• %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BIST 100
  1.408,14
  % 0,03
 • BITCOIN
  455030,673
  % -9,35
 • ETHEREUM
  17888.6
  % -10,36

PTT’lerde Kredi Kartı Geçiyor Mu?

PTT’lerde Kredi Kartı Geçiyor Mu?

Evet, günümüzde birçok vatandaşımız kredi kartları ile PTT şubeleri üzerinden ödeme yapabilip yapamayacaklarını merak etmektedirler. Sizler için “PTT’lerde kredi kartı geçiyor mu” sorusunun cevabını araştırdık ve edinmiş olduğumuz bilgileri elimizden geldiğince yazımızda sizlere aktarmaya çalışacağız. Çünkü özellikle emekli kesim maaşını PTT üzerinden aldığı için birçok fatura borçlarını da gelmişken kredi kartları ile PTT şubeleri üzerinden gerçekleştirmek istemektedir. Bizde vatandaşlarımızın tüm bu merak ettikleri sorulara elimizden geldiğince cevaplar bulmaya çalıştık.

Günümüzde neredeyse hemen her tür enerji tarifeleri belirli şirketlerin elinde olup, bu şirketlerin birçoğu kendi merkezlerinden ödeme almaktadır. Fakat yoğunluğu önleme adına yine bulundukları bölgelerdeki bazı bankalar ile de anlaşarak vatandaşların bankalar üzerinden de ödemelerini sağlamışlarıdır. Bunun yanında yine bazı yerlerde PTT şubeleri ile de anlaşma sağladıkları olmaktadır.

PTT’lerde Kredi Kartı İle Elektrik Faturası Ödenir Mi?

PTT’lerde Kredi Kartı İle Elektrik Faturası Ödenir Mi?

İşin açıkçası doğrudan gişelerden PTT’lerde kredi kartı ile faturası ödenir mi sorununu merak edenler için, direk ödeme işlemi yapılamamaktadır. Ama eğer PTT kartınız var ise, ödemelerinizi yapabilmektesiniz. Bir diğer seçenek olarak da yine gişelerden nakit olarak da elektrik faturalarınızı yatırabilmektesiniz. Fakat eğer ödeme yapacağınız işlemler telefon ödemeleri ya da ADSL ödemeleri olduğunda PTT şubelerinden kredi kartınızla ödeme yapabilmektesiniz. Bu tür TTnet ADSL ve telefon hizmeti gibi ödemelerde PTT sizlere kolaylıkla ödeme imkânı sunmaktadır.

Gördüğünüz gibi PTT şubeleri üzerinden doğrudan kredi kartı ile elektrik faturası ödemeniz mümkün olmamaktadır. Fakat eğer PTT kartınız, posta çekiniz ya da nakit paranız var ise ödeme işleminizi gerçekleştirebilmektesiniz. PTT’lerde kredi kartı geçiyor mu sorusu birçok kişinin merak ettiği bir soru olmaktadır. Bu soruya cevap olarak, genellikle telefon faturası, internet faturası gibi Türk Telekom tarafından sağlanan hizmetlerin ödemelerini sorunsuz olarak kredi kartınızla yapabilmektesiniz.

Bunların haricinde yine elektrik faturanızı posta çeki hesabınızın online işlemler menüsünden de kolaylıkla gerçekleştirebilmektesiniz. Bu konuda sizlere her türlü kolaylığı sunmaya çalışan PTT’nin mobil uygulamasını cihazınıza indirebilir ve buradan kolaylıkla online işlemlerinize giriş yapabilirsiniz.

PTT Kargoda Kapıda Ödemede Kredi Kartı Geçerli Mi?

PTT zamanla gelişip değişerek artık günümüzde kargo hizmeti de vermeye başlamıştır. Ülkemizin ilk ve tek posta teşkilatı olan PTT, kendi bünyesinde ülkemizin hemen her yerine kargo hizmeti de sağlamaktadır. PTT kargoda kapıda ödemede kredi kartı geçerli mi sorusu ise birçok müşterinin en çok merak ettiği sorulardan bir tanesi olmaktadır. PTT kargo ile gelecek olan yapmış olduğunuz alışverişlerde satın almış olduğunuz sitenin anlaşmasına göre kapıda ödeme seçeneği de bulunmaktadır.

 Böylesi bir durumda PTT kargo tarafından adresinize ulaştırılan ürünlerde ödemeyi kargoya size teslim eden memurlara yapmanız gerekmektedir. PTT kargo kapıda ödeme seçeneği ile alınan bir üründe kapıda ödeme esnasında bütün ürünlerde kredi kartı geçerli olmamaktadır. Hem ürünün hem de kargonun ücreti görevli kişilerce kapıda nakit olarak alınmaktadır. Fakat bazı PTT’nin onay verdiği ürünlerde PTT kredi kartı ile kapıda ödeme seçeneğini kullanabilmektedirler.

PTT Kapıda Ödeme Kredi Kartı Taksitlendirme

E-ticaret üzerinden alışveriş yapan müşteriler PTT tarafından onay verilmiş ürünleri satın aldıklarında PTT kapıda ödeme Kredi kartı taksitlendirme işlemini yapabilmektedirler. Fakat dediğimiz gibi bu işlem bütün ürünlerde geçerli olmamaktadır. Bu yüzden müşteriler ürünleri satın alırken ödeme seçeneklerine çok dikkatli bakmalıdır. Belirttiğimiz gibi PTT ile kapıda ödemede kredi kartını kullanabilmeniz için satın alacağınız ürünün PTT ile kapıda ödeme seçeneğinin olmasına çok dikkat etmelisiniz.

YORUMLAR YAZ
  • ATM’den emekli maaşı nasıl çekilir? Adım Adım Anlatım1 sene önce
  • […] kartıyla emekli maaşı nasıl çekilir” sorusunun cevabi için önce eğer maaşınızı PTT’den veya başka bir yerden alıyorsanız maaşınızın bir bankaya transfer edilmesini istemeniz […]

  • PTT Çocuk Parası Sorgulama Nasıl Yapılır? Çocuk Parası Ne Kadar?2 sene önce
  • […] ne zaman yatacağı, PTT çocuk parası sorgulama ile öğrenilebilmektedir. Zaten paralar PTT hesabına yatmakta olup, PTT şubeleri aracılığıyla alınabilmektedir. Aslında doğum parası […]

  • Ziraat Bankası Kredi Borcu Sorgulama – En İyi Kredi, Banka Faizleri, En Uygun Tüketici Kredisi2 sene önce
  • […] dünyada olduğu gibi bizim ülkemizde de en büyük sorunlardan birisi çekilen kredilerin ve kredi kartı ile yapılan harcamaların geri ödenme problemi olmaktadır. İnsanlar aldıkları kredileri amacı […]