Örnek sayfa

Bu örnek bir sayfadır. Bir blog yazısından farklıdır çünkü belirli bir yerde sabit olarak kalır ve temanızın dolaşım menüsünde başlığı görüntülenir(çoğu tema destekler). Bir çok insan potansiyel ziyaretçilerini karşılamak adına bir Hakkında sayfası kullanır. Şuna benzeyen bir sayfa:

Merhaba! Gündüzleri bisikletli kurye, geceleri ise hevesli bir aktörüm, burası da benim sitem. İstanbul’da yaşıyorum, Bıdık isminde harika bir köpeğim var ve piña colada içmeyi seviyorum. (Ve yağmura yakalanmayı.)

…ya da bunun gibi bir şeyler:

XYZ firması 1971’de kurulmuştur ve kurulduğundan bu yana kaliteli şeyler üretmektedir. Gotham şehrinde konuşlanmış olan XYZ firması 2.000’in üzerinde çalışanı ile Gotham şehri için her şeyin en iyisini yapmaya çalışmaktadır.

Yeni bir WordPress kullanıcısı olarak öncelikle başlangıç sayfasına giderek bu sayfayı silip kendi sayfalarınızı oluşturmalısınız. İyi eğlenceler!

Part Time İş Fikirleri

Eğer bütçenize destek olmak istiyor bunun yanı sıra çalıştığınız işten kazandığınız tutar yetersiz geliyor ise bu noktada part time iş arayışına girebilirsiniz. Günün belirli bir saatini ayıracağınız işlerde iyi tutarlar kazanabilir ve günlük işlerinize ayırabilecek vakit bulabilirsiniz. Bu noktada sizler için part time iş fikirleri vereceğiz.

Gün içinde sadece yarım gün çalışabilecek vaktiniz var ise, yahut öğrencilik döneminde harçlık kazanma düşünceniz var ise part time iş fikirleri ne göz atabilirsiniz. İlk olarak büyük firmaların sunduğu iş imkanlarından yararlanabilirsiniz. Örneğin giyim mağazalarında, yiyecek zincirlerinde vardiya sistemlerinden kendinize uygun saatlerde part time işler ayarlayabilirsiniz. Bununla birlikte diğer bir yöntem ise açılış, firma tanıtımı gibi konularda ilan ve hosteslik yapabilirsiniz. Firmaların el ilanlarını dağıtarak yarım gün içinde yüksek tutarlar kazanabilir, firmaların saha tanıtımlarında gün içinde uygun vakitlerde çalışabilirsiniz.

Tüm bu imkanlardan yararlanmak adına yarım gün sizin için yeterli olacaktır. Bu noktada saatlerini kendiniz seçebileceğiniz işler bulabileceğiniz gibi evinizden de part time iş bulabilir ve satış, tanıtım gibi konularda çalışarak kazanç sağlayabilirsiniz. Part time iş fikirleri arasında bir diğer önerimiz ise;

Bakıcılık

Evde belirli saatlerde çocuk, yaşlı ve hasta bakımı yapabilirsiniz. Bu noktada saatlerinize uygun olarak ilan verebilir ve bakıcılık yapabilirsiniz. İsterseniz evde isterseniz de istenilen yere giderek part time iş yapabilirsiniz.

Aynı zamanda part time işler arasında sekreterlik ve yönetici sekreterlikleri de bulunmaktadır. Belirli saat aralıklarında çalışarak dolgun rakamlarda ücretler alabilirsiniz.

Yeni dönemde part time işler arasında organik meyve ve sebze yetiştiriciliği/ satıcılığı ve bununla birlikte evcil hayvan bakıcılığı bulunmaktadır. Evde, bahçenizde yahut bir alanda yetiştireceğiniz organik meyve ve sebzelerin satışını yapabilirsiniz. Bununla birlikte çalışan bay ve bayanların evcil hayvanlarına belirli saat aralıklarında bakarak yüksek tutarlarda ücretler alabilirsiniz. Birçok ülkede yaygın olarak yapılan bu iş ülkemizde de yaygınlaşmakta olup bu noktada personel eksikliği bulunduğu için kolaylıkla kendinize part time olarak evcil hayvan bakıcılığı işi bulabilir ve gününüzün tamamını kaybetmeden para kazanabilirsiniz.

