• %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BIST 100
  1.408,14
  % 0,03
 • BITCOIN
  492844,523
  % 0,22
 • ETHEREUM
  19501.74
  % 1,89

Kredi Kartını Nakite Çevirme Yöntemleri

Kredi Kartını Nakite Çevirme Yöntemleri

Nakit ihtiyaçlarda kredi kartı kullanımında faiz oranı çok fazla olması nedeni ile kart kullanıcıları kredi kartını nakde çevirmek için değişik yöntemler kullanmaktadır. Belirli komisyon kesintileri sonucunda kredi kartını Nakite çevirme imkânları olmaktadır. Birbirinden farklı yollar olmakla birlikte bu yöntemlerin yasal bir dayanağı olmamaktadır. Kredi kartını Nakite çevirme yöntemleri şu şekildedir,

E-Ticaret Yöntemi

İnternet üzerinden anlaşılan bir site ile ticari anlaşma şeklinde ürün alınabilir ve o ürün tekrardan belirli bir komisyon ile satıcıya iade edilir. Hem satıcı komisyonunu alır hemde kredi kartı kullanıcıları kredi kartlarını Nakite çevirmiş olurlar. Bu alanda en uygun ve güvenilir site sanal pazar olarak görülmektedir.1-2 saat içinde işlem gerçekleşebilmekte ve belirteceğiniz hesaba para aktarılmaktadır.

Kuyumcular Yolu İle Kredi Kartını nakde Çevirme

Kredi kartını Nakite çevirme işlemleri arasında kuyumcularda bulunmaktadır. Kuyumculardan taksitle alınan altın yâda değerli materyaller aynı kuyumcuya satılabileceği gibi farklı bir kuyumcuya da satılabilmektedir. Bazı kuyumcular direkt komisyon olarak kart kullanıcılarından komisyon keserek işlemleri yapabildiği gibi bazı kuyumcular ise altın ya da değerli materyalleri tekrardan alma şeklinde kredi kartını Nakite çevirme işlemi yapmaktadır. Kredi kartından tek çekim yapılabileceği gibi taksitli şekilde de altın alımı yapılabilmektedir.

Kredi Kartını Nakite Çevirme Yöntemleri

Alışveriş Yöntemi ile Kredi Kartını nakde Çevirme

Online alışveriş sitelerinde kredi kartı kullanmayan ya da kart bilgilerini vermek istemeyen müşterilere ulaşılarak onlar adına alışveriş yapılarak kredi kartını Nakite çevirme işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Belirli bir komisyon kazanma imkânı da bulunmaktadır.

Fatura Ödeme İle Kredi Kartını Nakite Çevirme

Fatura ödeme işlemlerinde kendi kredi kartınızı kullanarak belli ir komisyon karşılığında kredi kartınızı Nakite çevirebilirsiniz. Yakın çevrede ya da iş yerlerindeki insanların faturaları ödenebileceği gibi online olarakta belli bir komisyon karşılığı da bu işlemler yapılabilmektedir.

Telefon Alım-Satımı İşlemi

Anlaşmalı bir telefoncudan taksitle ya da tek çekimle alınan telefon aynı telefoncuya belirli bir komisyon karşılığında satılarak kredi kartı Nakite çevirme işlemi gerçekleştirilebilir. Komisyon miktarının fazla olmaması ve de taksit sebebi ile faiz oranının fazla olmamasına dikkat edilmelidir.

Öğrenciye kredi kartı veren bankalar hakkında bilgi almak istiyorsanız linke tıklayarak devam ediniz.