• %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BIST 100
  1.345,15
  % 1,10
 • BITCOIN
  412593,709
  % -9,94
 • ETHEREUM
  18780.22
  % -12,58

Kredi Kartı Limiti Arttırmak İçin Neler Yapılır

Kredi Kartı Limiti Arttırmak İçin Neler Yapılır

Kredi kartı günümüzde insanların bağımlısı olduğu bir ödeme aracıdır desek yanlış olmaz. Sunmuş olduğu taksit imkanları ve kampanyaları sayesinde insanların sürekli kullanmasını sağlamaktadır. Avantajları her zaman vardır ve asgari ödeme limiti ile borcun tamamını ödeyemesekte belirli bir kısmını ödememize de imkan sağlar. İşte durum böyle olunca kredi kartı kullanımı ve kredi kartı sayısı ülkemizde giderek artmaktadır. Harcamaları giderek artan kişilere kredi kartı limiti yetersiz gelmekte ve kredi kartı limiti arttırmak için başvurular yapılmaktadır. Peki limit arttırmak için neler yapılır?

Kredi Kartı Limiti Nasıl Belirlenir

Kredi kartının bir limitinin olması iyi birşeydir ve kendimizi frenlememizi sağlar. Fakat acil olan ihtiyaçlar için var olan limiti değiştirmek gerekebilir. Bütün bankalar kredi kartı limitini bireylerin aylık düzenli bir şekilde olan maaşlarına yani gelirlerine bakarak ve de başvuran kişinin özellikle olan talebine göre belirlemektedirler. Ayrıca kart alırken başvuru yapan kişinin faturalarını ve taksitlerini düzenli ödemlerine de bakarak limit belirleyebilmektedir. Bankalar kart almak isteyen ya da limit arttırmak isteyen kişilerin taksit ödeme bilgilerini, var olan kredi borçlarını Merkez Bankası ve Kredi Kayıt Bürosu veri tabanından öğrenip, kredi notuna bakıp analiz yapmaktadırlar. Bankalar kişi veya kuruma kredi kartı veya banka kredisi verirken Kredi Kayıt Bürosunun belirlediği kredi notunu referans almaktadır.  Kredi notu düşük olan kişilere düşük limitli kredi kartı verilmektedir ve kredi notu yüksek olana da limiti yüksek şekilde kredi kartı verilmektedir.O yüzden limit arttırmak için kredi notunuzu bilmelisiniz ve düşük ise yükselmesi için uğraşmalısınız.

Kredi Kartı Limit Arttırma Yolları

Kredi kartı limiti nasıl arttırılır sorusunun cevaplarında en başta kredi notu ve ödeme düzeni gelmektedir. İkinci olarak ta gelir seviyeniz önemlidir. Yani 1000 liralık kredi kartınız varken geliriniz 1500 lira ise, kart limitini 2000 lira yapmak istediğinizde gelirinizinde yerinde saymaması yani artması gerekmektedir. Kredi notunuzu yükseltmek için ise tüm faturalarınıza da düzenli şekilde ödemeniz, çekilen kredilerinizi zamanında ödemeniz, var olan kredi kartı borçlarınızı da düzenli ödemeniz şarttır. Eğer tüm bu sayılanları karşılıyorsanız artık yapmanız gereken limit arttırım talebinde bulunmanızdır. Bunun için kredi kartınız olan bankaya gerekli sms atılmalı ya da internet bankacılığından, telefon bankacılığından veya şubeye giderek limit arttırma talebinde bulunmanız yeterli olacaktır.