• %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BIST 100
  1.366,96
  % -0,75
 • BITCOIN
  446670,483
  % -2,62
 • ETHEREUM
  17441.27
  % -3,53

Kredi Kartı Kapatma Nasıl Yapılır? – Kredi Kartı Kapatma Ücreti

Kredi Kartı Kapatma Nasıl Yapılır? – Kredi Kartı Kapatma Ücreti

Güncel olarak kullanmakta olduğunuz kredi kartınızı herhangi bir sebepten ötürü kullanıma kapatmak istiyorsanız ve bunun tam olarak nasıl yapıldığını bilmiyorsanız, aşağıda vereceğimiz talimatları okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Kredi kartı kapatmak için toplamda üç adet yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemler;

 • Banka şubesine giderek kredi kartı kapatma talebinizi belirtebilir,
 • Müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek kredi kartınızı kapatmak için talepte bulunabilir,
 • İnternet bankacılığı üzerinden çeşitli komutları kullanarak kredi kartınızı kapatabilirsiniz.

Bunların dışında bazı bankalarda çağrı merkezleri ile iletişime geçerek kredi kartı kapatma konusunda da yardımcı olunabilmekte.

Kredi Kartı Güncel Taksitler Bulunurken Kredi Kartı Kapatılabilir Mi?

Kredi kartınız üzerinde güncel borçların bulunmakta olması ile  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu ile bulunan yönetmelikle kapatma konusunda herhangi bir sıkıntı yaşanmamakta. Bu yönetmelik ile beraber kredi kartınızı kapatmak için talimat verdiğinizde, maximum 7 gün içerisinde kredi kartınız kullanıma kapatılması gerekiyor.

Ayrıca kredi kartınızı kapattırmanızın ardından taksitlerinizi ödemeye devam edebilir ve hesap özetini alabilirsiniz. Bu durumda güncel taksitli borçlarınız bulunsa bile kredi kartınızı kapatmanızda herhangi bir engel bulunmamakta.

Kredi Kartımızı Kapattığımızda İçinde Bulunan Puanlar Alınabilir Mi?

Kredi kartınızı kapattırma talebini sağlamanız ile beraber, içinde yer almakta olan puanlar da kullanım dışı kalacaktır. Eğer birikmiş olan puanlarınızı kullanmak isterseniz, bunu kredi kartınızı kapatmadan önce kullanmanız sizin için uygun olacaktır.

Bunun haricinde birikmekte olan puanların her sene başında birçok banka tarafından sıfırlanmakta olduğunun da altını çizelim. Güncel olarak birikmiş puanlarınızı, ilgili bankanın müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz.

Kredi Kartını Kapattıktan Sonra Üzerine Kayıtlı Ek Kart Ne Olur?

Kredi kartınızın üzerine kayıtlı olan ek kartlar, kredi kartınızın kapatılma talebi ile silinecektir. Yani eğer kredi kartınızın üstüne kayıtlı bir ek hesap var ise, kredi kartınızı kapatmanız durumunda ek kartı da kullanma durumunuz mümkün olmamakta.

Kredi Kartını Kapattıktan Sonra Taksitler Nasıl Ödenir?

Güncel taksit borcu olan kredi kartınızı kapatmanız durumunda daha önceki ödemeler gibi kart taksitleriniz aynı şekilde devam edecektir. Bu ödemelerin, kredi kartınızı kapatmadan önce nasıl hesap özeti sunuluyor ise, kapandıktan sonra da aynı şekilde sunulmaya devam eder. Bu kredi taksitlerinizi ise ilgili banka şubelerinden ya da atmler üzerinden ödeme imkanı tanınabiliyor. Daha ayrıntılı bilgi için bankanız ile iletişime geçebilir ve ödeme yöntemleri hakkında yardım alabilirsiniz.

Kredi Kartı Kapatma Ücreti Nedir?

Normal olarak kredi kartınızı kapattığınız zaman bankaların herhangi bir şekilde ücret talep etmesi mümkün değildir. Fakat kredi kartınızı kapattığınız takdirde ceza adı altında bir ücret isteyebilir. Bu bu ceza adı altındaki ücreti size açıklayacak olursak;

Kredi kartlarınızda her sene belirli miktarda yıllık kart ücreti istemekte olduğunu birçok kişi tarafından biliyoruz. Bazı bankalar ise bu kart ücretlerini ilk iki yıl gibi belli bir süre talep etmez ve bunun için sizden belli taleplerde bulunurlar. Eğer anlaşmış olduğunuz süre öncesinde bir kredi kartı kapatma talebinde bulunmuş iseniz, bankanızın sizden bu kredi kartı kapatma cezası altında bir ücret alması mümkündür.

YORUMLAR YAZ
  • Kredi Kartı Aidatı Geri Alma Dilekçe Örneği – En İyi Kredi, Banka Faizleri, En Uygun Tüketici Kredisi2 sene önce
  • […] düzenli takip etmeniz olacaktır. Eğer böyle bir kart aidat kesintisi gördüyseniz, kredi kartı aidatını geri alma dilekçe örneğisayesinde sizden kesilen bu parayı tekrardan […]