• %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BIST 100
  1.408,14
  % 0,03
 • BITCOIN
  452506,679
  % -6,62
 • ETHEREUM
  17955.84
  % -3,82

PTT İcralık Olana Kredi – PTT İcralık Emekliye Kredi

PTT İcralık Olana Kredi – PTT İcralık Emekliye Kredi

Günümüzde insanlar maddi anlamda gerçekten çok zor durumlara maruz kalmaktalar. Özellikle çok düşük olan emekli maaşları sebebiyle bir türlü geçinemeyen birçok emekli icralık duruma gelmiştir. PTT icralık olana kredi veriyor mu diye birçok emekli araştırma yapmakta ve bir umut nakit ihtiyacını karşılayabilmenin yollarını aramaktadır. Sizler için elimizden geldiğince araştırma yapmaya çalıştık ve edinmiş olduğumuz bilgileri bu yazımızda sizlerle paylaşacağız. Durumu ve kredi puanı yerinde olan kişilere neredeyse bütün bankalar kredi onayı vermektedir.

Fakat gelin görün ki icralık duruma düşmüş genç ya da emekli konumundaki kişiler için aynı uygulama söz konusu olmamaktadır. Bu yüzden icralık duruma düşmüş insanlar çok büyük mağduriyetler yaşamakta ve ne yapacaklarını bilememektedirler. Birçok banka herhangi bir borç durumu olmayan emekliye bile kredi verirken bir sürü şart öne sürebilmektedir. Kaldı ki icralık durumda olanlara kredi versinler. Fakat her zaman vatandaşının yanında olan PTT icralık olana kredi verir mi, bu noktada da yanımızda olur mu diye merak edenlerin sayısı oldukça fazla olmaktadır.

Genel olarak birçok banka emekli olanlara kredi vermeye yanaşmamaktadır. Eğer icralık durumdaki emekliler, kredi ya da kredi kartı gibi temel borçlanma unsurlarından birinden kaynaklı sorunlar yaşamaktaysa bu durum kredi kullanmak için büyük sorun oluşturacak demektir. Daha açık bir şekilde ifade edecek olursak, kredi çekmek belki emekliler için kolaymış gibi gözüküyor olabilir. Fakat yaşanılan sorun kredi puanı ile alakalı bir sorun ise, bu noktada kredi verilmesi oldukça zor olacaktır. Fakat yine de icralık durumdaki emekliler için birkaç yol bulunmaktadır.

İcralık Emekli PTT’den Kredi Çekebilir Mi?

İcralık emekli PTT’den kredi çekebilir mi sorusundan önce, hiçbir bankanın bu durumdaki emeklilere kredi vermeye yanaşmadığını söylemekte fayda var. Çünkü birçok banka olaya şu gözden bakmaktadır: Biz zaten buna bir kez vermişiz ve hiçbir şekilde düzenli ödeme yapmamış, tekrardan niçin kredi verelim? Bu sebeple icralık durumdaki emekliler işin gerçeği bankalardan kredi alabilme noktasında birçok sorunlar yaşamaktadır. Bu durumdaki emeklilerin ya da kişilerin bankalardan kredi alabilmesi için öncelikle mevcut durumunuzdan kurtulmanız gerekmektedir.

Bunu da yapabileceğiniz tek yol bankaya olan borcunuzu kapatmanız olacaktır. Bu sayede banka nazarındaki kredi notunuzda bir nebze artacak ve tekrardan kredi alma ihtimaliniz artacaktır. Günümüzde emekliler için en iyi imkânı PTT kredi icralık durumdakilere sunarak yardımcı olmaktadır. Bu noktada bankalara göre çok daha esnek olan PTT, emeklilere elinden geldiğince yardımcı olarak kredi imkânı sağlıyor. Fakat yine PTT’de düzenli ödeme şartına önem vermektedir.

ptt kredi kartı geçiyor mu
ptt kredi kartı geçiyor mu PTT İcralık Emekliye Kredi

PTT İcralık Emekliye Kredi

Günümüz şartlarında icralık emeklilere kredi veren bankalar diye yazsak belki birkaç banka ancak çıkacaktır. Belki de hiç çıkmayacaktır, ama asla yalnız değilsiniz. Çünkü bu durumdaki emeklilere kredi verme inisiyatifi bankalara kaldığı için birçok bankada böyle bir riske yanaşmamaktadır. Çünkü bankalar genel olarak kendileri için risk oluşturacak etmenlerden kaçınırlar. Oysa PTT her zaman olduğu gibi yine vatandaşının yanında olmakta ve icralık durumdaki emekliler için elinden geldiğince olumlu davranmaktadır.

Özellikle son dönemlerde PTT icralık emekliye kredi verebilme adına, emekli icra borç yapılandırma adı altında birçok güzel hizmet faaliyetleri sunmaktadır. Sizde eğer icralık duruma düşmüş olan emeklilerdenseniz, kendinize en yakın PTT şubesine biran evvel giderek başvuru işleminizi gerçekleştiriniz. Çoğunlukla sizler için en uygun teklif hazırlanıp hizmetinize sunulacaktır. Burada unutmamanız gereken en önemli nokta şu olmaktadır; her teklif düzenli ödeme taahhüdünüz karşılığında sunulmaktadır.

YORUMLAR YAZ
  • PTT Çocuk Parası Sorgulama Nasıl Yapılır? Çocuk Parası Ne Kadar?2 sene önce
  • […] Ptt İcralık Olana Kredi […]