• %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BIST 100
  1.377,23
  % -2,20
 • BITCOIN
  452897,596
  % 0,32
 • ETHEREUM
  17745.93
  % 0,00

İş Bankası Kredi Başvuru Takip

İş Bankası Kredi Başvuru Takip

Türkiye İş Bankası kredi başvuru takip konusunda kapsamlı bilgiler sunan bu yazımızda, kredi başvurunuzu nasıl takip edebileceğiniz hakkında, farklı bilgilere yer verdik. Bu bilgiler ışığında, İş Bankası kredi başvuru takip işlemlerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.

Türkiye iş Bankası gerek ihtiyaç kredileri, gerekse taşıt ve konut kredileri hizmetlerinde, en uygun faiz oranları ile müşterilerine hizmet sunan bankalardan birisi konumundadır. Bankanın sunmuş olduğu birçok hizmete, kolaylıkla erişebilir ve bu hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Her ne kadar Türkiye İş Bankası’da sunduğu hizmetler kapsamında kredi notunu baz alsa da, hizmet sunumu noktasında biraz daha esnek davranmakta ve bankalar arası rekabette yeni adımlar atmaktadır.

İş Bankası kredi başvuru takip işlemlerinizi rahatlıkla yapabileceğiniz işlem çeşitleri ve yolları, aşağıda sunulmuştur. Bunun dışında iş Bankası kredileri hakkındaki farklı detaylara da, yine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

İş Bankası Kredi Başvuru Takip

Türkiye İş Bankası Kredi başvurusu yapmanıza rağmen birkaç geçtiği halde hala size dönüş yapılmamış ise, İş Bankası kredi başvuru takip adımlarını izleyerek, kredi başvurunuzun durumu hakkında bilgi almanız mümkündür. Bazı durumlarda krediniz onaylansa dahi teknik sebeplerden dolayı, tarafınıza bilgi verilmemiş olabileceği gibi, kredi başvurunuz onaylanmadığında da size bilgi verilmesi konusunda aksaklıklar yaşanmış olabilir.

İnternet ve Mobil Şube Sorgulaması

Kredi başvurusu takip işlemleriniz için kullanabileceğiniz en basit yollardan birisi, internet bankacılığıdır. Bu sayede şubeye gitmeye gerek kalmadan, rahatlıkla kredi başvurunuzun akıbetini öğrenebilirsiniz. 

 • Bunun için Türkiye İş Bankası internet şubesi olan isbank.com.tr adresine girin.
 • Daha sonra başvuru sonucunu öğrenmek için site üzerindeki Başvurular  menüsüne tıklayın. 
 • Karşınıza çıkan menüden, sizden istenilen bilgileri girerek sonuç için formu gönderin.

Türkiye İş bankası internet bankacılığı ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız.

Kredi başvurunuzun ne aşamada olduğunu, böylelikle rahat bir şekilde görebilirsiniz.

İş Bankası Kredi Başvuru Takip

Banka Şubesinden Sorgulama

İş Bankası kredi başvuru sonucu hakkında bilgi alabileceğiniz bankacılık kanallarından birisi de, bankanın fiziksel şubesine gitmektir. Burada müşteri hizmetleri ile görüşerek, kredi başvurunuzun sonucu hakkında net bir bilgi alabilirsiniz.

Telefon Bankacılığı İle Sorgulama

İş Bankası kredi başvurusu takip işlemleriniz için kullanabileceğiniz bankacılık kanallarından birisi olan telefon bankacılığı ile de, kredi takibinizi rahatlıkla yapabilirsiniz. Bunun için Türkiye İş Bankası müşteri hizmetleri numarası olan 0850 724 07 24 nolu müşteri hizmetleri destek hattını arayarak, sesli yanıt sisteminin yönlendirmesi sonucunda bağlanacağınız müşteri temsilcisi ya da sesli yanıt kanalı ile, kredi başvurunuzun sonucunu öğrenmek mümkündür.

Türkiye İş Bankası Kredi Başvurusu Ne Zaman Sonuçlanır?

Bu soruya cevap vermek için, hangi krediye başvurduğunuz hakkında bilgi sahibi olmak gerekmektedir.

İş Bankası ihtiyaç kredileri genellikle 24 saat içerisinde sonuçlanabilmekte olup, sonuç size SMS olarak bildirilmektedir. 

İş Bankası taşıt kredisi sonucu ise, genellikle 1 haftayı bulmaktadır. Başvurunuzun durumuna göre bankanın sizden bir takım talepleri olabileceği gibi, başvuru süreniz buna göre uzayıp kısalabilmektedir. 

Konut kredisinde ise başvurunun sonuçlanma süresi, doğal olarak biraz daha fazladır. İş Bankası konut kredisi başvurusunun sonuçlanması, yaklaşık haftayı bulmaktadır. Ekspertizin değer biçme aşaması ve farklı etkenler, konut kredisi başvuru sonuç sürecini daha da uzatabilmektedir.

Eğer ki yukarıda belirtilen sürelerde kredi başvurunuzun olumlu ya da olumsuz sonucu hakkında tarafınıza herhangi bir dönüş yapılmamış ise, yukarıda verdiğimiz İş Bankası kredi başvurusu takip adımlarından biriyle, kredi başvurunuzun durumu hakkında bilgi alabilirsiniz. İhtiyaç kredisi başvurunuzun için, 2-3 gün sonra sonuç talebinde bulunmanız daha yararlı olacaktır. Çünkü her ne kadar 24 saat içerisinde sonuçlanabilecek olsa da, bu süre 3 güne kadar uzayabilmektedir.