• %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BIST 100
  1.345,15
  % 1,10
 • BITCOIN
  414709,185
  % -8,40
 • ETHEREUM
  19027.56
  % -11,38

Ziraat Banka Kartı İnternet (Kullanımına) Alışverişlerine Nasıl Açılır?

Ziraat Banka Kartı İnternet (Kullanımına) Alışverişlerine Nasıl Açılır?

Son dönemlerde pek çok insan internet alışverişlerinde kredi ve banka kartlarını kullanmaya başladılar. Fakat bunun için kredi ve banka kartlarının internet alışverişine açık olması gerekmektedir. Peki Ziraat banka kartı internet alışverişlerine açma işlemi nasıl yapılır? Bu konu hakkında internette pek çok anlatım mevcut ancak tam ve detaylı olarak sizlerle paylaşmak istedik.

Özellikle internete şu dönemde alışveriş harcamaları oldukça yükseldi ve pek çok banka kartı internet alışverişlerine kapalı. İnternet bankacılığının gelişmesi nedeni ile 1 Ocak 2018 tarihinde bu onayı tüm bankaların alması gerekmektedir. Bu yüzden sizlerin bankalar ile iletişim haline geçmeniz gerekiyor. Yeni yapılan bu düzenlemeyi kullanıcıların bankalarıyla görüşüp tekrar internet alışverişine açtırması onayını vermesi gerekmektedir.

Ziraat banka kartı internet alışverişlerine açma işlemi birden fazla yöntemle gerçekleşebilir. Sizlere bu yöntemleri aşağıda belirteceğiz ama ondan önce ziraat kartınızın bilgilerinden emin olunuz, aksi takdirde yanlış bilgi verdiğiniz için hesabınız internet alışverişlerine açılmaz. En hızlı ve en kolay yöntemlerden birisi,  arayarak açtırmaktır.

Ziraat Banka Kartı İnternet Alışverişlerine açma

Ziraat Banka Kartı İnternet Alışverişlerine açma

Ziraat banka kartı internet alışverişlerine açma işlemi için Ziraat Bankasının müşteri temsilcisi numaraları olan 444 00 00 ve 0850 220 00 00 arayabilirsiniz.

Bu numaralardan herhangi birisini aradıktan sonra internetten alışveriş yapmak istediğinizi, banka kartınızın internet alışverişlerine açılmasını talep etmek istediğinizi müşteri temsilcisine ilettikten sonra sizden istedikleri bilgileri eksiksiz ve tam şekilde söylemelisiniz, aksi takdirde kartının açılmaz. Eğer bilgilerinizi doğru verdiyseniz toplamda 2 veya 3 dakikalık bu konuşmanızın ardından Ziraat banka kartınız internet alışverişine açılmış durumda olacaktır. Bu işlemlerin ardından internetten istediğiniz kadar alışverişinizi özgürce yapabilirsiniz.

İkinci ve yeni neslinde çok kullandığı, mobil uygulama ile ziraat internet alışverişini açma yöntemi ise biraz daha basit ve hızlıdır.  Bu yöntemi kullanmak için ilk başta Ziraat Bankası mobil uygulamasını Android ve IOS işletim sistemlerinize yüklemeniz gerekmektedir. Mobil uygulamaya daha önce giriş yapmadıysanız müşteri temsilcisinden mobil uygulama şifrenizi alabilirsiniz. Mobil giriş şifrenizi oluşturduktan sonra T.C. kimlik veya hesap numaranız ile mobil bankacılık sistemine giriş yapabilirsiniz. Giriş işlemini başarıyla yaptıktan sonra, aşağıda verilen adımları izleyerek işlemi başarıyla sonlandırabilirsiniz.

 1. İlk olarak ziraat mobil uygulamasındaki sol üst köşede kalan üçlü menüye tıklayın.
 2. Çıkan kısımda “kartlarım” seçeneğine giriş yapın.
 3. Karşınıza çıkan ekranda “Kredi kartlarım, bank kartlarım ve sanal kartlarım” olarak üç ayrı seçenek göreceksiniz. Bu seçeneklerden hangisini internet alışverişine açmak istiyorsanız seçerek işlemleri devam ettirin.
 4. Seçtiğiniz kartın detaylarının olduğu kısımdan, işlemler seçeneğine tıkladıktan sonra işlem kısıt belirleme seçeneğine tıklayın.
 5. Bu işlemleri yaptıktan sonra E-ticaret bölümünden yurt içi ve yurt dışı kısıtlamalarında yok seçeneğini işaretleyerek internet alışveriş seçeneğini aktif hale getirmiş olursunuz.

En son olarak diğerlerine göre daha hızlı olan internet bankacılığını tercih edebilirsiniz. Mobil uygulama kullanmak istemiyorsanız eğer bu yöntem size göre, bilgisayar başından Google ile Ziraat Bankası araması yaparak direk site üzerinden Ziraat banka kartı internet alışverişlerine açma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Aşağıdaki adımları izleyerek aktif hale getirebilirsiniz

 1. Ziraat bankası sitesine giriş yapın.
 2. Sitenin Sağ üst bölümünde bulunan İnternet Şubesi butonunun üzerine gelin ve Bireysel seçeneğine tıklayın.
 3. Açılan yeni sayfada bilgilerinizin girilmesi gerekmektedir. Müşteri no/tc kimlik no ile internet şubesine giriş şifrenizi yazarak ardından telefonunuza gelen kod ile şubeye giriş yapın.
 4. Giriş yaptıktan sonra “İşlem Yap“ı seçin.
 5. Daha sonra “Bankkart” ve ardından “Banka kartlarım” seçeneğine tıklayın.
 6. İşlem kısıt belirlemeyi seçtikten sonra mobildeki gibi yurt içi ve yurt dışı “yok” olarak değiştirin ve ardından devam ve onay işlemini gerçekleştirin.

Yukarıdaki işlemlerden herhangi birini seçerek Ziraat banka kartı internet alışverişlerine açma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemlerden hangisi işinize yarıyorsa hızlı bir şekilde internet alışverişinizi kartınızda aktifleştirip, dilediğiniz internet sitesinde alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca unutmayın bu kısıtlamaları bankanız sizin güvenliğiniz için getiriyor. Bu işlemler çok kısa işlemler olduğu için internetten alışverişinizi yaptıktan sonra bu kısıtlamayı kaldırdığınız gibi yeniden kısıtlama getirebilirsiniz, böylelikle herhangi bir tehlikeden kendinizi korumuş olur, hesabınızı güvende tutarsınız.

YORUMLAR YAZ
  • Ziraat Bankası Kredi Borcu Sorgulama – En İyi Kredi, Banka Faizleri, En Uygun Tüketici Kredisi2 sene önce
  • […] itibariyle ödenmeyi bekleyen 103,4 milyar TL’lik bir kredi borcu olduğu görülmektedir. Ziraat Bankası tarafından düzenlenecek olan kampanyanın ismi ise, Birleştiren İhtiyaç Kredisi olarak […]