Neden Mesleğinizde Uzman Olmalısınız?

Sizin de bildiğiniz gibi uzman olmak günümüzde kariyer alanında yapılabilecek en akıllıca hareketlerden birisidir. Hatta mutlaka canlı örneklerine denk gelmişsinizdir; normal çalışanların aksine uzman olan kişiler her zaman daha fazla kazanırlar. Hal böyle olunca uzman olmak pek çok kişinin arzuladığı bir durum haline gelmiştir. Biz de sizin için kredibilgisistemi.com olarak araştırdık ve neden uzman olmalısınız ve alanında uzman nasıl olunur konularına açıklık getirdik. Keyifli okumalar.

Neden Uzman Olmalısınız?

Öncelikle uzmanlar her zaman daha fazla kazanırlar. Çünkü belirli bir işi bilen az sayıda insanlardan birisi olurlar. Talep edilen bir işi çok az sayıda kişi yapınca doğal olarak kazanç da ters orantılı olarak artar. Kısacası alanında uzman olmak öncelikle daha fazla kazanç sağlar. Bir diğer faydası ise normal bir iş hayatı sürmenize gerek kalmaz. Pek çok kişinin yaşadığı klasik iş hayatı sabah 8 aksam 6 olmaktadır. Ama eğer alanınızda uzman olursanız bu sorun ortadan kalkar. Çünkü günün hangi saatleri çalışacağınıza tamamen siz karar verirsiniz. Zaten alanında uzman kişiler genel olarak kendi işlerini yaparlar. Bu da onlara çalışma konusunda oldukça büyük bir avantaj sağlamaktadır. Son olarak uzman kişiler başkalarının sıkıntılarını çekmek zorunda kalmazlar. Birçok kişinin mustarip olduğu patron, yönetici veya kaprisli iş arkadaşı gibi sorunları olmaz. Size neyi nasıl yapacağınızı söyleyen kimse de olmaz. Bu yüzden alanında uzman olmak kişilere oldukça büyük özgürlük sunmaktadır.

Alanında Uzman Nasıl Olunur?

Şimdi gelelim nasıl uzman olunacağı konusuna. Bu konu günümüzde oldukça magazinsel bir hal almıştır. Pek çok kişi uzmanlığı oldukça kolay bir şey zannetmektedir. Ama yukarıda belirtilen şeylere ulaşabilmek için öncelikle sıkı çalışmaya ihtiyaç vardır. Bill Gates hepinizin bildiği gibi döneminin en iyi yazılımcılarından bir tanesiydi. Bilgisayar günümüzdeki gibi yaygın olmadığı ve erişilebilmesi oldukça zor olan bir şey olduğu için pek fazla kişi bu konuda uzmanlık edinemiyordu. Bill Gates’de onlardan birisiydi. Ama bilgisayar ile tanıştığı ilk zaman ona hayran kalmıştı ve bundan sonraki hayatını tamamen bunun üzerine kurgulamıştı. Öyle ki günde birkaç saat bilgisayar kullanabilmek için dönemin ünlü güvenlik şirketlerinden birisine ücretsiz bir yazılım geliştirmişti. Aynı şeyi bir eğitim kurumu için de yapmıştı. Bu da kendisini alanında uzman yapan şey olmuştu. Bilimsel yönünden bakacak olursa günümüzde uzman olabilmek için kabul edilmiş bir değer var. O da 10.000 saat. Şöyle ki herhangi bir alanda uzman olmak için harcamanız gereken süre 10.000 saattir. Örneğimizdeki Bill Gates’de bu 10.000 saati doldurabilmek için gece uykularından feragat etmiş ve o çok sevdiği bilgisayar ile bir araya gelmiştir. Sizin de izlemeniz gereken yol tam olarak budur. Sıkı bir çalışmayla birkaç sene içerisinde 10.000 saatinizi doldurarak alanında uzman kişiler haline gelebilirsiniz.

