• %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BIST 100
  1.330,48
  % -2,55
 • BITCOIN
  442578,361
  % -1,20
 • ETHEREUM
  19724.13
  % 6,39

Ziraat Bankası Kredi Borcu Sorgulama

Ziraat Bankası Kredi Borcu Sorgulama

Günümüzde hayat şartları giderek ağırlaşmaktadır. İnsanlar geçimlerini sağlamakta, gelirleri ile giderlerini ayarlamada oldukça zorlanmaktadırlar. Bu yüzden birçok kişi bankalardan kredi çekmek durumunda kalmaktadır. Ziraat Bankası kredi borcu sorgulama yapanların sayısı her geçen gün daha da artmaktadır. Çünkü Ziraat Bankası üzerinden kredi çeken vatandaşlarımızın sayısında bu yıl önceki yıllara göre oldukça fazla bir artış görülmektedir. Bunun yanında yine sadece kredi çekenlerin değil kredi kartı kullananlarında sayısı müthiş derecede artmış bulunmaktadır.

Günümüz şartlarında kredi kartı sadece çalışanlara verilen bir kart olmayıp, artık hemen herkes kolaylıkla alabilmektedir. Ev hanımlarından tutunda öğrencilere kadar herkesin sahip olduğu kredi kartları bilinçsiz kullanım neticesinde büyük sıkıntılara yol açabilmektedir. Hal böyle olunca birçok kişi borçlanmakta ve borçlarını da tekrardan ödeyememektedirler. Bu durumda olanların kredi ya da kredi kartı borçlarını öğrenebilmeleri için banka ile iletişime geçmeleri gerekmektedir.

Ziraat Bankası kredi borcu sorgulama işleminizi yapabilmek için ya kendinize en yakın bir şubeye gitmeniz gerekmekte ya da bankanızın müşteri temsilcisi ile görüşmelisiniz. Şayet telefonunuza bankanızın internet bankacılığı uygulamasını indirdiyseniz yine bankanıza olan borçlarınızı oradan da takip edebilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Borcu Ödeme

Dilerseniz lafı fazla uzatmadan Ziraat bankası kredi borcu sorgulama işlemlerine geçelim.   

Telefon İle Kredi Borcu Sorgulama  

Bildiğiniz üzere ziraat bankası telefon bankacılığı hizmeti adı altında müşterilerine birçok bankacılık işlemini telefondan yapma olanağı tanımaktadır. Bu işlemlerin tamamı şube bünyesinde yapılabilecek işlemlerdir. Kredi borcu sorgulama işleminizi yapmak için telefonunuzun arama bölümüne Ziraat bankası çağrı merkezine ulaşmak için 444 0 000 numarasını yazın. Bu numarayı yazdıktan sonra arayın ve telesekreter konuşmasını bitirdikten sonra sizden istenilen bilgileri eksiksiz bir şekilde tuşlayın. Bu tuşlama sonrasında müşteri temsilcinize bağlanarak kredi sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.  

Mobil İle Kredi Borcu Sorgulama  

Ziraat bankası mobil işlemleri kullanarak şubeye giderek yapacağınız birçok bankacılık hizmetinizi kolayca sadece dokunarak yapabilirsiniz. Bu sisteme giriş yapmak için telefonunuzun uygulama marketine giriş yapın. Sonrasında Ziraat Bankası Mobil uygulamasını indirin ve müşteri hizmetlerinden destek alarak giriş bilgilerinizi tamamlayın. Sonrasında ödemeler veya kredilerim sekmesine tıklayarak kredi borcunuzu sorgulayabilirsiniz. Ziraat bankası kredi borcu öğrenme işlemini böylece kısa bir süre içerisinde yapabilirsiniz.  

İnternetten Kredi Borcu Sorgulama  

İnternetten kredi borcu sorgulama işlemleriniz için ilk olarak Ziraat bankası Online işlemler bünyesine giriş yapmanız gerekmektedir. Ziraat bankası internet şubesine giriş yapmak için ilk olarak Ziraat Bankası resmî sitesine giriş sağlayın. Sonrasında sitenin sağ üst köşesinde yer alan “Bireysel” butonuna tıklayarak tarayıcınızda yeni bir pencere açılmasını bekleyin.

