• AMERIKAN DOLARI
  6,9890
  % 0,01
 • %
 • ÇEYREK ALTIN
  655,90
  % 0,00
 • YARIM ALTIN
  1.311,80
  % 0,00
 • € EURO
  8,4779
  % 0,07
 • BIST 100
  1.560,34
  % 0,90
 • BITCOIN
  394449,530
  % 1,00
 • ETHEREUM
  13315.85
  % -0,51

Website Ticareti İle Para Kazanmak

Website Ticareti İle Para Kazanmak

İnternet bir okyanustur ve bu okyanustan çok sayıda para kazanma çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan biri de web site ticareti ile para kazanmak seçeneğidir. Eğer sizinde web site bilginiz ve merakınız varsa bunu illa ki paraya dönüştürebilirsiniz. Peki web site alıp satarak para kazanmak için neler yapılmalı ve nelere dikkat edilmeli?

Her geçen gün ülkemizde ve dünya da yeni web siteleri açılıyor ve kapanan web siteleri oluyor. Durum böyle olunca ortaya büyük bir para çıkıyor. Çünkü ülkemizde bile milyonlarca web sitesi bulunmaktadır. Ama her web sitesi açan siteyi işletemiyor, büyütemiyor ve çabuk sıkılıp bırakabiliyor. İşte tamda burada web site ticareti yaparak para kazanan webmaster kişiler devreye giriyor ve forumlarda ilan açılarak satılan sitelerden kendi kriterlerine uygun olanları alıyor ve o siteleri işletip güçlendirerek ya kendileri kullanıyorlar ya da güçlenen o siteyi aldığından daha yüksek fiyata satarak para kazanıyorlar.

Web sitesi ticareti yapabilmek için web sitesi yönetimi, kodlaması seo yapılması ve geliştirilmesi konusunda bilgili ve etkili olmanız gerekmektedir. Ve diğer bir hususta bu işlerden çabuk sıkılmayan ve web sitesi yönetmekten zevk alan birisi olmanız gerekmektedir. Şuan bile webmaster forumlarında, örneğin; r10.net, wmaraci.com, iyinet.com ya da donanım haber gibi forum sitelerinde ticaret veya alım satım kategorilerinde web sitesi alım satım konuları bulunmaktadır. Bu forumları takip ederek hitli, yerine oturmuş ve az da olsa geliri olan ama uygun fiyata satılan web sitelerini alarak ve daha sonra o siteyi geliştirip satarak para kazanabilirsiniz.

Web siteli ticareti yaparak para kazanmak için dikkat edeceğiniz hususlar, alacağınız web sitesini iyi incelemeli ve doğru karar vermelisiniz. Yani hiç hiti ve içeriği olmayan bir siteye değerinden çok para vermek gibi bir hata yapmamalısınız. Ayrıca web sitesi satış değerlerini bütün alakalı forumlardan benzer özelliklerde sitelerin fiyatları ile karşılatrırarak belirlemeye özen gösterin.

Örneğin 1000 tekil ziyaretçili, içinde 100 makalesi olan ve aylık geliri 100 lira olan web sitesi forumlarda 12 aylık gelirine yani 1200 liraya alınıp satılıyorsa sizde aynı fiyatı biçin. Daha sonra siteyle ilgilenip bu değerlerini arttırıp harcadığınız paraları da göz önünde bulundurarak web sitesine bir değer biçip satarak web sitesi ile para kazanmış olacaksınız. Bu mümkün değil gibi görmeyin çünkü forumlarda her gün bu şekilde ilanlar ve satışlar yapılmaktadır.