 

Kredi Kartınız Size Değil! Siz Kredi Kartınıza Hükmedin!

Hayatımızı kolaylaştıran ama bir o kadar da kullanımına dikkat edilmesi gereken kredi kartları ülkemizde 1990’lı yılların sonlarına doğru yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır. O yıllarda bir kredi kartına sahip olmanın bazı gereksinimleri de vardı, her isteyen bir kredi kartı sahibi de olamıyordu…

Şimdilerde ise durum farklı, işlemler kolaylaştı, bankalar çoğu zaman gelir durumu analizi yapmadan şahıslara kredi kartı verebiliyor. Hatta bununla da kalmıyor risk analizi yapmadan kontrolsüzce (hatta kullanıcı onayı da olmadan) limit arttırabiliyor. BDDK (Bankacılık Denetleme ve Değerlendirme Kurulu)’nın tüketiciyi korumak adına almış olduğu son kararlar neticesinde kredi kartı limitiniz gelirinizin en fazla 4 katı kadarında arttırılabiliyor. Eğer ilk defa kredi kartı alacaksanız, ilk yıl için limitiniz gelirinizin en fazla 2 katı olacak şekilde belirleniyor. Hal böyle olunca da kişi, kart bakiyesini harcarken daha da dikkat etmesi gerekiyor.

Sahibi Olduğunuz Parayı Harcamanız Gerektiğini Bilmelisiniz!

Öncelikle belirtmek gerekir ki, kontrolsüzce limit artış talebinde bulunmayın. Yani önce kartı mevcut limitle, hatta minimum ölçekte talep ettiğiniz bir limitte kullanmayı deneyin. Şunu aklınızdan çıkarmayın, kredi kartı içindeki limit; sizin hali hazırda sahibi olmadığınız bir limit. Yani bir nevi emanet hesabı gibi düşünün, harcadıkça yerine koymanız gereken bir emanet. Cebinizde tüm harcamalardan sonra size kalmış nakit ise zaten sahibi olduğunuz bir bakiyedir, onu harcamanız başka bir borç doğurmayacaktır. Dolayısı ile alış-veriş esnasında olsun, günlük hayatta olsun önceliğiniz hep direkt sahibi olduğunuz nakit ile işlem yapmanızdır.

Kredi Kartı Bakiyenizi Objektif Yönetmelisiniz

Asla ama asla ‘’Nasıl olsa kartla ödüyorum’’ hatasına düşmeyin. Böyle bir yaklaşım içine girerseniz harcamalarınızı arttıracak, borçları katlayacak, sonuçta ödeme gününde kendinizi sıkıntıya sokmuş olacaksınız. Aklınızdan çıkartmamanız en önemli noktalardan birisi de kredi Kartı ile alış-verişin, bedava bir alış-veriş olmadığıdır. Aylık gelirinizden tüm sabit giderlerinizi düştüğünüzde elinize kalan net tutarın en fazla yarısı kadar bir borç altına girmeniz tavsiye olunur.

Unutmayın, ayın başında taksitle bir şey almış olabilirsiniz, ayın sonunda onu unutarak yeni bir harcama daha yaptığınızda ilave bir harcamanız daha oldu bile… Bundan dolayı dönem içi hareketlerinizi sık sık kontrol edin. Ayrıca, ekstrelerinizi de aylık olarak mutlaka düzenli olarak inceleyin, neye fazla harcamışsınız, ondan tasarruf etmeyi planlayın. Ödemelerinizi son ödeme tarihini geçirtmeden mutlaka asgari tutar da olsa ödeyin. Mümkünse asgari tutardan daha yüksek bir meblağ, hatta dönem borcunun tümünü ödemeye çalışın. Unutmayın, bıraktığınız her TL borç, bir sonraki aya faizi ile eklenip karşınıza çıkacaktır.

