• %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BIST 100
  1.345,15
  % 1,10
 • BITCOIN
  417585,346
  % -8,26
 • ETHEREUM
  19137.01
  % -11,25

Vakıfbank İnternet Bankacılığı Şifre Alma Nasıl Yapılır? (Resimli Anlatım)

Vakıfbank İnternet Bankacılığı Şifre Alma Nasıl Yapılır? (Resimli Anlatım)

Ülkemizde 1954 yılından beri hizmet vermekte olan Vakıf Bank müşterilerine en kaliteli hizmeti sunmaya devam ediyor. Vakıfbank internet bankacılığı şifre alma işlemi birçok kullanıcı tarafından merak edilen bir konu olmaktadır. Günümüzde belki de tüm bankalar arasında internet bankacılığı noktasında müşterilerine en iyi deneyimi sunan banka Vakıf Bank’tır. Çünkü dijital bankacılıkta en yüksek kullanıcı deneyimine sahip bankalardan birisi Vakıf Bank olmaktadır.

Ülkemizde en yoğun olarak kullanılan dijital bankacılıklardan birisi de Vakıf Bank olmaktadır. Bu yüzden banka her giriş çıkış için kullanıcılarına internet bankacılığı şifresinin alınmasını zorunlu tutmuştur. Kullanıcılar bu şifreyi hepsi birbirinden kolay olan fakat farklı kanallardan temin edebilmekteler. Banka bu konuda zaten müşterilerine gereken kolaylığı sunmuş ve şifre alma işlemlerini oldukça güvenli ve basit hale getirmiştir. Bu yazımızda elimizden geldiğince sizlere Vakıf Bank internet bankacılığı şifre alma nasıl yapılır, bundan bahsedeceğiz.

Vakıf Bank İnternet Bankacılığı İle Yapılabilecekler

Çağımızın belki de en faydalı uygulamalarından bir tanesi internet bankacılığı olmaktadır. Bu uygulama sayesinde banka şubelerine gidip saatlerce beklemekten ve bin türlü zahmetten kurtulmuş olmaktasınız. Kullanıcılarına sağladığı kolaylıklar saymayla bitmeyen internet bankacılığı gerçekten bankacılıkta çığır açan yöntemlerden bir tanesi olmaktadır. Kesintisiz olarak 7/24 hizmet veren bu uygulama ile hemen her tür bankacılık işlemlerinizi evinizde, iş yerinizde ya da yolda gezerken rahatlıkla yapabilmektesiniz.

Hemen her tür faturalarınızı ödeyebilmekte, para transferlerinizi gerçekleştirebilmekte, borçlarınızı ödeyebilmekte ve tüm vergilerinizi yatırabilmektesiniz. Yine Vakıf Bank internet bankacılığı kişiselleştirilebilir ana sayfa özelliği sayesinde kullanıcılarına zamandan da tasarruf sağlamaktadır. Fakat banka tüm bu işlemlerin gerçekleştirilebilmesi için müşterilerinden kullanıcı şifresi almalarını zorunlu koşmaktadır.

Vakıf Bank İnternet Bankacılığı Şifre Alma İşlemleri

Birçok bankanın şart koştuğu bu uygulama Vakıf Bank internet bankacılığı girişi içinde geçerli olmaktadır. Bu uygulama sayesinde hem müşterilerinin güvenliği hem de bankanın güvenliğini sağlanmış olmaktadır. Almanız gereken bu şifre ile internet ya da mobil bankacılık uygulamasına giriş yapmanızı sağlamaktadır. Sadece harf ve rakamlardan oluşturulan 8 haneli bu şifrenin Vakıf Bank’ın internet sitesi üzerinden temin edilmesi de mümkün olmaktadır. Şayet ticari müşteri sıfatınız var ise böyle bir şifreyi alabilmeniz için bankanın sizden istemiş olduğu evraklarla birlikte şubeye başvuru yapmanız gerekmektedir.

