• %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BIST 100
  1.408,14
  % 0,03
 • BITCOIN
  446947,375
  % -8,89
 • ETHEREUM
  17273.07
  % -10,19

Kredi Ödemesi 1 Gün Gecikirse Ne Olur?

Kredi Ödemesi 1 Gün Gecikirse Ne Olur?

Kredi ödemelerini bazen herkes geciktirebilmektedir. Peki, kredi ödemeleri geciktiğinde başımıza neler gelebilir? Kredi ödemesini geciktiren bir kişi ne kadar faiz ödemektedir? Daha da önemlisi kredi notunda bir düşme olabilir mi? Sizler için merak edilen bu sorulara yanıtlar vermiş bulunmaktayız. Bir defa kredi gecikmesi çok büyük bir problem olmasa da bunun sürekli ilerleyen bir hal alması ciddi bir problem haline gelebilir. Bankanın size olan güveni giderek azalır ve kredi notunuzda eksi yani olumsuz bir hareketlenme görebilirsiniz. Kredi notu öğrenme işlemi yapmış olduğunuzda ise sizde karşınıza çıkacak ekranda bunu görebilmeniz mümkündür.

Kredi ödemelerinizin son ödeme tarihlerini dikkatli bir biçimde takip etmeli ve bu konuda asla gecikmelere düşmüş olmadan ödeme yapmanız gerekmektedir. Ödeme düzenini ve güvenirliğini yerine oturtan bir kişi hem kişisel olarak rahat eder hem de banka tarafından bu hareketi memnuniyet ve samimiyet ile karşılanmış olacaktır. 

Kredi Taksiti Bir Ay Ödenmese Ne Olur?

Yanlış ödeme olan bu planı yapmak kredi ödemelerinin gecikmesine bazen o ay ödeme yapamama gibi sorunların oluşmasına sebep olmaktadır. Doğru planlama ve gider tablosu oluşturarak bu problemi ortadan kaldırmak mümkündür ve gelire göre gider oluşturabilmek bizlerin elindedir, kredi ödemelerini geciktirmemek için gider tablonuzu doğru şekillendirmeniz gerekmektedir.

* Bu zorluklardan kurtulmak için ve kredinizin bir gün bile gecikmesini önlemek için uzmanlara başvurabilir ve finansal yardım alabilmeniz mümkündür.

* Kredi borcunuzun bir gün gecikmesi faiz alanında size yük olmaz fakat daha sonraki finansal ihtiyaçlarınızda önünüzde olumsuz etkileşim olarak karşınıza çıkabilmektedir.

* Fakat kredi borcu gecikmelerinizin Kredi Kayıt Bürosuna gönderildiğini unutmamanızda yarar vardır. Kısmi ödeme yapılmış olsa dahi, bu durum da gecikme sayıldığından iletişim kanalları yine bildirim yapmış bulunmaktadır.

Bireysel Kredi Borcu Ödenmese Ne Olur?

Bireysel Kredi Borcu Ödenmese Ne Olur? 

Kredi borcu bankaların size verdiği belli bir ücreti ödemeniz anlamına gelmektedir. Aylık taksit olarak ödenen kredi borçları bir ay aksatılması ise başlandığında aksamaların ardı arkası kesilmez ve sürekli olarak kredi ödemeleri ertelenir. Bu bizim kişisel düşüncemiz değil Türkiye’de ki düşünce yapısından biridir.

* Bir gün bile gecikmiş olan kredi borçları zaman içerisinde tekerrür ederse kredi notunun düşmesine neden olur.

* Türkiye’deki hiçbir banka borçlarını geciktiren vatandaşlara tekrar kredi vermeye yanaşmaz. Güvenleri sarsılır. Bir defaya mahsus olmak üzere kredi borcunuzu 1 gün geciktirmeniz size büyük bir sorun çıkarmayabilir.

Kredi Kartı İcra ne zaman başlar? tıklayın.

Kredim Devam Ediyor Başka Kredi Çekebilir Miyim?

Devamlı olarak bir krediniz bulunuyor ise ve siz ikinci bir kredi çekmek istiyor iseniz bu konu hakkında internet üzerinde çok fazla makale bulunmaktadır. Fakat çoğu tam isteneni vermiyor. Sizlere devam eden kredinin varken hangi bankalardan nasıl ve hangi şartlar altında kredi çekebilirsiniz bu konularda bilgiler vermek görevi ile aşağıdaki yazılara göz atabilirsiniz.

Öncelikle devamda bulunan yani devam eden kredisi bulunan bir kişi farklı bankadan ya da aynı bankadan kredi çekebilir mi? Bu sorunun cevabı evet çekebilir fakat yerine getirmesi gereken şartlar vardır. 

İkinci Kredi çekmek için bankanın istediği maddi olanakları yerine getirmeniz gerekmiş durumda olmanızda fayda vardır. Yani banka sizin aylık Kredi ödemelerinizi ve aylık gelirinizi hesaplayarak kredi için size geri dönüş yapar eğer istediğiniz Kredi tutarını ödeyebilecek durumda iseniz bankanız ikinci bir kredi verebilmektedir.

Maddi gelirinizi evraklar durumunda istediğiniz kadar kredi çekebilir ve kullanabilirsiniz bankalar bu konuda herhangi bir kısıtlama yapmamaktadır. Bu yüzden kredisi devam eden bir birey istediği kadar kredi çekebilmektedir. Maddi durumu yetersiz kişiler ise bu konuda ne yapabilir?

Bu biçimdeki bireyler bankaya başvurarak çekmek istedikleri Kredi tutarını yetkili kişilere bildirebilmelidirler. Daha sonra ise aylık maddi gelir başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Banka incelemelerinin ardından ise size olumsuz ya da olumlu bir cevap olarak geri dönüş yapacaklardır.

Maddi durumumuz yok ise ve kredinin reddedilmiş olur ise birkaç yol daha vardır. Size ait taşınmaz bir mülk herhangi bir bankada vadeli hesabınız daha yüksek miktarda bir para bulunuyorsa kredi çekmek için bir avantajınız daha olabilmektedir.

Banka Özel Müşterilerine Ekstra Kredi Verebilir mi?

Böyle durumlarda bankalar size kredi vermek isteyebilirler. Genel olarak özellikle de kredi çekmek istediğiniz banka ile uzun süredir çalışıyor iseniz ve o bankanın eski müşterilerinden biri sizin için yine kredi çekmek için bir avantajınız olduğunu söyleyebiliriz. 

Bunların dışında taşınmaz mülk sahipleri de mallarını ipotek karşılığında bankalara sunabilir ve bu yol ile kredi çekebilir. Ayrıca kredi çekmek için emekli bir kefil, birey de bulabilirsiniz. Bu sebeple de istediğiniz bankadan kredi çekmenin yolu size açılmış olacaktır. 

Yukarıda belirtilen şartlar dışında herhangi bir bankadan ikinci bir kredi çekmek mümkün olmamaktadır. Kredi notunuz kaç olursa olsun kredi ödemeleriniz aylık gelirinizi uyumuyorsa hiçbir banka size kredi vermemektedir.