• %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BIST 100
  1.377,23
  % -2,20
 • BITCOIN
  439441,683
  % -3,99
 • ETHEREUM
  16857.79
  % -6,84

TEB Esnaf Kredisi ve Faiz Oranları (TEB Esnafa Nefes Aldıran Kredi)

TEB Esnaf Kredisi ve Faiz Oranları (TEB Esnafa Nefes Aldıran Kredi)

Esnaf ve KOBİ’ler için yoğun kredi hizmeti veren bankalar arasındaki TEB, işletmeler için önemli avantajlar sunan birçok kredi hizmeti sunmaktadır. TEB esnaf kredileri faiz oranları diğer bankalar ile kıyaslandığında, daha avantajlı olduğu görülmektedir. Ayrıca bankanın vermiş olduğu kredilerin esnafların farklı ihtiyaçlarına yönelik olması da, nakit ihtiyacı duyan esnaflar tarafından bankanın daha fazla tercih edilmesine neden olmaktadır.

TEB Esnaf Kredileri ve Faiz Oranları

TEB esnaf kredileri faiz oranları, ortalama olarak yüzde 1,85 ve 2,05 arasında değişmektedir. Kredi notu puanı, seçilen vade ve talep edilen kredi miktarı, faiz oranlarında değişiklik gösteren faktörler arasındadır. TEB KOBİ kredileri, esnafa özel verilen krediler ve bu kredilerle ilgili detaylar, yazımızın devamındadır.

Yatırım Kredisi

Bankanın sunmuş olduğu kredilerden birisi olan yatırım kredisinin ödemesi, 12 ay sonra başlamaktadır. Yani krediyi kullandıktan sonra ilk ödemenizi, 1 yıl sonra yapabilirsiniz. 36 ay vade seçeneğiyle sunulan kredinin üst limiti ise, 75 bin TL’dir. İşletmesini genişletmek isteyenler için iyi bir kaynak kredisi olan yatırım kredisine başvurmak için ticari internet bankacılığı ya da banka şubelerine müracaat edebilirsiniz.

İlk Adım Kredisi

TEB ilk adım kredisi ise, bankadan yeni işletme kurmak isteyenlere verilen bir kredidir. Bu kredi için kullanabileceğiniz en fazla vade miktarı 12 ay olup, 50 bin TL’ye kadar kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Ticari Kredi

Sabit ve esnek taksitlerle çekebileceğiniz kredi için, banka 48 ay vade yapabilmektedir. Ödeme gücünüze göre taksit seçeneklerini belirleyerek dilerseniz sabit, dilerseniz esnek ödeme modelleriyle kredinin geri ödemesini yapabilirsiniz.

KOSGEB Destekli TEB Esnaf Kredileri

KOSGEB Destekli TEB Esnaf Kredileri

KOSGEB faiz oranları için destek aldığınız projelerinizde, TEB üzerinden kredi çekmeniz mümkündür. Projenizin onaylanması halinde 300 bin TL’ye kadar bankadan kredi kullanabilirsiniz. Bu tür kredilerin faizi, KOSGEB tarafından karşılandığı için siz sadece anaparanızı ödemektesiniz. KOSGEB destekli krediler, 48 aya kadar vade seçenekleriyle verilmektedir.

İş Yeri Alma Kredisi

Yeni iş yeri almak isteyenlere yönelik sunulan kredinin, ilk 3 aylık taksiti ertelemeli olarak çekilebilmektedir. Yeni iş yeri kurmak yerine mevcut bir iş yerini satın almak istiyorsanız, 36 ay vade seçenekleri ile sunulan bu krediyi değerlendirebilirsiniz.

Spot Esnaf Kredileri

TEB esnaf kredileri arasında farklı özellikler sunan spot esnaf kredileri, sabit faiz koşullarıyla verilmektedir. Başvuru günündeki faiz oranlarıyla sahip olacağınız kredinin en öne çıkan özelliğiyse, haftalık hatta günlük vadelerle kredi başvurusu yapma imkanının olmasıdır.

İş Yeri Yenileme Kredisi

36 ay vade seçenekleriyle verilen iş yeri yenileme kredilesine, döviz endeksli ya da TL bazında başvuru yapabilirsiniz. Kredi notunuzun durumuna göre 100 TL’ye kadar çekebileceğiniz iş yeri yenileme kredisine başvurmak için, internet ya da fiziki şubeleri kullanabilirsiniz.

TEB esnaf kredileri hakkında merak ettiklerinizi, yorum kısmından ileterek daha detaylı bilgiler alabilirsiniz.