Vakıf Bank Mobil Üzerinden Şifre Alma Resimli Anlatım

Vakıf Bank Mobil Üzerinden Şifre Alma Resimli Anlatım

Vakıf bank mobili google play yada ıos işletim sistemi üzerinden telefonunuza indirin. Ardından ana ekranda Şifrem yok/Unuttum yazısını bulun ve tıklayın. Kart numarasını girin. Kart numarası kartın ön tarafında ki 16 numaralı sayıdır. Ardından CVV kodunu girin. O da kartınızın arka kısmında ki 3 haneli sayıdır. Kart şifresini girin. Bu da bankamatikte kullandığınız 4 haneli şifredir. Devam et diyin. Doğum tarihinizi girin. SMS ile şifre almak istiyorum butonuna tıklayınız. Telefonunuza doğrulama kodu gelecek. Onu istenen bölme yazın. Şifrenizi yazın kısmına istediğiniz bir şifreyi giriniz. 8 harfli ve en az bir sayı veya harf olacak şekilde şifre belirleyip yazınız. Şifreyi tekrar gir kısmına aynı şifreyi yazınız. En altta şifre değişim tarihi yazıyor. 6 ayda biri işaretleyiniz. Tebrikler yazısı geldiği zaman artık internet şifreniz hazırdır.

Vakıf Bank İnternet Sitesinden Şifre Alma

Banka kullanıcıları vakifbank.com.tr adresine giriş yaparak Vakıf Bank internet bankacılığı şifre alma işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilirler. İnternet sayfasının sağ üst kısmında bulunan internet bankacılığı kısmının hemen altında yer alan şifre al butonunu görebilmektedirler. Bu butona tıklayarak giriş yaptıklarında karşınıza çıkacak olan sayfa üzerinden şifrenizi çok kolay bir şekilde temin edebilmektesiniz. Tabi tüm bu esnada şifrelerin yanlış kişilerin eline geçmemesini sağlama adına kullanıcılara bazı bilgiler yöneltilmektedir. Sadece kullanıcının bilebileceği bu soruların teyidinden sonra şifre verilmektedir.

Vakıf Bank Müşteri Hizmetlerinden İnternet Bankacılığı Şifre Alma

Vakıf bank kullanıcıları 0850 222 0 724 numaralı çağrı merkezini arayarak da şifre alma işlemlerini gerçekleştirebilmekteler. Fakat burada unutulmaması gereken bir durum var ki, telefon üzerinden alınan internet bankacılığı şifreleri tek kullanımlık olmaktadır. Bu yüzden müşteri hizmetleri internet bankacılığı şifre alma işlemi sonrasında, internet bankacılığınıza girdiğiniz zaman şifrenizi kalıcı bir şifre ile değiştirmeniz istenecektir.

Vakıf Bank Tek Kullanımlık Şifre

Özellikle üst düzey güvenlik isteyen bazı müşteriler internet bankacılığı hesaplarına giriş yapmak için bu yöntemi kullanmaktadırlar. Her seferinde geçerliliğini yitirecek olan tek kullanımlık şifre ile giriş yaparak kendilerini ve hesaplarını daha güvenli hale getirmek isteyen müşteriler bu yöntemi tercih etmektedir. Sizde internet bankacılığı ayarlar bölümünden bu yöntemi seçebilme hakkına sahipsiniz.

YORUMLAR YAZ
  • Denizbank Müşteri Hizmetlerine Direk Bağlanma – En Hızlı | En İyi Kredi, İşkur Destek, En Uygun Tüketici Kredisi2 sene önce
  • […] yaşadığı konuları internet bankacılığı hizmeti sayesinde çözmeye çalışan Deniz Bank internet bankacılığı uygulamasına […]

  • Banka Müşteri Hizmetleri Numaraları Direk Bağlanma – 6 Büyük Banka2 sene önce
  • […] sizde Vakıf Bank müşteri hizmetlerine doğrudan bağlanmak isteyenlerdenseniz, size vereceğimiz yönergeyi […]