PTT için kredi başvurusunu bir çok kişi yapmaktadır. Bu yazımızda sizlere PTT kredi başvurusunu nasıl yapabileceğinizi ve faiz oranlarının nasıl olduğundan bahsedeceğiz. PTT adını posta ile duyurmuş olmasına rağmen para gönderme konusunda oldukça işe yarayan bir yer olmaktadır. PTT de tıpkı bankalar gibi kredi veren bir yerdir. Bankaların verdiği faiz oranlarına göre daha yumuşak faiz oranlarının olması ve bununla beraber ödeme kolaylıklarının sağlanması açısından PTT kredi çekilmek için oldukça iyi bir yer haline gelmiştir.

PTT Kredi Başvurusu ve Faiz Oranları

PTT Kredi Başvurusu ve Faiz Oranları

Adı aslında Posta Telefon ve Telgraf olan PTT artık bir banka kadar işlev görmektedir. Kendisi verdiği krediler ve kredi faiz oranlarıyla da adından sıkça söz ettiren bir yer olmaktadır. Bankalara göre daha düşüklü faiz oranlarından kredi imkanı sunabilmesi ise bir başka güzel özelliği olarak sayılabilir. PTT aslında banka ile ortaklaşa çalışabilen bir ortam hazırlar. Size aracılık eder ve bu aracılığı sayesinde normalde o bankadan daha yüksek faiz oranıyla kredi kullanabilecekken daha düşük oranda kredi kullanabilme imkanınız olur. PTT kredi başvurusu için öncelikle herhangi bir PTT merkez şubesine gitmeniz çok önemlidir. Bu şubeye giderek kullanmak istediğiniz kredi çeşitini de belirtmeniz gerekmektedir. PTT anlaşmalı bir şekilde kredi kullandırdığından tüm kredi çeşitlerini içerisinde barındırmaz. Sadece bazı kredi çeşitlerini kullanabilirsiniz.

PTT Kredi Çeşitleri

PTT banka ile ortaklaşa bir şekilde çalıştığından her kredi çeşiti kabul edilmemektedir. Yalnızca bazı çeşitleri uygulayabilirsiniz. İşte PTT kredi çeşitlerini ise şu şekilde sıralamamız mümkün olur.

  1. DenizBank: Her derde deva kredisini kullanabilirsiniz. PTT Denizbank ile iletişime geçerek aracılık eder normal faiz oranından daha düşük bir faiz oranı ile kullanırsınız.
  2. AktifBank: AktifBankın sunmuş olduğu N Kolay Emekli Kredisini PTT aracılığıyla kullanabilmeniz mümkündür.
  3. ING  Bank: ING Bankın Kredi Postam Kredi İşlemleri adlı kredisini de PTT aracılığıyla kullanabilirsiniz.
  4. Vakıfbank: Vakıfbankın sahip olduğu Vakıfkrediyi PTT aracılığıyla sahip olmanız mümkündür.
  5. TEB: Jet Kredi
  6. Odea Bank: Hazır Kredi de bir başka PTT aracılığıyla kullanılan kredi çeşitidir.