• %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BIST 100
  1.407,26
  % -0,14
 • BITCOIN
  506365,652
  % -0,86
 • ETHEREUM
  19923.12
  % 5,05

Online Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Online Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi kartı günümüzde yoğun bir şekilde kullanılan ve alışveriş konusunda bizlere yardımcı olan bir karttır. İnternet üzerinden alışveriş yapmak isteyenler ve aynı zamanda aldığı ürün üzerinden taksit yaptırmak isteyenler kredi kartını kullanabilirler. Bu yazımızda sizlere kredi kartı almak isteyenlerin online olarak nasıl başvuru yapabileceklerinden bahsedeceğiz.

Kredi Kartı Banka Seçimi

Kredi kartına başvuru yapmadan önce hangi bankadan kredi kartı alacağınıza karar vermeniz çook önemlidir. Her bankanın kendine ait kredi kartları bulunur. Ama bu kartların özellikleri ve geçerlilikleri birbirinden farklıdır. Etrafınızda kredi kartı kullanan kişilere hangi bankanın daha iyi olduğunu sorabilirsiniz. Ya da internet üzerinden hangi bankanın kredi kartlarının alışverişlerde puan kazandırdığına da bakıp öyle karar verebilirsiniz. Kredi kartı olarak Visa ve Mastercard gibi seçeneklerinizin olduğunu da unutmayınız. Banka seçiminde kredi kartı ödeme seçeneklerini de gözden geçiriniz. Gecikme faizlerinin ne kadar olduğuna ve asgari ödeme tutarının toplam borcun yüzde kaçına denk geldiğine dikkat etmeniz önemlidir.

Online Kredi Kartı Başvurusu

Kredi kartı seçiminizi tamamladıktan sonra online olarak şubeye gitme zahmeti çekmeden başvuru yapabilirsiniz. Online başvuru için seçtiğiniz bankanın online web sayfasına giriş yapmanız gerekmektedir. Online olarak sizden istenen formu doldurmanız ve gönder tuşuna basmanız gerekiyor. Banka bazı durumlarda sizden belge isteyebilir. Belge istediği zaman bankaya gitmeniz gerekebilir. Ama bunun haricinde kredi kartınız adrese teslim olarak çıktıktan hemen sonra adresinize yollanacaktır. Adresinize geldikten sonra birkaç adımla şifre belirlemesi yapmanız gerekiyor. Şifrenizi de belirledikten sonra online alışverişe başlayabilirsiniz.

Kredi Kartı Online Ödeme İşlemleri

Kredi Kartı Online Ödeme İşlemleri

Kredi kartınızın hesap kesim tarihinden sonra son ödeme tarihine kadar, isterseniz asgari ödeme tutarınızı ya da tüm tutarı online olarak herhangi bir hesaptan ödeyebilirsiniz. Bunun içinde hesabınız olduğu bankanın internet şubesinden giriş yaparak, ödemeler kısmına gelebilir ve kredi kartı ödeme işlemleri kısmına tıklayabilirsiniz. Sizden istenen bir takım bilgiler neticesinde kredi kartı ödeme işlemlerinizi hesabınızda olan parayla gerçekleştirebilirsiniz. Online ödemeler dışında herhangi bir bankamatikten de ödemenizi gerçekleştirmeniz mümkündür.