• %
 • %
 • %
 • %
 • %
 • BIST 100
  1.345,15
  % 1,10
 • BITCOIN
  425429,742
  % -3,51
 • ETHEREUM
  19230.9
  % -1,74

Ziraat Bankası Kredi Yapılandırma

Ziraat Bankası Kredi Yapılandırma

Neredeyse kredi çeken bütün vatandaşların en çok merak ettiği konulardan bir tanesi kredi yapılandırma olmaktadır. Çünkü ödemesi geciktiren ya da ödemekte güçlük çeken kişiler Ziraat Bankası kredi yapılandırma sayesinde kredi borçlarını daha kolay ödemeyi düşünmekteler. Bu kapsamda kredi borcu olanlar %1 ya da %2 oranındaki bir cezayı ödeyerek borçlarını düşük faiz üzerinden güncelleyebilmekteler. Ziraat Bankası kredi borcu yapılandırma oranlarını açıkladı. Konut kredisi yapılandırma oranları %0.99 olarak belirlendi.

Gerçi şuana kadar bankalar tarafından hala tam olarak açıklanmış net bir bilgi olmamakla beraber sizler için yaptığımız araştırmalar sonucunda bu bilgileri edindik. Çünkü kredi yapılandırma konusunda kamu bankaları arasında ilk adımı yine Ziraat Bankası atmış oldu. Enflasyona endeksli kredi kampanyası ile Ziraat Bankası konut kredisi çeken müşterilerine ilk kampanya düzenleyen kamu bankası oldu.

Ziraat Kredi Yapılandırma Hesaplama

Ziraat Kredi Yapılandırma Hesaplama

Banka kredi faiz oranlarının düşmesiyle birlikte daha önce kredi çekmiş olan müşterilerin birçoğu borç yapılandırma için yeniden başvuruda bulunmak istemektedirler. Bunun için yeniden Ziraat Kredi yapılandırma hesaplama işlemi yapılması gerekmektedir. Eğer kredinizi başka bankadan çektiniz ve Ziraat Bankası’na taşımak istiyorsanız, hayat sigortası, dask, dosya masrafı gibi bazı ek ücretleri de hesaba katarak iyi bir hesaplama yapmanız gerekmektedir. Tüm bunları hesaba kattınız ve yeniden yapılandırma yaptığınızda aylık ödemelerinizde bir düşüş olacaksa bu sizin için avantajlı demektir.

Çünkü ödemelerinizi artık daha kolay gerçekleştirebilirsiniz. Ancak dediğimiz gibi hemen her tür masrafı hesaba katarak hesaplamalarınızı iyi yapmalısınız. Ziraat Bankası yapılandırma kampanyasından yararlanmak istiyorsanız, bankanın size sunacağı faiz oranı %1.02 olmaktadır. Yine haberimizle ilgili en net bilgiyi kendinize en yakın Ziraat Bankası şubelerine giderek de öğrenebilirsiniz.

Ziraat Kredi Yapılandırma Şartları

Birçok kredi çeken Ziraat bankası müşterisi şimdilerde Ziraat kredi yapılandırma şartları nelerdir onları araştırmaktadır. Bu konu hakkında gerekli bilgileri bizden öğrenebileceğiniz gibi yine Ziraat Bankası şubelerinden ve resmi internet sitesinden de öğrenebilirsiniz. Elbette kredi borçlarınızı yapılandırabilmek için bazı şartları taşıyor olmanız gerekmektedir. Banka borç yapılandırmak isteyen müşterilerinden bazı şartları sağlamalarını istemektedir. Bu şartların başında;

 • Son 6 aydır düzenli bir işte çalışıyor olmak
 • Gelir-gider dengesinin olması
 • Maaş bordrosu imzalı ve kaşeli olacak şekilde
 • İkametgah belgesi
 • İmza Sirküleri
 • E-Devletten detaylı hizmet dökümü
 • Kredi kartları için en son aya ait kredi kartı ekstresi ve yine bazı durumlarda bunlara ek olacak şekilde banka tarafından istenilecek belgeler olabilmektedir.

Ziraat Kredi Kartı Yapılandırma

Normal kredi borçlarınızı yapılandırabildiğiniz gibi Ziraat kredi kartı yapılandırma işlemlerinizi de gerçekleştirebilmektesiniz. Kredi borçlarınızın yapılandırmasında olduğu gibi kredi kartı borcu yapılandırmalarında da kullanıcılara tanınan süre 90 gün olmaktadır. Sizlere tanınan bu sürenin aşılması durumunda hakkınızda yasal takip başlatılmaktadır. Yaşanacak olan yasal takip neticesinde kredi notunuz düşmekte ve devamında maaş haczi gibi bazı yasal süreçler devreye girmektedir. Bütün bu olumsuz süreçlerin önüne geçebilmek için kredi kartı borçlarınızı da en kısa sürede yapılandırmalı ve düzenli bir şekilde ödemelisiniz.

Tıpkı konut kredilerinde olduğu gibi yüksek faizden kredi kartı harcaması yapanlar da mağdur olmuş durumdalar. Bu yüzden Ziraat Bankası kredi yapılandırma avantajından yararlanmak istemektedirler. Faizlerin düşmesiyle birlikte bütün kullanıcılara kredi yapılandırma hakkı tanınmaktadır. Ziraat Bankası kredi kartı borçlarını ödeyemeyenler için 24 aya kadar aylık %1.10; 60 aya kadar ise %1.20 faiz oranıyla yapılandırma hakkı tanımaktadır. Eğer kredi kartı borçlarınızı ödemekte güçlük çekiyorsanız sizde biran evvel Ziraat Bankası’na başvuruda bulunabilirsiniz.