• %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BIST 100
  1.377,23
  % -2,20
 • BITCOIN
  448806,585
  % 0,75
 • ETHEREUM
  17417.31
  % 0,13

Türkiye İş Bankası İnternet Bankacılığı

Türkiye İş Bankası İnternet Bankacılığı

Günümüzde artık birçok bankacılık işlemleri, hatta bankacılık işlemlerinin neredeyse tamamına yakını, internet bankacılığı üzerinden yapılmaktadır. Her ne kadar mobil bankacılık işlemleri de bir nevi internet sağlayıcısı olmadan yapılamıyor olsa da, internet bankacılığının genel anlamda daha kapsamlı olduğunu söyleyebiliriz. Tüm bankalar internet bankacılığı üzerinden yapılan işlemlerde, daha cazip seçenekler sunarken, işlemlerin hızlı ve kolay bir şekilde oturduğunuz yerden yapılması da, zaman açısından önemli bir tasarruf sağlamaktadır. Tüm bu imkanlara, Türkiye İş Bankası internet bankacılığı ile de sahip olmak mümkündür.

Türkiye İş Bankası internet bankacılığı üzerinden nakit para çekme dışında, neredeyse tüm işlemlerinizi hızlı, rahat ve güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. Yazımızın devamında Türkiye İş Bankası internet bankacılığı hakkında detaylı bilgiler yer almaktadır. 

İş Bankası İnternet Bankacılığına Nasıl Girilir?

İş bankası internet bankacılığına giriş yapmak için ilk başta internet sitesine giriş yapmalısınız. İş bankası internet sitesine gitmek için tıklayınız.

Ardından aşağıda ki resimleri inceleyerek iş bankası internet bankacılığına giriş yapabilirsiniz.

İş bankası internet sitesine girdikten sonra resimde ki gibi Bireysel tuşuna tıklayınız.
Ardından açılan pencerede Ok ile işaretli yerlere gerekli bilgileri doldurunuz. Tc kimlik numarası, Müşteri numarası, altta ki yere de şifreniz. Eğer internet bankacılığı şifreniz yoksa diğer resimde ki ni takip ediniz.

İş Bankası İnternet Bankacılığı Şifre Alma

Şifremi unuttum tuşuna basarsanız. Aşağıda ki gibi bir yer gelecektir.
Burada aynı şekilde TC kimlik numaranızı, alt kısma cep telefonu numaranızı, en altta da doğrulama kodunu yazınız.

Takip eden aşamaları devam ederseniz internet bankacılığı şifrenizi almış olursunuz.

İş Bankası İnternet Bankacılığı İle Neler Yapılabilir? 

Genel bir ifadeyle bahsedecek olursak, yukarıda da belirttiğimiz gibi internet bankacılığı üzerinden her türlü işlemi rahatlıkla yapabilirsiniz. Günün 24 saati her türlü EFT ve havale işlemlerinizi sadece birkaç tıkla yerine getirebilirsiniz. İnternet bankacılığı işlemlerinde yapabileceğiniz bir diğer işlemde, tüm faturalarınızı gece yarısı dahi olsa, internet bankacılığı üzerinden ödeyebilmenizdir. Sınav harçları, cep telefonunuza kontör yüklenmesi, doğalgaz, elektrik, su faturası, internet faturası ve daha aklınıza gelebilecek tüm ödeme yöntemlerini, internet bankacılığı üzerinden rahat bir şekilde yapmak mümkündür. 

Ayrıca para göndermek istediğiniz herhangi birine, internet bankacılığı üzerinden İş Bankası müşterisi olsun ya da olmasın, kişinin cep telefonu numarasına, günlük ve aylık belirli limitler dahilinde para göndermeniz mümkündür. 

Örneğin yolda kalan ya da kullandığı Bankanın ATM‘si bulunmayan bir yakınınıza, gecenin bir yarısı dahi olsa İş Bankası internet şubesi üzerinden, rahatlıkla para gönderebilirsiniz. bu durumda karşıdaki kişinin Türkiye İş Bankası müşterisi olması mecburi değildir. kişi cep telefonu numarasına gelecek şifre ve diğer bilgiler ile kartsız bir şekilde, dilediği İş Bankası ATM’sinden gönderilen tutarı hemen çekebilmektedir. 

Türkiye İş Bankası internet Bankacılığı üzerinden yeni vadeli ve vadesiz mevduat hesapları açmanızda mümkündür. Yeni hesap açmak, yakınlarınıza ek kart tanımlamak gibi şeylerin yanı sıra, internet bankacılığı üzerinden kredi kartı ve kredi başvurusu daha rahat bir şekilde yapılmaktadır. 

Özetle toparlayacak olursak, Türkiye İş Bankası internet bankacılığı kanalıyla, bildiğiniz Bankacılık işlemlerinin %90’ını rahatlıkla oturduğunuz yerden yapabilirsiniz. 

İnternet Bankacılığı E-devlet hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

İş Bankası İnternet Bankacılığının Avantajları 

Bu avantajlar aynı zamanda, tüm bankaların internet Bankacılığı kanalları içinde geçerlidir. 

 • İnternet Bankacılığı sayesinde 7/24 istediğiniz hesabı EFT ve havale yapabilirsiniz. 
 • İnternet şubesi üzerinden yapılan işlemlerin bir diğer avantajı da, ATM ya da Banka şubelerine göre işlem ücretlerinin daha düşük olmasıdır. Örneğin ATM üzerinden birinin hesabına havale yapılırken 5 lira işlem tutarı ediyorsanız, internet Bankacılığında bu tutar 2 liraya düşecektir. Verilen bu rakamlar sadece bir örnek olup, zamandan ve bütçenizden tasarruf yapabilirsiniz. 
 • Yine internet bankacılığının en önemli faydalarından birisi de, cebe havale işlemidir. 
 • İnternet şubesi üzerinden kredi ve kredi kartı başvurularınızı da, zahmetsiz bir şekilde rahatlıkla yapabilirsiniz. 
 • Bunların yanı sıra internet şubesine giriş yaparak, yeni vadeli ve vadesiz mevduat hesapları açma imkânına da sahip olursunuz. 
 • İnternet Bankacılığı sayesinde günün 24 saati boyunca, her türlü faturanızı rahatlıkla ödeyebilir, bahis şirketlerine para gönderebilir, kontörlü hatlarınıza, cep lira yükleyebilirsiniz.

İş Bankası internet Bankacılığı üzerinden, daha sayısız birçok işlemi de rahatlıkla yapabilirsiniz. İnternet bankacılığına başvurmak için, herhangi bir işlem yapmanız gerekmemektedir. Sadece hesap açılırken, internet bankacılığı şifrenizi talep etmeniz yeterlidir.

YORUMLAR YAZ
  • İş Bankası Kredi Başvuru Takip – İnternet Bankacılığı ve Telefon Sorgulama2 sene önce
  • […] için Türkiye İş Bankası internet şubesi olan isbank.com.tr adresine […]