• %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BIST 100
  1.408,14
  % 0,03
 • BITCOIN
  440248,697
  % -11,54
 • ETHEREUM
  16995.42
  % -13,68

Part Time İş Fikirleri

Part Time İş Fikirleri

Eğer bütçenize destek olmak istiyor bunun yanı sıra çalıştığınız işten kazandığınız tutar yetersiz geliyor ise bu noktada part time iş arayışına girebilirsiniz. Günün belirli bir saatini ayıracağınız işlerde iyi tutarlar kazanabilir ve günlük işlerinize ayırabilecek vakit bulabilirsiniz. Bu noktada sizler için part time iş fikirleri vereceğiz.

Gün içinde sadece yarım gün çalışabilecek vaktiniz var ise, yahut öğrencilik döneminde harçlık kazanma düşünceniz var ise part time iş fikirleri ne göz atabilirsiniz. İlk olarak büyük firmaların sunduğu iş imkanlarından yararlanabilirsiniz. Örneğin giyim mağazalarında, yiyecek zincirlerinde vardiya sistemlerinden kendinize uygun saatlerde part time işler ayarlayabilirsiniz. Bununla birlikte diğer bir yöntem ise açılış, firma tanıtımı gibi konularda ilan ve hosteslik yapabilirsiniz. Firmaların el ilanlarını dağıtarak yarım gün içinde yüksek tutarlar kazanabilir, firmaların saha tanıtımlarında gün içinde uygun vakitlerde çalışabilirsiniz.

Tüm bu imkanlardan yararlanmak adına yarım gün sizin için yeterli olacaktır. Bu noktada saatlerini kendiniz seçebileceğiniz işler bulabileceğiniz gibi evinizden de part time iş bulabilir ve satış, tanıtım gibi konularda çalışarak kazanç sağlayabilirsiniz. Part time iş fikirleri arasında bir diğer önerimiz ise;

Bakıcılık

Evde belirli saatlerde çocuk, yaşlı ve hasta bakımı yapabilirsiniz. Bu noktada saatlerinize uygun olarak ilan verebilir ve bakıcılık yapabilirsiniz. İsterseniz evde isterseniz de istenilen yere giderek part time iş yapabilirsiniz.

Aynı zamanda part time işler arasında sekreterlik ve yönetici sekreterlikleri de bulunmaktadır. Belirli saat aralıklarında çalışarak dolgun rakamlarda ücretler alabilirsiniz.

Yeni dönemde part time işler arasında organik meyve ve sebze yetiştiriciliği/ satıcılığı ve bununla birlikte evcil hayvan bakıcılığı bulunmaktadır. Evde, bahçenizde yahut bir alanda yetiştireceğiniz organik meyve ve sebzelerin satışını yapabilirsiniz. Bununla birlikte çalışan bay ve bayanların evcil hayvanlarına belirli saat aralıklarında bakarak yüksek tutarlarda ücretler alabilirsiniz. Birçok ülkede yaygın olarak yapılan bu iş ülkemizde de yaygınlaşmakta olup bu noktada personel eksikliği bulunduğu için kolaylıkla kendinize part time olarak evcil hayvan bakıcılığı işi bulabilir ve gününüzün tamamını kaybetmeden para kazanabilirsiniz.