Pencere açıldıktan sonra az evvel mobil için aldığınız şifreyi de kullanarak sisteme giriş sağlayın. Burada kontrol paneline erişmek için en üst kısımda yer alan “Durumumu İzle” butonuna tıklayın. Sonrasında sol tarafta yer alan menüden krediye ilişkin bilgilendirme ekranına ulaşın ve borç görüntüleme işleminizi başarıyla tamamlayın.  

Ziraat Bankası Kredi Borcu Ödeme

Tüm dünyada olduğu gibi bizim ülkemizde de en büyük sorunlardan birisi çekilen kredilerin ve kredi kartı ile yapılan harcamaların geri ödenme problemi olmaktadır. İnsanlar aldıkları kredileri amacı dışında kullanması sonucu tekrar ödeme noktasında sıkıntı yaşamaktadırlar. Bu sebeple Ziraat Bankası kredi borcu ödeme kredisi ile müşterilerine bir fırsat daha sunmaktadır. Tüm borç sahiplerini sevindiren bu kampanyada banka 24 ay içerisinde ödeyecek olanlara %1,10 faiz uygularken, 60 ayda ödeyecek olanlara da %1,20 faiz uygulamaktadır.

Ziraat Bankası Kredi Borcu Kapatma

Günümüzde birçok vatandaşımızın Ziraat Bankası başta olmak üzere birçok bankaya kredi borcu bulunmaktadır. Şuanda da bu kişilerden birçoğu borçlarını ödeyemeyecek bir duruma gelmiş bulunmakta, çünkü birçok vatandaşımız ekonomik olarak sıkıntıya düşmüştür. Durum böyle olunca her zaman vatandaşın yanında olan Ziraat Bankası yine müşterilerine borçlarını ödeyebilecekleri bir kolaylık sunma kararı almıştır. Ziraat Bankası kredi borcu kapatma kampanyası sayesinde borcu olanlar, borçlarını 24 ay ile 60 ay vade arasında ödeyebilme hakkına sahip olabilmektedirler.

Ziraat Bankası Kredi Borcu Yapılandırma

Son günlerde kredi ve kredi kartı borçlarını ödeyemeyenlerin sayısı bir hayli artmıştır. Bu sebeple bu durumdaki vatandaşlarımıza kolaylık olması açısından bankalar kredi borçlarında yapılandırma kararı almaya gitmişlerdir. Ülkemizde 2018 yılsonu itibariyle ödenmeyi bekleyen 103,4 milyar TL’lik bir kredi borcu olduğu görülmektedir. Ziraat Bankası tarafından düzenlenecek olan kampanyanın ismi ise, Birleştiren İhtiyaç Kredisi olarak vatandaşlarımızın hizmetine sunulacaktır. Borçlu olanlar borçlarını ödeyebilme imkânlarına göre 24 ay ile 60 ay arasında Ziraat Bankası kredi borcu yapılandırma hizmetinden yararlanarak ödeyebilecekler.

Ziraat Bankası Kredi Borcu Ödeme Kredisi

Evet, herkesin merakla beklediği Ziraat Bankası borç yapılandırma kredisi de zamanla netlik kazanmaktadır. 24 aya kadar kapatacağınız krediler için banka sizde %1,10 faiz oranıyla kredi verirken, 60 aya kadar olan vadelerde ise %1,20 kredi faiz oranı uygulamaktadır. Ziraat Bankası kredi borcu ödeme kredisi için bir diğer önemli nokta ise, bu kredinin 31 Aralık 2018’e kadar olan borçlar için uygulanacağı olmaktadır.

Yani 2019’dan sonraki almış olduğunuz kredi borçlanmaları için geçerli olmayacaktır. Ziraat Bankası tarafından uygulanacak olan bu kampanyadan nerdeyse 100.000’e yakın bir kullanıcın yararlanacağı belirtilmektedir. Bu konu ile ilgili yine başka haberleri de sitemizden en güncel haliyle rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

YORUMLAR YAZ
  • HİKMET TOPAL1 sene önce
  • kredi borcum ne kadar kaldığını öğrenmek istiyorum