• %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BIST 100
  1.345,15
  % 1,10
 • BITCOIN
  407579,396
  % -8,27
 • ETHEREUM
  18478.37
  % -9,09

KOSGEB Kredisi Nedir? Nasıl Alırım?

KOSGEB Kredisi Nedir? Nasıl Alırım?

KOSGEB birçok girişimciye iş  imkanı sunan bir kuruluştur. İş fırsatınız varsa, aklınızda bulunan iş fikirlerini nasıl uygulayacağınıza dair bir fikriniz yoksa, KOSGEB sizlere yardımcı olacaktır. KOSGEB kredisi sayesinde iş fikrinizi gerçekleştirebilirsiniz.

KOSGEB Nedir?

KOSGEB küçük ve orta ölçekli işletmeleri ve faaliyetlerini desteklemek amacıyla kurulmuş olan bir kamu kurumudur. KOSGEB genel olarak ülkemizde bulunan orta ve küçük ölçekli işletmelerin faaliyetlerinin arttırılmasını sağlamak, ekonomideki rollerini arttırmak, rekabet güçlerini geliştirmek amacını taşımaktadır. KOSGEB yeni iş fikrine sahip olan kişilere bu amaçla yardımcı olmaktadır. KOSGEB  ilk olarak 12 Nisan 1990 yılında kurulmuştur. Ama günümüzde faaliyetleri ve sağladığı olanaklar ciddi anlamda çok kişi tarafından kullanılmaktadır.

KOSGEB Kredisi Nedir? Nasıl Alırım?

KOSGEB Kredisi Nedir?

KOSGEB yeni iş fikrine sahip olan kişilere desteklemek ve işini kurma aşamasında yardımcı olmak amacıyla KOSGEB kredisi sağlamaktadır. KOSGEB kredisini diğer bankalardan ayıran en önemli özelliği ise faizsiz kredi verebilmesidir. 50 bin TL’ye kadar KOSGEB yeni iş fikri olan kişilere KOSGEB kredisi sunmaktadır.

KOSGEB Kredisi Nasıl Alınır?

KOSGEB daha öncede bahsettiğimiz gibi yeni iş fikirleri sunan kişilere verilir. Ama öncelikle KOSGEB’e başvurmak gereklidir. KOSGEB’e başvurabilmek için 18 yaşından büyük olmanız gereklidir. Ayrıca KOSGEB şartlarına göre yasaklı işlerde çalışmıyor olmanız gereklidir. Herhangi bir kamu kuruluşunda çalışmıyor ve bir iş yerine sahip olmamanız en önemli şartlar arasında yer alır. KOSGEB’e başvuru yaptıktan sonra bazı önemli eğitimler alırsınız. Bu eğitimler neticesinde sizlerden bir iş fikri istenmektedir. İş fikrini bir proje halinde yazıyor olmanız gerekiyor. Kuracağınız iş yeri, maliyetler, iş tanımı ve çalışanlar gibi tam bir proje hazırlamalısınız.  Projenizin nasıl hazırlanacağını KOSGEB ile eğitim görürken öğreneceksiniz. İş fikriniz kabul görürse girişimcilik belgesi almaya hak kazanırsınız. Girişimcilik belgesi aldıktan sonra kredi için KOSGEB’e başvurabilirsiniz. Kadın ya da erkek olmanıza göre bazı önemli şartları da içerisinde barındırmaktadır. Kredi 50 bin TL’ye kadar faizsiz bir şekilde verilmektedir. Ayrıca öğrenci, çiftçi ya da esnaf iseniz geri ödemesiz hibe alma hakkınız da bulunuyor.

YORUMLAR YAZ
  • TEB Esnaf Kredisi ve Faiz Oranları (TEB Esnafa Nefes Aldıran Kredi) – En İyi Kredi, Banka Faizleri, En Uygun Tüketici Kredisi2 sene önce
  • […] KOSGEB faiz oranları için destek aldığınız projelerinizde, TEB üzerinden kredi çekmeniz mümkündür. Projenizin onaylanması halinde 300 bin TL’ye kadar bankadan kredi kullanabilirsiniz. Bu tür kredilerin faizi, KOSGEB tarafından karşılandığı için siz sadece anaparanızı ödemektesiniz. KOSGEB destekli krediler, 48 aya kadar vade seçenekleriyle verilmektedir. […]