• %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BIST 100
  1.408,93
  % -0,02
 • BITCOIN
  506624,687
  % -1,00
 • ETHEREUM
  19955.78
  % 5,36

Ziraat Bankası Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Cebe havale işlemlerinde ilk bilmeniz gereken öncelikle, kendi kimlik ve cep telefonu numaranıza havale işlemi yapamamaktasınız. Bunu söyledikten sonra Ziraat Bankası cebe havale nasıl yapılır ve ne gibi detayları bulunmaktadır bunlardan bahsetmeye geçebiliriz. Cebe havale işlemlerinde bazı bilgileri bilmenizde ve ondan sonra bu işlemleri gerçekleştirmenizde fayda olmaktadır.

 • Günlük limit bazında en fazla 500 TL olmak üzere ancak iki işlem yapabilmektesiniz.
 • Haftalık olarak ise en fazla 1000 TL olmak üzere 4 adet işlem yapabilirsiniz.
 • Aylık olarak ise size en fazla 1500 TL ve 6 adet işlem yapma hakkı tanınmaktadır.
 • Aynı ATM’den bir saat içerisinde en fazla 6 kez cebe havale yoluyla gelen para çekebilirsiniz.

Bu bilgileri sizinle paylaştıktan sonra şimdi asıl konumuza dönebiliriz. Eğer bankada hesabınız yoksa size nasıl para gönderilmektedir? Ziraat Bankası üzerinden cep telefonunuza para gönderme işlemi nasıl yapılır gibi sorular herkesçe cevabı merak edilen sorular olmaktadır. Yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi Ziraat Bankası cebe havale nasıl yapılır sorusuna ilk olarak belirli limitler dâhilinde yapabileceğinizi belirtelim. Ayrıca parayı gönderecek kişinin Ziraat Bankası vadesiz mevduat hesabı bulunması gerekmektedir.

Hesabındaki bakiyesi üzerinden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması koşuluyla dilediği kişiye yukarıdaki limitler dâhilinde para gönderebilir. Bir kişinin aylık cebe havale yapabileceği toplam miktar ise 5.000 TL tutarındadır. Üst limitleri belirttik ama alt limitleri yazmamıştık, cebe havale işleminde en az 20 TL göndermek zorundasınız. Ayrıca işlem ücreti olarak da gönderen kişiden 1,5 TL kesilmektedir. Ziraat Bankası cebe havale işlemi için hesabınızda para ya da avans hesabınızda limitinizin olması yeterli olmaktadır.

Hesabınıza internet bankacılığı üzerinden ulaşabilmeniz için elbette ki şifreye de ihtiyacınız olmaktadır. İnternet bankacılığı şifreniz olmadığı takdirde en yakın şubeden şifre zarfı alarak işleminizi yapabilirsiniz. Çünkü Ziraat Bankası kullanıcılarına online şifre hizmeti vermemektedir. Bu işlemleri hallettikten sonra artık internet bankacılığı hesabınıza giriş yapabilirsiniz. Buradaki “Havale İşlemleri>Cebe Havale” menüsünden işleminizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Parayı gönderirken öncelikle paranın çekileceği hesabı seçmelisiniz.

Sonrasında parayı göndereceğiniz kişinin T.C. kimlik numarasını ve cep telefonu numarasını başında sıfır olmadan tuşlayınız. Sonrasında gönder tuşuna basmanızla birlikte para karşı tarafa ulaşmış olmaktadır. Para gönderdiğiniz kişiye bilgilendirme mesajı gönderilecektir. Burada şu ayrıntıyı belirtelim ki cebe havale işlemleri geri alınamamaktadır. Fakat alıcı parayı 1 hafta içerisinde çekmezse paranız geri iade edilmektedir. Tabi kesilen 1,5 TL’lik havale ücreti iade edilmemektedir.

Ziraat Bankası Cebe Havale Resimli Anlatım

Ziraat bankası mobile giriniz
Sol üst köşedeki üç çizgiye basınız.
Açılan menüde para transferlerine basınız.
Ardından cebe havaleye tıklayınız.
T.C. kimlik numarasını ve cep telefonu numarasını başında sıfır olmadan tuşlayınız.
Tamam’a tıklayınız.
T.C. kimlik numarasını ve cep telefonu
Tutarı giriyorsunuz. İşlem tamamdır.

Ziraat Bankası Havale Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası sizlere internet bankacılığı, mobil bankacılık, telefon bankacılığı ya da ATM’lerden kolaylıkla para transferi yapma imkânı tanımaktadır. Havale işlemi bankanın kendi hesapları arasında yapılacağı için, bu noktada hiçbir işlem ve vakit sınırlaması bulunmamaktadır. 7/24 rahatlıkla havale işlemlerinizi yapabilirsiniz. Ziraat Bankası havale nasıl yapılır sorusuna geçmeden banka üzerinden yapacağınız bütün havalelerin ücretli olacağını belirtmek isteriz. Havale işlemini yapmak için menüden “Havale işlemleri >hesaba havale” kısmına giriyoruz ve buradan göndereceğimiz hesap ya da IBAN bilgisini girerek işlemi gerçekleştiriyoruz.

Ziraat Bankası EFT Nasıl Yapılır?

EFT işlemleri havale kadar kolay ve rahat olmamaktadır. Çünkü EFT işlemleri bankalar arası gerçekleşeceği için belirli saatler arasında gerçekleşmektedir. Ziraat Bankası EFT saatleri 08:30 ile 17:00 arası olmaktadır. Ziraat Bankası EFT nasıl yapılır ve ücretleri hakkında bilgileri paylaşalım. Eğer Ziraat Bankası hesabınızdan EFT yapacaksanız menüden “Para  Yatırma İşlemleri>Başka Hesaba Para Yatırma” kısmını seçmelisiniz. Sonrasında IBAN bilgileri ile ya da T.C. kimlik numarası ve cep telefon bilgileri ile işleminizi yapabilirsiniz.

YORUMLAR YAZ
  • Ziraat İnternet Bankacılığı Güvenli Mi? Ziraat İnternet Güvenli Alışveriş2 sene önce
  • […] bunlara ek olarak internet bankacılığınız ve Ziraat Bankası mobil girişlerinizde güvenlik tercihi olarak Ziraat Onay teknolojisi kullanılmaktadır. Ziraat internet […]