• %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BIST 100
  1.377,23
  % -2,20
 • BITCOIN
  452322,313
  % -0,69
 • ETHEREUM
  17599.24
  % -3,16

Kredi Notumu Nasıl Öğrenirim? Findeks İle Kredi Notu Öğrenme

Kredi Notumu Nasıl Öğrenirim? Findeks İle Kredi Notu Öğrenme

Kredi notu, müşterilen bankalar ile olan ilişkilerini ya da diğer adıyla siciline belirli dereceler veren sistemin genelleşmiş ismidir. Bankalardan toplanmış verilerle müşterinin bankadaki sicil durumuna bakılır ve tek bir çatı altında daha rahat ulaşılabilmesi adına kredi notu olarak değerlendirilir.

Kredi notunuzu öğrenmenin birden fazla yolları mevcuttur. Bunlar findeks ile, bankalar aracılığıyla veya çeşitli siteler üzerinden kredi notu öğrenme gibi yollardır.

Findeks İle Kredi notu Öğrenme

Findeks, kredi notunuz hakkında bilgi sahibi olma adına en kolay ve en güvenilir sistemlerdendir diyebiliriz. Findeks, Kredi Kayıt Bürosu tarafından yönetildiğinden herhangi bir güvenlik konusunda sıkıntı olması imkansıza yakındır. Ancak diğer internet sitelerinde yaşanan sorun gibi bu sitenin de resmi olmasına dikkat etmelisiniz. Findeks, kredi notunuzu hızlı bir şekilde öğrenmek adına kullanışlı bir sistemdir ancak belirli bir ücreti mevcuttur. Kredi notu haricinde risk raporu, geçmişe dönük analiz gibi farklı rapor seçeneklerine de imkan sağlayan Findeks’te güncel kredi notu öğrenmek için 6 TL ücret ödemeniz gerekir. İstediğiniz raporlara göre de bu tutarda değişiklikler olabilir. İlk kaydınızda o anki güncel kredi notunuz bir defalık ücretsiz olarak gösterilir.

Bankalar Aracılığıyla Kredi notu Öğrenme

Bankalar Aracılığıyla Kredi notu Öğrenme

Kredi notu öğrenme konusunda diğer kolay ve güvenilir yöntemlerden biri de bankalardır. Kendinizin müşterisi olduğunuz bankaların müşteri temsilcileri ile iletişime geçerek güncel kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Kredi notunuz tek olmakla beraber, başka bankalar için değişmemektedir. Müşteri temsilcinizden kredi notunuzu öğrenirken size banka ile başka avantajlı finans ürünleri de sunabilir.

Çeşitli Siteler Üzerinden Kredi notu Öğrenme

En başta uyaralım. Bu yöntemi kesinlikle tavsiye etmemekle beraber, diğer önerdiğimiz iki yöntemin daha güvenilir ve garanti sonuçlar verdiğini belirtelim. Findeks veya bankanız haricinde başka bir sitelerle kişisel bilgilerinizi paylaşmak güvenlik açısından oldukça tehlikeli olduğundan kesinlikle önermemekteyiz. Sizlerden banka temsilcileri dahi kişisel bilgilerinizi açık bir şekilde isteme hakkına sahip değildir.

YORUMLAR YAZ
  • Kredi Notu Neden Düşer? Kredi Notu Neden Sıfır Olur? – En İyi Kredi, Banka Faizleri, En Uygun Tüketici Kredisi2 sene önce
  • […] tutabilmektedir. Bu nedenle siz ödemenizi normalden daha geç bir zamanda ödediğinizde, hemen findeks kredi notunuzu olumsuz bir şekilde etkiler. Her ay belirli bir sürede güncellenen bu sistemde banka ve […]