• %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BIST 100
  1.365,27
  % -0,87
 • BITCOIN
  457498,495
  % 3,12
 • ETHEREUM
  18967.53
  % 11,77

PTT Ev Hanımları İçin Kredi Başvurusu

PTT Ev Hanımları İçin Kredi Başvurusu

Artık günümüzde PTT eski halinden sıyrıldı ve tamamen yepyeni bir hal almıştır. Kargo hizmetlerinden tutunda bankacılık hizmetlerine kadar birçok alanda faaliyet verir bir hale gelmiştir. PTT ev hanımları için kredi başvurusu yapılabilmekte ve artık PTT üzerinden kredi dahi alınabilmektedir. Çağın yeniliklerine ve gelişmelerine kayıtsız kalmayan PTT hemen her alanda kendisini güncellemeyi bilmiştir. Aslında içerisinde her zaman girişimci bir ruha sahip olan, fakat imkânsızlık nedeniyle evinde oturan bayanlara PTT daha fazla kayıtsız kalmamıştır.

PTT, bu girişimci ruha sahip olan bayanların bir şeyler üreterek hem ev ekonomilerine hem de devlet ekonomisine katkıda bulunmaları için destek hizmeti sunmaktadır. PTT ile Devlet işbirliği sonucu evde oturmak yerine üretmek isteyen ev hanımlarına, kendilerine iş kurabilmeleri için kredi imkânı sağlanmaktadır. Peki, PTT ev hanımları için kredi başvurusu nasıl yapılır, neler gereklidir sizler için araştırdık ve yazımızda sizlerle paylaşmaya karar verdik.  İsterseniz bu şartların neler olduğunuza hep birlikte bakalım.

PTT Ev Hanımları İçin Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

PTT Ev Hanımları İçin Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Şayet bir ev hanımı olarak ufak çaplı da olsa kendi işinizi kurmak istiyorsanız, bu kredi tam size göre olmaktadır. Bu işlem için yamanız gereken tek şey gerekli evrakları hazırlamanız olacaktır, hatta eşinizin düzenli bir gelir sağlayan işi var ise kredinizi şimdiden çıktı bilebilirsiniz. Burada şunu da belirtelim de sonra sıkıntı çıkmasın, umarım her ikinizin de kredi geçmişinde sıkıntı yaşanmamıştır. Çünkü bu gibi kredilerde sizin kredi puanınızda etkili olmaktadır. Peki, sizlerden belge olarak neler istenmektedir?

Ev Hanımlarına kredi hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

 • Eğer kredi puanı noktasında sıkıntılı bir durumunuz yoksa kimliklerinizi yanınıza alarak en yakın bir PTT şubesine başvuru için gidebilirsiniz.
 • PTT ev hanımları için kredi başvurusu için, gerekli olan bir diğer belge ise sabit ikametgâh adresinizi bildirir belge olmaktadır. Bunun için oturduğunuz adrese ait isminize düzenlenmiş elektrik, su ya da doğalgaz faturası olabilir.
 • Bütün PTT şubelerinde bulunan kredi başvuru formunu doldurarak başvuru işlemlerine başlayabilirsiniz.
 • Eşinizin aylık gelir durumunu belirtecek olan maaş bordrosunu da yine yanınızda götürmeniz kredinizin çıkma olasılığını oldukça artıracaktır.
 • Kefil noktasında da eşinizin size kefilliği geçerli olmaktadır ve bu adımdan sonra kredinin ne ara onaylanıp, ne ara çıktığını bile anlayamayacaksınız. 

Bunların dışında eğer PTT ev hanımları için kredi başvurusu için ekstra bir gelir belgesi sunma imkânınız olursa, kredi miktarınızı artırma şansınızda olmaktadır. Bu arada unutmadan eğer size ya da eşinize ait herhangi bir araç ya da tapu ruhsatı da var ise bunları da dosyanıza eklemenizde fayda bulunmaktadır. Ev hanımlarına şunu söylemekte fayda var, burada kredi çekme nedeniniz kesinlikle başka bir yere olan borcunuzu ödemek için olmamalıdır. Çünkü PTT’de dâhil olmak üzere hiçbir banka borcunu başka bir borçla ödeyene iyi gözle bakmamaktadır.

