• %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BIST 100
  1.408,14
  % 0,03
 • BITCOIN
  493089,488
  % 0,10
 • ETHEREUM
  19457.74
  % 0,63

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

Hemen herkesin bankalarla muhakkak bir şekilde yolu kesişmiş, hatta birçok kişi kesişmekle kalmayıp kredi dahi çekmiştir. Peki,sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar hangileri olmaktadır sorusunun cevabına geçmeden sicilin bozuk olması ne demek ondan bahsedelim. Bütün bankaların tamamı neredeyse hep aynı prensiple çalışmaktadır. Bankalar üzerinden kredi çeken kişilerin kredilerini günü geldiğinde ödemesi bütün bankalarca istenilen ve memnuniyet duyulan bir durumdur. Bu şekilde borcunu düzenli ödeyen kişilerin banka sicil puanları oldukça yüksektir.

Fakat kredi kartını kullanıp ya da kredi çekip de borcunu zamanında ya da düzenli olarak ödemeyen kişiler için ise durum oldukça farklı olmaktadır. Hemen hiçbir banka bu tür müşterileri sevmez ve oluşan durumdan da hoşnut kalmazlar. Borcunu zamanında ödemeyen kişilerin sicil puanı düşürülür ve bu puan bütün bankalarca görülür. Bu yüzden kredi notu düşük olanlara kara listedeki kişiler ya da sicili bozuk kişiler denilmektedir. Günümüzde sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar var mıdır varsa hangileridir sorumuzun cevabına bakalım.

 Eskiden BDDK kredi sicili bozuk olanlara kredi veren bankaları cezalandırmaktaydı. Fakat artık günümüzde böyle bir durum söz konusu olmamaktadır. Bu yüzden kredi sicili bozuk olanlarında kredi çekebilecekleri bankalar bulunmaktadır. Bu sayede kredi çekerek borçlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Sicili Bozuk Olana Hangi Banka Kredi Veriyor?

Ülkemizde bankacılık sektörü üzerine birçok kurum bulunmaktadır. Hepsi de hemen hemen aynı prensiplerle çalışsa da bazı durumlarda ufak farklılıklarda olmuyor değil. Günümüzde bankacılığın oldukça gelişmesi ve sicili bozuk olanlara da kredi verilmesi imkânı tanınması sayesinde bu kişilere de bazı bankalar tarafından kredi verilmektedir. Sizler için sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar hangileri olmaktadır araştırma yaptık. Yaptığımız araştırma neticesinde ulaştığımız bankaların işte listesi;

Burada sizler için listelemiş olduğumuz bankalar üzerinden sicil notunuz ne kadar kötü de olsa kredi çekebilir ve ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Fakat kredi çekebilmek için elbette öncesinde yapmanız gereken bazı şartlar ve hazırlamanız gereken bazı evraklar bulunmaktadır. Burada yazılı bankaların tamamı da sizden kredi çekebilmeniz için bazı şartları gerçekleştirmenizi isteyecektir. Bütün bankalar için kredi notu en belirleyici unsur olduğundan, sicili bozuk olanlara kredi verebilmek için bu bankalar bazı özel şartlar talep etmektedir.

Sicili Bozuk Olan Emekli Kredi Alabilir Mi?

Son zamanlarda en çok merak edilen konulardan bir tanesi de sicili bozuk olan emekli kredi alabilir mi sorusu olmaktadır. Aslında sadece emekliler için söz konusu olmayan sicilin bozuk olması hiçbir bankanın istemediği bir durumdur. Ancak emeklilerin sabit bir gelirlerinin olması sebebiyle bazı bankalar sicilleri bozukta olsa, emeklilerin kredi talebini geri çevirmemekte ve onaylamaktadır. Yani emekli kişilerde sicilleri bozukta olsa bazı bankalardan kolaylıkla kredi çekebilmektedirler. Fakat tabi yine kredi başvurusu esnasında bankalarının kendilerinden talep ettiklerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

KKB Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

KKB Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar

Konuya geçmeden önce ilk olarak KKB ne demek ondan bahsedelim. KKB yani Kredi Kayıt Bürosu bütün banka kullanıcılarının kredi puanlarını kayıt altına alan merkezdir. KKB sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar da yukarıda listede belirtmiş olduğumuz bankalar olmaktadır. Bütün bankalar KKB sicil notunu önemsemekte ve müşterilerine bu puana göre kredi vermektedir. Ancak bazı bankalar KKB sicili ne kadar bozuk olsa da bazı müşterilerine kredi imkânı sağlamaktadır.

YORUMLAR YAZ
  • Kredi Çekmek İstiyorum Vermiyorlar, Sigortam Yok – Ne Yapmalıyım?2 sene önce
  • […] kendi bankalarından ihtiyaç kredisi çektirebilme adına doğrudan kısa mesajla ya da kefilsiz kredi imkanı […]