1. İş Bankası – İş’te Üniversiteli Kartı

Birçok üniversitede okuyan öğrencinin kullanmış olduğu kartlardan biri İş Bankası’nın İş’te Üniversiteli kartıdır. Bu kartı avantajlı yapan en önemli özelliklerden biri de ilk sene yıllık kart ücretinin alınmamasıdır. Borç gecikme oranı ise %2.62 civarındadır. Kredi kartı limiti her öğrenci için başta 400 TL olarak belirlenmektedir.

400 TL limit olduğunu belirttik ancak ödemelerinizi düzenli ve aksatmadan yaptığınızda İş Bankası internet şubesi üzerinden limit artırma talebinde bulunmanız mümkün. Yıllık kart ücreti 20 TL’dir.

2. Türkiye Ekonomi Bankası – ÜniversiTEB

TEB’in bonus kart özelliğindeki kartı ÜniversiTEB, öğrencilerin çokca tercih ettiği diğer bir kredi kartıdır. Gecikme faizi %2.60 civarındadır. Kart limiti ise ortalama 300 ila 400 TL arasındadır. Bu kredi kartında da ödemelerinizi düzenli bir şekilde yaptığınızda limit artırma başvurusunda bulunabilirsiniz. Yıllık kart ücreti 6.9 TL’dir.

Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar

3. Ziraat Bankası – Genç Kart

Ziraat Bankası’nın üniversiteli öğrencilere sunduğu ve MaximumCard özelliği taşıyann bir kredi kartıdır. Bank ilk beş sene boyunca herhangi bir kart ücreti almamaktadır. Lisans yapan öğrencilere 500 TL, yüksek lisans öğrencilerine 800 TL, doktora öğrencilerine 950 TL limit verilmektedir.

KYK burs veya kredi ödemelerinin sadece Ziraat Bankası üzerinden yapıldığını düşünürsek sadece bu kart sizin için yeterli olacaktır. 5 sene sonrasında yıllık kart ücreti 15 TL’dir.

4. Akbank – Axess Exi26

Akbank tarafından Axess özelliği taşıyan kredi kartı da diğer bir alternatiftir. İlk sene kredi kartı ücreti tahsil etmemektedir. Borç gecikme faizi %2.80 civarındadır. Yıllık 20 TL kart ücreti vardır.

26 yaşından küçük herkes bu kartı kullanabilmektedir. Ayrıca tek seferde yapmış olduğunuz bir harcamayı daha sonradan taksitlendirme imkanınız da mevcut.

5. Finansbank – CardFinans GO

Finansbank’ın gençlere özel sunmuş olduğu kredi kartı Cardfinans GO, tüm kredi kartı özelliklerini taşımakla beraber, yapacağınız her alışverişte belli miktarda para puan kazandırmaktadır.

Bir birinden farklı kampanyalar yapan Cardfinans Go, üniversite öğrencileri için güzel bir alternatif kredi kartı olabilir. Yıllık kart ücreti 25 TL’dir.