• %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BIST 100
  1.345,15
  % 1,10
 • BITCOIN
  411577,285
  % -9,30
 • ETHEREUM
  18724.38
  % -11,55

Kredi Ve Kredi Kartı Başvurum Neden Onaylanmıyor?

Kredi Ve Kredi Kartı Başvurum Neden Onaylanmıyor?

Birçok banka müşterisi, başvuru yapmış olduğu banka kredileri veya kredi kartlarına neden olumsuz cevap aldığını merak edip incelemek istiyor. Ancak kabul edilmesi gereken konulardan biri ise başvurunuz hemen onaylanabileceği gibi, olumsuz yanıtta alabilir. Olumsuz cevaptan sonra sinirlenmek ya da canınızı sıkmak yerine başvurunuzda neden olumsuz yanıt aldığınızı bulmaya çalışmak ve düzeltmek daha yararlı olacaktır.

Kredi veya kredi kartı başvurusu yaparken şeffaf olmaya özen gösterin

Kredi için olumsuz cevap almanızın nedeni, bankaya başvuruda bulunurken yeterli şekilde şeffaf olmadığınız olabilir. Eksik veya yanlış doldurduğunuz bir belge, söylemeyi unuttuğunuz ufak bir bilgi bile kredi alma noktasında size sıkıntı gösterebilir ve olumsuz yanıta sebebiyet verebilir

Bu yüzden her zaman bankaya kredi ile ilgili bir başvuruda bulunurken bankanızın sizden istediği bilgileri en doğru şekilde verin ve eksiksiz doldurmaya çalışın

Bankalarla ilişkiniz olsun!

Kredi başvurusu yaparken ”Bankalarla hiç ilişkim yok veya kullanmıyorum” demek sizin için iyi gibi gelse de durum tam tersidir. Her ne kadar bankalar ile mevduat ilişkilerine girip, düzenli ödeme yaparsanız, bankalarda sizi o kadar sevecektir.

Bankalarda hiçbir geçmişi bulunmayan biri mi daha kolay kredi alır yoksa bankalarında ödemesi olup bunları düzenli bir şekilde gerçekleştiren biri mi ? sorularının cevabı aslında çok açık bir şekilde belli.

Kredi Başvurum Neden Onaylanmıyor?

Ödemeleri düzenli yapıp geçmişiniz temiz olursa yüksek onay ihtimali anlamına gelir

Herhangi bir bankadan kullanmakta olduğunuz ancak ödemelerini sürekli aksattığınız bir krediniz veya kredi kartınız bulunuyorsa, diğer bankalardan da kredi çıkarmanız hayli zor olacaktır. Geciktirdiğiniz borcunuzdan dolayı kredi notunuzda düşeceğinden başka bir bankadan kredi başvurusunda bulunduğunuzda, olumsuz yanıt alma ihtimaliniz yüksek olacaktır. Ancak ödemelerinizi düzenli bir şekilde gerçekleştirip, limit artırma taleplerinden de olumlu yanıt alıyorsanız onay almak ihtimalinizin çok yüksek olduğunu bilmelisiniz.

Krediye başvurduğunuz miktarı geri ödemek için geliriniz var mı?

Başvuru aşamanızda sizin için en önemli olaylardan biri de başvurduğunuz miktarı geri ödeyecek kadar gelir durumunuzun olup olmamasıdır. Hiçbir banka kredi miktarını ödeyecek bir teminatı bulunmayan bir müşteriye kredi verip kendini riske sokmak istemez. Bu durumda gelirinize göre size en uygun krediyi seçerseniz onay alma ihtimaliniz de yükselecektir.