• %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BIST 100
  1.345,15
  % 1,10
 • BITCOIN
  415450,548
  % -8,24
 • ETHEREUM
  19137.01
  % -11,25

Ziraat Bankası İnternet Şifre Alma Nasıl Yapılır? (Resimli Anlatım)

Ziraat Bankası İnternet Şifre Alma Nasıl Yapılır? (Resimli Anlatım)

Günümüzde artık birçok bankada olduğu gibi Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası’nda da internet bankacılığı hizmetleri bulunmaktadır. Eğer sizde bu hizmetten yararlanmak istiyorsanız Ziraat Bankası internet şifre alma nasıl yapılır sorusunun cevabını yazımızı okuyarak öğrenebilirsiniz. Bu sayede artık sizde bir internet bankacılığı kullanıcısı olarak bütün işlemlerinizi hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Banka şubelerine giderek saatlerce beklemenize gerek kalmamaktadır. Ayrıca internet bankacılığı kullanan müşterilerine birçok banka gibi Ziraat Bankası’da farklı farklı kampanyalar düzenlemektedir.

Yine sizlere has faiz oranlarının yanında şubelere göre çok daha düşük maliyetlerle işlemlerinizi gerçekleştirebilmektesiniz. İnternet bankacılığınız sayesinde hesap açma, havale, EFT, hesap kapatma ya da kredi başvurusu gibi işlemlerinizi yapabilmektesiniz. Bunların haricinde yine kredi kartı talebinde bulunma, döviz alıp satma, altın hesabı açma işleminizi yapabilmektesiniz. Bunlara ek olarak yine vadeli vadesiz hesap açma, faturalarınızı ödeme ve kredi kartı borcu ödemeleri gibi birçok işlemi de yapabilmektesiniz. Tüm bu işlemleri gerçekleştirebilmek için Ziraat Bankası internet şifre alma nasıl yapılır sizlere anlatmaya çalışacağız.

Ziraat Bankası İnternet Şubesi Şifre Alma İşlemleri

Ziraat Bankası internet bankacılığını kullanabilmek için öncelikle internet şifresi almanız gerekmektedir. Bütün kullanıcılar için farklı olarak gönderilen internet şifreniz ile hesabınıza güvenli bir şekilde giriş yapabilirsiniz. Sonrasında arzu ederseniz şifrenizi kendi belirlediğiniz bir şifre ile değiştirebilmektesiniz. Almış olduğunuz şifre ile giriş yaptıktan sonra, artık hesabınız üzerinde hemen her tür işlemi gerçekleştirebilmektesiniz. İnternet bankacılığı sayesinde hesabınız üzerinden anlık yatırımlar yaparak paranızı değerlendirebilirsiniz.

Ziraat Bankası internet şifre alma işlemi için yapmanız gereken; www.ziraatbank.com.tr adresi üzerinden online olarak şifre alma talebi oluşturmaktır. Web site adresine giriş yaptığınızda karşınıza gelecek olan sayfada sizden T.C. kimlik numarası ve cep telefonu gibi bilgiler istenilmektedir. En son olarak da sayfada bulunan güvenlik kodunu doğru bir şekilde doldurmalısınız. Bu işlemleri yaptıktan sonra giriş butonuna bastığınız zaman sizi online başvuru sayfasına yönlendirmektedir. Bu sayfada yer alan bazı gerekli bilgileri doğru bir şekilde doldurmanızın ardından şifrenizi alabilmektesiniz.

Bu işlemleri doğru bir şekilde tamamlamanızla birlikte cep telefonunuza banka sistemi üzerinden bir mesaj gönderilmektedir. Telefonunuza Ziraat Bankası tarafından gönderilen onay şifresi ile artık internet bankacılığı şifre alma işlemini gerçekleştirmiş olmaktasınız. Yapılan bu işlem neticesinde Ziraat Bankası internet şifre alma noktasında bir sorun yaşarsanız, müşteri hizmetleri ile iletişime geçmenizi öneririz.

Ziraat Bankası İnternet Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım?

Eğer aldığınız ya da oluşturduğunuz internet şifrenizi unuttuysanız,  yazımızı dikkatle okumanızı tavsiye ederiz. Böylesi bir durumda ilk olarak yapılması gereken işlem Türkiye Cumhuriyeti Ziraat Bankası müşteri hizmetleri numarası olan 444 00 00’ı aramak olmalıdır. Müşteri hizmetlerine bağlanarak böylece yeni bir şifre talebinde bulunabilirsiniz. Şayet bankanın bireysel müşterisi iseniz, ilk anlatmış olduğumuz yukarıdaki adımlar sayesinde yeniden internet bankacılığı şifresi alma işleminizi yapabilirsiniz. Zaten Ziraat Bankası’nın web sayfasında yeni şifre alabilmek için şifremi unuttum bölümü yer almaktadır.

Bu sekmeye tıklayarak gerekli adımları takip ettiğinizde sizlerden bazı bilgiler istemektedir. İstenilen bilgileri doğru girdiğinizde Ziraat Bankası internet şifre alma işleminizi tekrardan gerçekleştirebilmektesiniz. Burada önemli olan açılan sayfalarda sizden istenilen bilgileri doğru bir şekilde girmeniz olmaktadır. Girmiş olduğunuz bilgiler banka sistemi tarafından teyit edilip onaylanırsa banka tarafından cep telefonunuza bir onay mesajı gönderilecektir. Gelen onay şifresini internet sayfasında sizden istenilen kısma girdiğiniz zaman artık yeni şifrenizi yeniden alabilirsiniz.

YORUMLAR YAZ
  • İnternet Bankacılığı İle E-Devlet – Yapıkredi, Halkbank, Ziraatbankası2 sene önce
  • […] Ziraat bankası internet bankacılığı şifre alma işlemi hakkında bilgi için makalemizi okuyabilirsiniz. […]

  • Ziraat İnternet Bankacılığı Güvenli Mi? Ziraat İnternet Güvenli Alışveriş2 sene önce
  • […] Ziraat bankası internet şifre alma nasıl yapılır? makalemizde size yardımcı […]

  • Ziraat Bankası Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma En Hızlı Çözüm2 sene önce
  • […] aracılığıyla hemen her işleminizi kolayca yapabilirsiniz. Fakat yukarıda dediğimiz gibi internet bankacılığı kullanmanız aslında ihtiyacınız olan birçok işi kolayca halletmenizi sağlayacaktır. Şimdi […]