Fakat en başta PTT olmak üzere birçok banka krediyi iş kurmak için çekenlere elinden gelen desteği sunmaktadır. Eğer eşinizin maaşından başka sizin de emekli maaşınız var ise, emekli maaşınıza da yine kredi kullanabilme imkânınız bulunmaktadır. PTT halkına en iyi hizmeti sunabilmek için birçok banka ile ortak olarak çalışmaktadır. Bu yüzden PTT ev hanımları için kredi başvurusu yapan bayanlar çekmiş oldukları bu kredileri geri ödemek için şube aramak zorunda kalmayacak. Çünkü PTT ile anlaşması olan bankaların tamamının şubesinden kredisini ödeme imkânına sahip olmaktalar. Şayet ev hanımı iseniz ve eşinizin de maaşı yok ya da size destek sağlamıyorsa herhangi bir yerden kefil bulmanız yeterli olmaktadır.

Ev hanımları bankadan kredi çekebilir mi? sorusunun yanıtı için tıklayınız.

GELİR BELGESİ OLMADAN PTT’DEN KREDİ ÇEKEBİLİR MİYİM?

Ev hanımları adından da anlaşılacağı üzere herhangi bir çalışan olmadığı üzere kredi olanaklarından maalesef zor faydalanabiliyor diyebiliriz. Bu aksamda kredi çekebilmek için bir çalışan olmanız istenilen şartlar arasında geçmektedir. Eğer gelir belgeniz yok ise ümitsizliğe kapılmanıza gerek yok. Zira her bankada da bu fırsatların olabileceği üzere, PTT üzerinden de çalışan olmadığınız takdirde sadece müşterisi ve birkaç şartı doğrulamanız halinde bulunacağınız pozisyonda kredi olanağından faydalanabilirsiniz.

GELİR BELGESİZ PTT’DEN KREDİ KULLANMA

Hemen yukarıda da belirttiğimiz üzere gelir belgesi olmadan ev hanımları PTT’den kredi çekebilmektedir. Fakat bu doğrultuda bir takım şartların sağlanması gerekiyor. Eğer bir ev hanımıysanız, gelir belgesi beyan edemiyorsanız, taşınamaz mal varlığınızı ipotek ettirerek kredi olanağından faydalanabiliyorsunuz. İpoteğin dışında farklı bir türden de başvuru yapabilmek mümkündür. Eğer dükkan veya bir eviniz var ve bunu kiraya bağlı olarak aylık bir gelir elde edebiliyorsanız, bunu belge üzerinde beyan edebilecek şekilde PTT’ye sunabilir, kredi olanağından en iyi şekilde faydalanabilirsiniz. Ev, arsa veya işyerine yönelik bir taşınamaz mülkünüz var ise bunun kira geliri üzerinden ilgili kuruluş aracılığıyla anlaşmalı bankalardan kredi çekebilirsiniz. İhtiyaç kredisi kapsamında alacağınız bu krediyi en uygun faiz ve bol seçenekli vadeler üzerinden talepte bulunabilirsiniz.

PTT EV HANIMI KREDİSİ BAŞVURUSU NEREDEN YAPILIR?

PTT ile anlaşmalı olan bankalardan kredi çekmek, diğer bankaların kredi faiz oranlarına göre daha yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Buna yönelik PTT üzerinden gelir belgesi veya gelir beyanında bulunarak bu krediden faydalanabilirsiniz. Size en yakın PTT şubesine giderek kredi talebinde bulunacağınızı bildirmek yeterli olacaktır. Size verilen başvuru formunu en doğru ve eksiksiz şekilde doldurmanız ve başvuru yapmanızla birlikte başvuru talebinizin süreci başlayacaktır.

YORUMLAR YAZ
  • Halil12 ay önce
  • Cok zor durumdayım para ihtiyacım var

  • Kübra1 sene önce
  • Çok zor duru,dayım kredi çekmek istiyorum bize yardım edermisiniz

  • Ev Hanımı Bankadan Kredi Çekebilir mi? – En İyi Kredi, Banka Faizleri, En Uygun Tüketici Kredisi2 sene önce
  • […] gelir belgesi olmayan kişiler olarak nitelendirilmektedir. Bu yüzden bankalara yapacağınız kredi başvuruları ihtiyaç kredisi kategorisinde değerlendirilmektedir. Son zamanlarda özellikle ev hanımı […]

  • Ev Hanımlarına İŞKUR'dan İş İmkanı – İŞKUR'dan Ev Hanımlarına Destek – En İyi Kredi, Banka Faizleri, En Uygun Tüketici Kredisi2 sene önce
  • […] Geri bildirim: PTT Ev Hanımları İçin Kredi Başvurusu – En İyi Kredi, Banka Faizleri, En Uygun Tüketici Kredi… […]

  • Ziraat Bankası Kredi Borcu Sorgulama – En İyi Kredi, Banka Faizleri, En Uygun Tüketici Kredisi2 sene önce
  • […] günlerde kredi ve kredi kartı borçlarını ödeyemeyenlerin sayısı bir hayli artmıştır. Bu sebeple bu […]