• %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BIST 100
  1.345,15
  % 1,10
 • BITCOIN
  415315,438
  % -9,39
 • ETHEREUM
  18954.71
  % -11,12

İnternetten Para Kazanmak

İnternetten Para Kazanmak

İnternet kullanımının hızla yaygınlaşmasıyla birlikte, insanlar için yeni iş kapıları da ortaya çıkmaya başladı. Web siteleri ziyaret edilme, reklam, ürün satışı ve bunun benzeri araçlar sayesinde internet sitesinden para kazanmak mümkündür. İnternet sitesinden para kazanmak için en kazançlı yol ise hiti yüksek bir web sitesi kurmaktan geçiyor. Günümüzde her konuyla ilgili web siteleri kurulmaktadır. Güncel haber, bilgi verici, oyun film ya da ürün tanıtımı yapan birçok site bulunmaktadır. Ancak bu sektörde para kazanabilmek göründüğü kadar da kolay değildir. Kuracağınız web sitesinin iyi bir gelir elde etmesini istiyorsanız, doğru hareket edilmeli ve web sitesiyle ilgilenilmesi gerekmektedir.

Site kurarak nasıl para kazanırım?

İnternetin ilk yaygınlaştığı dönemlerde boş alan adları satın alınarak oldukça iyi paralar kazanılabiliyordu. İnternetin yaygınlaşması ve her sektörün bir web sitesinin bulunmasının ardından internet sitesinden para kazanmak artık en iyilerin işi olmaya başladı. İnternet sitesinden para kazanmak için öncelikle proje seçimi en uygun biçimde yapılmalıdır. Yeni başlayanlar için en uygun proje blog veya forum siteleridir. Çünkü web ile ilgili yeterince bilgiye sahip olmadan rekabet seviyesi üst düzey olan haber, video ya da alışveriş siteleri kurmak mantıklı olmayacaktır. Blog sitelerinde kişisel, teknolojik çalışmalar, magazin, sağlık eğitim vb. birçok konu hakkında yazabileceğiniz makalelerle web sitenizin ziyaret edilme oranlarını arttırabilirsiniz. Forum siteleriyse üyelerin yazı yazabileceği özgür bir ortamdır. Ancak internet var olduğundan beri birkaç site hariç kurulan forum sitelerinin hitleri hep düşük kalmıştır. Bu sebepten dolayı tavsiye edilmemektedir.

İnternet sitesinden ne kadar para kazanılır?

İnternet sitesinden para kazanmak konusunda hedefleyebileceğiniz tutar, her web sitesine göre değişir. Web sitelerinin para kazanması, tamamen sitenin hitine bağlıdır. Yüksek hit sahibi sitelerin öncelikle Adsense gelirleri yükselmeye başlar. Daha sonra ise, sitenizin reklam alanlarını rahatlıkla satmanız mümkündür. Ancak reklamların da siteye en uygun bir biçimde entegre edilmesi ve buna uygun bir web tasarımı yapılması gerekecektir. Bu sayede reklamların tıklanma oranları artacak ve sitenizin reklam gelirleri yükselmeye başlayacaktır.

İnternet sitesinden ne kadar para kazanılır?

Satış ortaklığı reklam yöntemi

Reklam yöntemlerinden bir diğeriyse mobil uygulama ve oyunların reklamını yapmaktır. Sizin sitenizden indirilen her uygulamada kazancınız daha çok artacaktır. Reklamların yanı sıra sitenize gelir getirecek bir diğer yolsa satış ortaklığı sistemidir. Sitenizde bulunan reklam bağlantısından satın alınan bir ürün üzerinde reklam veren satış sitesi size belirli bir komisyon verecektir. Yalnız satış ortaklığı sistemi de hiti yüksek web siteleri için geçerli bir para kazanma yöntemidir.

Hangi site ne kadar para kazanıyor?

İnternet siteleri türüne göre farklı oranlarda para kazandırmaktadır. Örneğin bilgi verici bir site ile video içerikli bir sitenin veya forum benzeri bir sitenin kazançları aynı olmayacaktır. Site hitini yüksek tutmak internetten para kazanma için oldukça önemlidir. Hitinizi yüksek tutmanın öncelikli şartı hakim olduğunuz bir konu üzerinde web sitesi kurmak olacaktır. Teknoloji meraklısı biriyseniz eğer bu konu üzerinde daha rahat ve kaliteli içerikler üretebilir. Böylece sayfanızın ziyaret edilme oranını arttırmış olursunuz.

SEO uygunluğunun önemi

SEO uygunluğu, internet sitesinden para kazanmak konusunda en önemli husus olarak öne çıkmaktadır.  Tarayıcılar daha önce indexlenmiş bir içeriği arama sonuçlarında son sıraya koymaktadır. Arama sonuçlarında üst sıralara çıkmanın en temel yolu özgün içerik üretimidir. Arama sonuçlarında üst sıraya çıkıldığında ise internet sitesinin ziyaret edilme sayısı artacaktır. Böylece daha çok reklam alarak daha yüksek ücretler elde edebileceksiniz. İnternet sitelerinin kurulumunda en önemli gereksinim ise altyapıdır. Alan adı, hosting ve sunucu seçimi oldukça önemlidir. Öncelikle belirlenen alan adı zor olmamalıdır. Kiraladığınız sunucularsa yüksek internet trafiğini kaldıracak kaliteli bir sistem olmalıdır.

Oyun sitesi kur ve para kazan

İnternet sitesinden para kazanmak için atılacak adımlardan biriside, oyun sitesi kurmaktır. Özellikle popüler bir oyunun hilelerini, level geçme yöntemlerini vb. paylaşan bir site haline getirdiğinizde site hiti oldukça yükselecektir. Böylece yüksek gelirli reklamlar alarak yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.

Film sitesi kurmak ve para kazanmak

Şüphesiz ki hiti hiç düşmeyen bir sektör varsa, o da film siteleridir. Film veya fragman yayınlayan, filmler hakkında eleştiri yazıları yazılan bir site kurduğunuzda internet kullanıcıları sizin sayfanızı ziyaret ederek film hakkında bilgi alacak ve fragmanları izleyecektir. Bu yolla da internet sitesinden para kazanmak mümkün olacaktır.