• %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BIST 100
  1.377,23
  % -2,20
 • BITCOIN
  448111,604
  % -0,72
 • ETHEREUM
  17434.83
  % -2,70

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı

Son zamanlarda bankalar sanal saldırılara karşı kendilerini ve müşterilerini koruyabilme adına birçok tedbir almaktadır. Hatta bunun için birçok banka ücretli hacker tutmaktalar. Ziraat Bankası internet güvenliği de bu gibi test aşamalarının tamamını uygulamaktadır. Her banka gibi kendisi de ücretli, hackerlar tutarak güvenlik açıklarının olup olmadığını araştırtmaktalar. Banka müşterilerinin hesaplarını ve bilgilerini koruyabilme adına bazı güvenlik adımları uygulamaktadır. Böylece banka müşterileri sistem tarafından daha tanınır olmaktadırlar.

Ziraat İnternet Bankacılığı Güvenli Mi?

Genel olarak müşteri numaranız ve şifreniz ya da OTP şifreniz ile banka sistemine kendinizi tanıtmaktasınız. Yapacağınız bu işlemler sayesinde kimlik doğrulama işleminiz gerçekleştirilmektedir. Artık başta Ziraat Bankası olmak üzere tüm bankaların internet bankacılık şifreleri harf kullanımına da uyumlu olacak şekilde güncellenmiş bulunmaktadır. Kullanıcıların güvenlik açısından hem harf hem de sayı (alfa numerik) kullanmaları çok daha iyi olmaktadır. Ziraat bankası internet güvenliği OTP cihazı sayesinde çok daha güçlü bir hal almaktadır.

Müşterilere internet şubesi hesaplarına girişlerinde OTP cihazı tarafından tek kullanımlık şifreler verilmektedir. Bu sebeple şifreniz ele geçirilmiş olsa bile ele geçirdikleri şifre hiçbir işlerine yaramayacaktır. Eğer OTP cihazınız yoksa zaten yapabileceğiniz para transferleri bankamızca belli bir limitte sınırlandırılmaktadır. Yine her ihtimale karşı para transferlerinizde cep telefonunuza kısa mesaj ile tek kullanımlık şifreler gönderilmektedir. Yine internet bankacılığı hizmetimizde belli bir süre işlem yapmazsanız size ikaz mesajı gelecek ve hala işlem yapmazsanız otomatik olarak kapatılacaktır.

Tüm bunlara ek olarak internet bankacılığınız ve Ziraat Bankası mobil girişlerinizde güvenlik tercihi olarak Ziraat Onay teknolojisi kullanılmaktadır. Ziraat internet bankacılığı güvenli mi sorusuna yapılan tüm bu çalışmalara neticesinde rahatlıkla evet güvenilir diyebiliriz. Ziraat Onay teknolojisinde kullanıcıların akıllı cep telefonları ile cihaz eşleşmesi yapılmaktadır. Farklı bir cihazdan girilmesi durumunda uyarı verilmektedir.

İnternetten alışveriş yapmak istiyorsunuz ama Ziraat bankası internet alışverişine nasıl açtıracağınızı bilmiyorsanız linki tıklayarak makalemizi okuyabilirsiniz.

Ayrıca Ziraat bankası internet şifre alma nasıl yapılır? makalemizde size yardımcı olabilir.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı

Ziraat İnternet Bankacılığı Güvenliği İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Öncelikle mobil ya da tablet uygulamalarımızı Apple Store ya da Google Play gibi güvenli alanlardan indirmelisiniz.
 • Kesinlikle kişisel bilgilerinizi gizli tutunuz ve tanımadığınız kişilerle paylaşmayınız. Bu gibi bilgileri e pota yoluyla mümkünse kimseye göndermeyiniz.
 • Mümkünse müşteri numaranızı ve şifrenizin ikisini bir arada olacak şekilde aynı yerde saklamayınız.
 • Ziraat internet bankacılığı güvenliği için dikkat edilmesi gerekenler arasında, müşteri numaranız ve internet bankacılığı şifreniz gibi bilgileri kimseyle paylaşmamanız çok önemlidir. Mümkünse banka personelimizle dahi paylaşmayınız.
 • Şifrenizi belirlerken kolay tahmin edilebilecek türden şifrelerden uzak durunuz.  Tanımadığınız kişi ya da kişilerden gelen e-postalardan uzak durunuz ve açmayınız.
 • Sizlere e-posta üzerinden gelen linklere kesinlikle güvenlik bilgilerinizi girmeyiniz.
 • Ziraat bankası kullanıcılarına kesinlikle e-posta yoluyla şifre işlemleri yaptırmamaktadır ve istememektedir.
 • Tüm bunların yanında şifrenizi belirli aralıklarla değiştirmenizde de fayda olmaktadır.

Ziraat İnternet Güvenli Alışveriş

Ziraat Bankası kullanıcılarına almış olduğu tedbirler sayesinde oldukça güvenli bir alışveriş imkânı sağlamaktadır. Hemen her tür güvenlik önlemlerini alan baka müşterilerine internet ortamında ister banka kartı ister kredi kartı ile güvenli alışveriş imkânı sunmaktadır. Sağlanan bu kaliteli hizmet Visa/Mastercard tarafından geliştirilmiş olup, sürekli güncellenmektedir.

Ziraat internet güvenli alışveriş ile sizde internet sitelerinde güvenle alışveriş yapabilmektesiniz. Visa ve Mastercard destekli kartlarınızla internette yapacağınız alışverişlerinizde sisteme kayıtlı cep telefonunuza tek kullanımlık şifre gönderilmektedir. Böylece güvenliğiniz en üst seviyede sağlanmış olmaktadır. Yine Ziraat Bankası 3D Secure ile artık internet alışverişleriniz çok daha güvenli olmaktadır. Ziraat bankası bütün müşterilerine güvenli internet alışveriş imkânını sağlamaktadır. Son olarak eğer internetten alışveriş yapmak istiyorsanız sisteme güncel cep telefonu numaranızı kayıt ettirmeniz gerekmektedir.