Son olarak, taksit sayılarınızı 6 taksitten fazla tutmamaya çalışın ve kredi kartınızdan mümkün oldukça ve çok zorda kalmadıkça nakit avans çekmeyin. Nakit çekimlerinin faizleri günlük olarak işler ve ay sonunda fazlaca komisyon ödemenize sebebiyet verebilir.

Nasıl CV Hazırlanır? Kolay CV Hazırlama Yöntemleri

Sizin de bildiğiniz gibi günümüzde firmalar artık yüz yüze görüşmek yerine iş başvurularını cv ile almak istemektedirler. Bunun en büyük sebebi ise internet üzerinden yapılan başvuruların yüz binlerce kişiye ulaşabilmesi ve firmaların bunları tek tek kontrol edebilmek için yeterli vakitlerinin olmamasıdır. Bu yüzden birçoğu yapay zekadan faydalanır ve başvuru aldıkları sitelerde başvuru yapanları cvlerine göre elerler. Bu sayede satış personeli ilanına bir grafikerin başvurmasının önüne geçmiş olunur. Şimdi biz de size, firmaların en çok beğendiği, işe alımlarda ciddi görünmenizi sağlayacak, sizi rakiplerinizin önüne geçirecek ve bir profesyonel gibi görünmenizi sağlayacak cv oluşturma konusuna bu içeriğimizde yardımcı olacağız. Hadi başlayalım o zaman.

Alakalı CV

Öncelikle yukarıda da bahsettiğimiz gibi başvuracağınız iş pozisyonu ile alakalı olan bir cv hazırlama, algoritma tarafında o iş ile uyumlu görünmenizi sağlayacaktır. Haliyle iş başvurunuz işverenin eline geçmiş olacaktır. Bu yüzden eğer başvuru yaptığınız siteye yeni kaydoluyorsanız öncelikli olarak iş verenin istediği şartları ve özellikleri inceleyebilir, sahip olduğunuz özelliklere göre bir cv hazırlayabilirsiniz.

Sadelik Her Zaman Kazanır

Kendinizi bir iş verenin yerine koyun ve sadece bir ilana yüz binlerce başvuru geldiğini düşünün. Siz olsaydınız o kadar fazla ilanı incelemekten yorulmaz mıydınız? İşte tam da bu yüzden sayfalarca cv hazırlamak yerine bir veya en fazla iki sayfa, sade ama ilk bakışta dikkat çekecek ve okunaklı bir cv oluşturma sizi oldukça öne geçirecektir. Yazıların çok küçük veya büyük olmamasına özen göstermelisiniz. Son olarak yazı tipiniz ve renginiz de oldukça önemli bir kriterdir. Burada Times New Roman veya Arial gibi göz yormayan yazı tiplerini ve yazı rengi olarak da siyahı tercih edebilirsiniz.

Her Şeyi Yazmanıza Gerek Yoktur

Cv hazırlama konusunu pek çok kişi yanlış anlar. Bunun sebebi de forumlarda sıkça görülen “nasıl cv hazırlanır” oluşturulur başlıklarıdır. Herkes kendi görüşünü belirttiği için rasyonellik ve istatistik gibi şeyler forumlarda söz konusu olamaz. Bu gibi sorunlarla uğraşmamak ve en fazla verimi alan şeyleri bulabilmek için bir iş veren gibi düşünmek gereklidir. Bu yüzden tıpkı yukarıda belirttiğimiz gibi sade bir cv oluşturmak kritik önem arz etmektedir. Zira cv de üniversitede yapılan sunumlardan bahsetmek biraz uzun ve sıkıcı bir detay olabilir. Veya lisede okul kulübünde hazırlanan projeden. Önemli olan burada sizi öne çıkaracak detayları ve yetkinliklerinizi göstermektir. Bu sayede başvurunuzu değerlendiren kişi cvnizi okurken sıkılmayacak ve ilk bakışta gördüğü şeylerle dikkatini çekmeyi sağlayabileceksiniz. Bu yüzden mümkün mertebe gereksiz detaylardan kaçının. Onun yerine sizi öne çıkaracak yetenlerinizden, geçmiş tecrübelerinizden ve aldığınız sorumluklardan bahsedin.

