• %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BIST 100
  1.365,27
  % -0,87
 • BITCOIN
  455687,301
  % 3,31
 • ETHEREUM
  18928.62
  % 11,46

İTO Firma, Şirket, Ünvan Sorgulama

İTO Firma, Şirket, Ünvan Sorgulama

Günlük ortalama 50 binin üzerinde kişi İstanbul Ticaret Odası internet sayfasını ziyaret etmektedir. Bu kadar büyük bir potansiyele sahip kurum ister istemez üzerindeki yoğunluğu farklı kanallara paylaştırmıştır. İTO firma sorgulama , ünvan sorgulama, oda kaydı sorgulama ve sair gibi kanallar oluşturarak insanları yönlendirmektedir. Bu sayede kullanıcılar gerekli yönlendirmeler dahilinde işlemlerini çok daha kısa sürelerde halledebilmektedirler. Bizde bu konuda kullanıcılara istedikleri sorgulamaları nasıl yapabileceklerine dair hemen her bilgiyi detaylı bir şekilde anlatmaya çalıştık.,

Tüm sorgulamalarda kullanacağınız İTO internet sitesi linki için tıklayınız.

İTO Şirket Sorgulama

İTO sayfası üzerinden birçok farklı sorgulama yapabilmektesiniz. Bunlardan bir tanesi de eğer sorgulama yapacağınız şirkete ait sicil numarasını biliyorsanız, şirketin sorgulaması olmaktadır. Bunun için tek yapmanız gereken İTO’nun internet sayfası üzerinden ticaret sicili bağlantısına tıklamak ve karşınıza gelecek sayfada sicil puanını yazarak sorgula butonuna tıklamak olmaktadır. Sonrasında karşınıza sicil numarasını doğrula yazan iki kutu gelmekte siz bu kutuları doğru doldurduktan sonra sorgula dediğiniz takdirde istediğiniz sorgulama sonucunu rahatlıkla görebilmektesiniz. Bu şekilde İTO şirket sorgulama işlemlerinizi kolaylıkla yapabilmektesiniz.

İTO Ünvan Sorgulama İsme Göre

İsme göre arama yapmak istediğinizde yapmanız gereken ise İTO resmi internet sayfasına girdiğinizde ticaret sicil bağlantı kısmına tıklamak olmalıdır. Sol kısımda karşınıza gelecek olan menüden ilk önce firma bilgileri daha sonra da sicil bilgileri kısmını seçmelisiniz. Sonrasında yönetim kurulu üyesi ve gerçek kişi arama bağlantısını seçmelisiniz. Bunları yaptığınızda karşınıza gelecek olan ekranda adı-soyadı ile arama ya da T.C. No ile arama ekranı çıkacaktır.

Siz bunlardan sizin için uygun olanını seçmeli ve ardından resim doğrulama kodunu seçmeli ardından da ara butonu sekmesine tıklamalısınız. İTO ünvan sorgulama isme göre arama işleminiz neticesinde karşınıza bir tablo çıkacaktır. Burada yer alan sicil, ünvan, görev, adı, soyadı, durum ve semt gibi bilgiler sayesinde aradığınız kişinin ya da şirketin her tür yapısını görebilirsiniz.

İTO Firma Sorgulama Ünvana Göre

İTO Firma Sorgulama Ünvana Göre

Eğer sorgulamak istediğiniz firma ya da şirketin ünvanını biliyorsanız İTO internet sayfası üzerinden rahatlıkla sorgulama yapabilirsiniz. İTO internet sayfası üzerinden ticaret sicili sorgula sekmesine tıklamalısınız. Karşınıza açılacak yeni sayfada size üç duruma göre sorgulama yapabileceğiniz bir alan gelecek. Bunlar eski ünvanına göre, ticaret ünvanına göre ve işyeri adına göre sorgula kısımları olmaktadır. Siz bunlardan sizin için uygun olanı hangisi ise onu seçmeli ve tıklamalısınız. Seçiminize göre karşınıza gelecek olan iki kutuyu doğru bir şekilde doldurmalısınız.

İTO firma sorgulama ünvana göre işlemi için istenilen bilgileri girdikten sonra ara butonuna tıklamalısınız. Ara butonuna tıklamanız halinde karşınıza 5 sütundan oluşan bir bilgilendirme ekranı çıkacaktır. Siz bunlardan hangisini araştırmak istiyorsanız onu seçebilirsiniz.

İTO Firma Sorgulama Sicil No

Eğer araştırma yapmak istediğiniz şirket hakkında isminden başka hiçbir bilgi sahibi değilseniz, sorgulama yapabilmek için öncelikli olarak ticaret sorgulama sicil numarasını elde etmeniz gerekmektedir. Bunu öğrenebilmek içinse aslında oldukça kolay bir yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemde İTO Ticaret Sicil Gazetesi ilgili sayfası kısmına girmelisiniz. Burada menüde yer alan sorgulamalar kısmına tıklamalı ve ünvana göre sicil numarası sorgula kısmına girmelisiniz. Karşınıza bir ekran çıkacak ve sizden doğrulama yapmanız istenecektir. İTO firma ile sorgulama sicil No için doğrulama yaptıktan sonra ünvan bilgisini girip sorgula butonuna tıklamalısınız.

Yapılan sorgulama işlemi neticesinde karşınıza 3 sütunlu bir tablo çıkacaktır. Aradığınız işletmeyi tespit ettikten sonra bağlı bulunduğu müdürlüğün ticaret odası sitesine girmeniz gerekmektedir. Buradan online hizmetler menüsünden ticaret sicil numarası aracılığıyla şirket sorgulama işlemlerinizi kolaylıkla halledebilirsiniz.