankacılığı Şifremi Unuttum

Eğer sizde Garanti Bankası internet bankacılığını kullananlardan ve şifresini unutanlardansanız yazımızı okuyabilirsiniz. Garanti internet bankacılığı şifremi unuttum sorunuyla karşılaştıysanız, yeni şifrenizi çok kolay bir şekilde alabilmektesiniz. Yapmanız gereken Garanti Bankası internet sekmesinde müşteri numaramı ya da şifremi unuttum sekmesine tıklamanız yeterli olmaktadır. Burada sizden istenilen bilgileri eksiksiz olarak girmeniz durumunda yeni şifrenizi kolay bir şekilde oluşturabilmektesiniz.

Unuttuğunuz şifreyi yeniden almanızın bir başka yolu da, cep telefonunuzun mesaj bölümünden “sıfre” yazınız. Kartınızın son 6 hanesini ve anne kızlık soyadının son iki harfini, kartınızın arkasındaki üç basamaklı CVC kodunu, aralarına boşluk koyarak yazın ve 3340’a mesaj atınız. Bunun haricinde yine Alo Garanti hizmeti sayesinde de şifre alabilmektesiniz.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifremi Unuttum

Ziraat internet bankacılığı şifremi unuttum ne yapmalıyım diyorsanız, yazımızı dikkatli bir şekilde okumanızı öneririz. Eğer bankanın kurumsal müşterisi iseniz 444 00 00 numaralı müşteri hizmetlerinden çok kolay bir şekilde şifre alma işlemlerinizi gerçekleştirebilmektesiniz. Eğer bireysel müşteriyseniz yine telefon bankacılığı hizmeti üzerinden şifre alabilmektesiniz. Bunun yanında Ziraat Bankası internet bankacılığı sayfasındaki şifremi unuttum kısmından da şifre alabilmektesiniz. Ancak burada sorulan sorulara tam ve eksiksiz yanıt vermelisiniz. Tüm bunların haricinde Ziraat Bankası şubelerinden de şifre alabilmektesiniz. Alacağınız tek kullanımlık şifrenizi sonrasında değiştirebilir ve aklınızda kalıcı bir şifre seçebilirsiniz.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı açma nasıl yapılır? Sorusunun cevabını makalemizde bulabilirsiniz.

Vakıf Bank İnternet Bankacılığı Şifremi Unuttum

Birçok alanda müşterilerine kolaylıklar sunan Vakıfbank, internet bankacılığı hizmeti sayesinde de müşterilerine çok büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Vakıfbank internet bankacılığı şifremi unuttum diyorsanız ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız yazımızı okumalısınız. İlk olarak 0850 222 0 724 numaralı müşteri hizmetlerinden şifre alabilmektesiniz. Bunun haricinde Banka şubelerinden herhangi birisine giderek de gayet kolay bir şekilde şifre alma işleminizi gerçekleştirebilmektesiniz. Birde Vakıfbank internet bankacılığı giriş sayfasında yer alan şifremi unuttum sekmesine tıklayarak da şifre alabilmektesiniz. Tek yapmanız gereken burada sizlere sorulan sorulara tam ve eksiksiz cevap vermeniz olmasıdır.

Vakıf bank internet bankacılığı şifre alma hakkında detaylar için makalemizi okuyabilirsiniz.

İnternet Bankacılığı Şifre Değiştirme

İnternet Bankacılığı Şifre Değiştirme

Günümüzde artık neredeyse bütün bankalar müşterilerine internet bankacılığı hizmeti sunmaktadır. Bütün bankacılık işlemlerinizi internet bankacılığı üzerinden yapabilmektesiniz. Bu sebeple günümüzde yaygın olarak kullanılan internet bankacılığı, şifre değiştirme işlemi yapmak isteyenler bunu birkaç farklı kanaldan yapabilmektedirler. İlk olarak internet bankacılığı şifre değiştirme işleminizi bankanız müşteri hizmetleri üzerinden yapabilmektesiniz.

Bunun haricinde yine mevcut şifreniz ile internet bankacılığı hesabınıza giriş yaparak da şifrenizi değiştirebilirsiniz. Bunun için internet hesabınızdaki menüden şifre işlemleri ve ardından şifre değiştirme işlemleri kısmına giriş yapmalısınız. Burada sizlerden ilk olarak mevcut şifrenizi isteyecek ve sonrasında arka arkaya iki kez yeni şifrenizi tuşlamanızı isteyecektir. Sonrasında şifre değiştirme işleminiz tamamlanmış olmaktadır.

İnternet bankacılığı ile e-devlet şifresi alma hakkında detaylar için buraya tıklayabilirsiniz.