Yardımcı Programlar Kullanın

Sizin de bildiğiniz gibi teknoloji gün geçtikçe daha iyi bir noktaya gelmektedir. Bu sayede her konuda işimizi kolaylaştıracak bir program veya platform bulunmaktadır. Cv hazırlama konusunda en büyük yardımcı ise Canva olmaktadır. Canva sizlere her türlü platform için görüntülü içerikler hazırlamanıza olanak veren bir oluşumdur. Kullanımının ücretsiz olması ve kütüphanesinin geniş olması da sunduğu diğer avantajlar arasındadır. Cv oluşturma konusunda ise oldukça yardımcı olmaktadır. Ayrıca platformda bulunan harika cv örnekleri sayesinde çok güzel fikirler edinebilirsiniz. En güzel yanı ise bu cv örneklerini istediğiniz gibi kolayca düzenleyebilmenizdir. İşiniz bitince de tek tıkla istediğiniz formatta indirebilirsiniz. Şimdiden yeni işiniz hayırlı olsun.

Satış Ortaklığı İle Para Kazanma

Günümüzde internetin gelişmesi ile iş olanakları da artmaya başlamıştır. Birçok alanda farklılıklar oluşmuş ve bu sayede yeni kazançlar ortaya çıkmıştır. Satış ortaklığı ile para kazanma da günümüzde en çok tercih edilen kategoriler arasında yerini almıştır. İnsanlar bulundukları sektör dışında diğer firmalar ile iş birliği yapmakta ve o firmaların ürün veya hizmetlerinin satışı yapmaktadırlar. Bu sayede müşterilerini ihtiyaçlarını da olumlu yönde karşılamış olurlar. Bu sistem para kazanmak için büyük bir alternatiftir. Doğru kullanıldığında getirisi pozitif olacaktır. Kolay yoldan para kazanma içerisinde de yer almaktadır. Bunun için çalışacağınız firmaların güvenilir ve doğru hizmet vermesine dikkat etmeniz gerekir.

Güvenilir Firma Seçimi

Beraber çalışacağınız satış ortaklığı yapacağınız firmaların alanında uzman olmasına dikkat etmelisiniz. Bu sayede hedeflediğiniz noktalara erişim sağlayabilirsiniz. Ayrıca fiyat konusunda da anlaşma yapmanız gerekir. Bunun için gerekli adımları atarak ortaklığa başlayabilirsiniz. Para kazanma yöntemlerinden biri de online para kazanma olarak karşınıza çıkar. Bu web siteleriniz ile de yapılabilmektedir. Ürünlerinizi web sitenizde satış yapıyorsanız kendinize bir satış ortağı bulabilirsiniz. Bu sayede daha fazla ürün seçeneği ile müşteri karşısına çıkabilirsiniz. Bu durumda size artı değer katacaktır. Ek iş yapmak isteyenler için de uygun bir seçim olacaktır. Satış ortaklığı karlı olması ve geniş ürün yelpazesi ile ön planda yer alır.

Ortaklık Nasıl Yapılır

İnternetten para kazanma günümüzde oldukça popüler bir yöntemdir. Bu alanda da satış ortaklığı yapabilmektesiniz. Bunun için doğru firmalar ile adım atmanız yararınıza olacaktır. Bu sayede başarı kendiliğinden gelecektir. Firmalar da bu yola başvurarak kar marjlarını doğru orantıda arttırmaktadır. Bu sayede size ihtiyaç duymakta ve gereksinim olmaktadır. Sizde bulunduğunuz alanda yükselmek istiyorsanız mutlaka bu seçenekleri tercih edin. Bu sayede başarılı bir adım atmış olursunuz. Ortaklık yapacağınız zaman belirli bir sözleşmeye dayalı da işler yapabilirsiniz. İşlerin yazılı olması işinizi daha da kolaylaştıracağı gibi sizin güvende hissetmenize yardımcı olur. Bunun için bu ayrıntıya dikkat etmenizde yarar bulunmaktadır.