• %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BIST 100
  1.345,15
  % 1,10
 • BITCOIN
  418436,738
  % -7,91
 • ETHEREUM
  19124.56
  % -10,87

Şubeye Gitmeden Kredi Çekmek

Şubeye Gitmeden Kredi Çekmek

Krediler, ev almak, araba almak ve ihtiyaçlarımızı gidermek için günümüzde birçok kişinin kullanmayı tercih ettiği toplu paradır. Bankalar bu krediyi kullanmak isteyenlere vermekte, belli bir faiz oranı çerçevesinde taksitle geri almaktadır.

Kredi kullanımının yoğun olması, bankaların farklı kampanyalar düzenleyip müşterileri kendilerine çekmeye çalışmasına neden olmuştur. Bu kampanyalar gerek düşük faiz, gerek kolay ödeme, gerekse vade seçeneklerinden oluşmaktadır. Kişiler, kendilerine uygun kampanyayı seçerek, uygun bankadan kredi alabiliyor.

Kredi çekmek, öncesinde çok uğraştırıcı bir işti. Fakat teknolojinin gelişmesiyle beraber birçok kolay kredi kullanımı sağlayan seçenek ortaya çıktı. Teknolojiyi yakından takip ederek kişilerin daha hızlı ve kolay şekilde kredi çekmesini sağlayan bankalar ise bir adım öne çıktı.

İnternet Üzerinden Kredi Çekmek

Her bankanın kendine ait bir web sitesi bulunuyor. Bankalar bu web sitesi üzerinden online işlemler seçeneğiyle interaktif olarak bankacılık işlemlerini yapmaya olanak sağlıyor. Kişiler, kişisel bilgileri ile online işlemlere giriş yapabiliyor.

Çalıştığınız bankanın online işlemlerine bilgilerinizle birlikte giriş yapabilirsiniz. Giriş yaptığınızda menüde krediler hakkında bir seçenek göreceksiniz. Bu kısma ilerleyerek ihtiyacınız olan krediye hızlıca başvuruda bulunabilirsiniz. Banka başvurunuzu inceledikten sonra, size olum veya olumsuz olmak üzere geri dönüş sağlayacaktır.

Ayrıca bazı bankaların resmi web sitesi üzerinde sadece kredi başvuruları için ayrılmış sayfalar bulunmaktadır. Banka ile çalışmıyorsanız da buralardan başvuru yapabilirsiniz. Kredi başvurusu sayfasında, sizden kişisel bilgileriniz istenecektir. Bu bilgileri eksiksiz ve doğru şekilde doldurmalısınız. Formu göndermeniz durumunda ise form kısa sürede incelenecektir. Daha sonra ise banka tarafından olumlu veya olumsuz şeklinde bir arama alacaksınız. Size verilebilecek olan başka bir teklif bulunuyorsa da, arayan temsilci bu teklifler hakkında sizleri bilgilendirecektir.

Mobil Uygulama İle Kredi Başvurusu

Her bankanın kullanıcılarının işlemleri hızlı şekilde halletmesi için sağladığı bir mobil uygulama bulunuyor. Bu mobil uygulamalar üzerinden tüm işlemler kolay ve hızlı şekilde halledilebiliyor.

Çalıştığınız bankaya kredi başvurusunda bulunmak için bu mobil uygulamadan faydalanabilirsiniz. Mobil uygulama, giriş için sizden bilgilerinizi isteyecektir. Giriş işlemini yaptığınızda ise aynı online işlemler kısmındaki gibi bir ara yüzle karşılaşacaksınız. Bu kısımdan krediler kısmına ilerleyerek çekmek istediğiniz miktarlar beraber başvuruda bulunabilirsiniz. Kişisel bilgilerini banka veritabanında kayıtlı olduğu için talep edilmeyecektir. Bu da daha hızlı kredi başvurusu yapmanıza imkan sağlayacaktır.

Başvurunuz sonrasında banka kredi başvurunuzu değerlendirmeye alacaktır. Bilgilerinizle birlikte gerekli kontrolleri sağlayan banka, olumlu veya olumsuz şekilde size dönüş sağlayacaktır. Kredinizin onaylanması durumunda ise miktar hesabınıza aktarılacaktır.

Sms İle Kredi Çekmek

Bazı bankalar, müşterilerine sms ile kredi çekme imkanını sağlıyor. Bu yöntem ile çekmek istenen miktar, kısa mesaj yoluyla bankaların belirlediği numaraya gönderiliyor. İstenen mesaj içeriği ise bankadan bankaya değişiklik gösterebiliyor.

Bu yöntemle başvuru yaptığınız zaman kredi başvurunuz değerlendirmeden geçiyor. Uygun görülmeniz durumunda banka tarafından aranarak bilgi alırsınız. Daha sonra ise kredinizi elinize alabilirsiniz.

Şubeye Gitmeden Kredi Çekebilecekler

Birçok şubesiz kredi çekme işleminden bahsettik. Bilindiği üzere bankaların kredi notu adı altında bir puanlama sistemi bulunuyor. Bankaya gitmeden kredi çekmek isteyenler arasında, kredi notu iyi ve çok iyi olanlar daha kolay şekilde kredi alabiliyor. Bankalar, bu kişiler için daha önceden bir kredi miktarı zaten belirlemiş oluyor. Kişi başvuru yaptığında ise de anında kredi verilebiliyor.

Daha kolay kredi alabilmek için bankalar ile aranızı iyi tutmanız gerekir. Kredi notunuzu düşürmemek için gerek kredilerinize olan gerekse kredi kartlarınıza olan ödemelerinizi zamanında ve düzenli bir şekilde yapmanızı öneririz.